Σελίδα 191 από 193 ΠρώτηΠρώτη ... 91141181189190191192193 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.901 έως 1.910 από 1921

Θέμα: Cruise Ausonia [Σουπερφάστ XII - Superfast XII]

  1. #1901

    Προεπιλογή

    Περίεργο πάντως που παρέμεινε στα κόκκινα. Μία βδομάδα ήταν το πλοίο πάνω στην δεξαμενή, και ένα μήνα συνολικά στο Πέραμα. Υπήρχε χρόνος άνετα και χαλαρά να βαφτεί στα μπλε.

  2. #1902
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Μελλοντική έκπληξη επαναδρομολόγησης στο Αιγαίο ;;

  3. #1903

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργο πάντως που παρέμεινε στα κόκκινα. Μία βδομάδα ήταν το πλοίο πάνω στην δεξαμενή, και ένα μήνα συνολικά στο Πέραμα. Υπήρχε χρόνος άνετα και χαλαρά να βαφτεί στα μπλε.
    Και επειδή κάποιοι αντί μυαλού διαθέτουν ...φυστικοβούτυρο, όπως π.χ. το φιλαράκι που μου έστειλε πριν από λίγο ΠΜ γράφοντας μου ότι δεν προλαβαίνει τώρα να βαφτεί στα ...Γκριμαλντέικα γιατί επείγει (!!!) η δρομολόγηση του, να προσθέσω πως ένα εξωτερικό βάψιμο ως γνωστόν δεν απαιτεί μήνες ή εβδομάδες, δύο μερούλες (μία την μία μπάντα, μία την άλλη) και σπατσάραμε !!! Κάτι δηλαδή που θα μπορούσε ήδη να είχε γίνει άνετα και χαλαρααααααααά !!! Τώρα γιατί δεν έγινε, αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

  4. #1904
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    104

    Προεπιλογή

    Μήπως υπάρχει σκέψη για κάποια γραμμή και περιμένουν να βαφή στα χρώματα της MINOAN

  5. Προεπιλογή

    Αν είχε σκοπό να το αφήσει Ελλάδα και ειδικότερα Αιγαίο, δε νομίζω (μια που μπήκε στη διαδικασία να αλλάξει το όνομα σε αντίθεση με τα χρώματα) να του έδινε όνομα που παραπέμπει σε ιταλική περιοχή. Ναι μεν δεν υπήρχε περίπτωση να μείνει Σούπερφαστ αλλά θυμηθείτε Euroferry Corfu, Μύκονος Παλάς, Σαντορίνη Παλάς Ζεύς Παλάς παλαιότερα κλπ).... Και σίγουρα αν πήγαινε Μινωικές "κάτι Παλάς" θα ονομαζόταν και αυτό....

    Πάντως τα κόκκινα σινιάλα Grimaldi Lines μας γυρνούν στις εποχές των ρορο της Hellas Ferries....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VASILIS CRETA : 15-06-2018 στις 18:12

  6. #1906

    Προεπιλογή Cruise Ausonia [Superfast XII, Σουπερφάστ XII]

    .
    Νωρίς σήμερα το πρωί μας αποχαιρέτησε με προορισμό την Augusta στην Σικελία. Κατά τις 09.10 βγαίναμε με το Μπρούφας από τον Πειραιά και διακρινόταν στο ύψος σχεδόν της Αίγινας.

    Στο επανιδείν (ας ελπίσουμε).

  7. #1907

    Προεπιλογή Cruise Ausonia [Superfast XII, Σουπερφάστ XII]

    .
    Κατά την χθεσινή αναχώρηση του από τον Πειραιά.

  8. #1908
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Πίστευα μέχρι εχθές ότι ο Ιταλός θα έπαιρνε την επιδότηση για Θεσσαλονίκη Σποράδες Κυκλάδες Κρήτη, θα το ονόμαζε ΜΑΚΕΔΟΝΊΑ ΠΑΛΑΣ (για να μας τονώσει το εθνικό μας ηθικό μέρες που είναι), θα κυματιζε η ελληνική σημαία στην πρυμνη του , (ώστε να λέει και ο υπουργός μας οτι κατάφερε νέες θέσεις εργασίας) και ο πρίγκιπας με τα Κρίνα στην τσιμηνιερα του! Ετσι η Μινωικες θα απλώνονταν σε όλο το Αιγαίο από την έδρα τους!Κρίμα!
    Καλές θάλασσες στην πλώρη του!!!

  9. #1909
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ancd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίστευα μέχρι εχθές ότι ο Ιταλός θα έπαιρνε την επιδότηση για Θεσσαλονίκη Σποράδες Κυκλάδες Κρήτη, θα το ονόμαζε ΜΑΚΕΔΟΝΊΑ ΠΑΛΑΣ (για να μας τονώσει το εθνικό μας ηθικό μέρες που είναι), θα κυματιζε η ελληνική σημαία στην πρυμνη του , (ώστε να λέει και ο υπουργός μας οτι κατάφερε νέες θέσεις εργασίας) και ο πρίγκιπας με τα Κρίνα στην τσιμηνιερα του! Ετσι η Μινωικες θα απλώνονταν σε όλο το Αιγαίο από την έδρα τους!Κρίμα!
    Καλές θάλασσες στην πλώρη του!!!

    Εμένα πάλι, γιατί κάτι δε μου κάθεται καλά με την προσωρινή αναβολή του αιτήματος για δρομολόγηση στα Χανιά ;;
    Ένας φίλος ναυτικός μου είπε ότι ίσως να κάνει καμιά έκπληξη στη γραμμή της Θεσσαλονίκης, αλλά μάλλον του χρόνου,
    αλλά πλέον έχω μάθει πως αν δε δω, δε πιστεύω τιποτα!!!!

  10. #1910
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Ακόμα κι αν σε ένα "φανταστικό και παράλληλο σύμπαν" έπαιρνε ο Ιταλός την επιδότηση για τη συγκεκριμένη γραμμή, το Superfast XII δεν θα ήταν το πλοίο που θα αναλάμβανε το συγκεκριμένο ρόλο. Ας το πάρουμε απόφαση (εξάλλου και η νέα του ονομασία λέει πολλά) ότι το πλοίο πια θα αναλαμβάνει ρόλους στις θάλασσες της κεντρικής Μεσογείου σνιφ σνιφ

Σελίδα 191 από 193 ΠρώτηΠρώτη ... 91141181189190191192193 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας