Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 54

Θέμα: Αφροδίτη [Aphrodite, Leinster]

  1. #31
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε φίλε TSS QUEEN ANNA MARIA για τη σπάνια διαφήμιση του Αφροδίτη.

  2. #32

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν το πρόσεξες φίλε Παντελή, γράφει ότι το εισητήριο Ανκόνα-Πειραιεύς με όλα τα γεύματα (και μιλάμε για 48ωρο ταξίδι εκείνη την εποχή) δρχ 1.080!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το είδα φίλε μου. Είχε αξία η δραχμούλα τότε.

  4. #34
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Gibraltar
    Μηνύματα
    952

    Προεπιλογή Aphrodite

    Here is an official company photo which I obtained recently and shows a good broadside view of her with beautiful hull lines and a traditional handsome stern.

    Henry.

    scan0001.jpg

  5. #35

    Προεπιλογή

    Αnother amazing photo of the friend Henry!!! Thank you very much!!!

  6. #36
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    05 Aphrodite_02.jpgΕμένα μου άρεσε περισσότερο αυτό από το αδελφό ΟΡΦΕΥΣ διότι έμεινε σχεδόν όπως ήταν,κλασικό ποστάλι της Ιρλανδικής Θάλασσας.
    Προσέξτε το όνομα κ λιμένα νηολογίου γραμμένο στα ελληνικά,αρχικά μάλιστα έγραφε Αμμόχωστος. Σήμερα μόνο κάποια φορτηγίσια εταιρεία στα υπό κυπριακή σημαία πλοία της κάνει τέτοιο, όλοι οι άλλοι στα αγγλικά.
    Ιδιοκτήτης της MSL ήταν ο Κόκκινος,ανηψιός των Τυπάλδων.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 27-06-2013 στις 10:06

  7. #37
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    ο "περίφημος" Κόκκινος για τον οποίο έχουν ειπωθεί και γραφτεί αρκετά... Ο Κ.Φιλίππου αναφέρει χαρακτηριστικά για αυτόν οτι "έσκιζε όλους και όλα". Ένας βετεράνος της κρουαζιέρας μου είχε περιγράψει πως από την αγανάκτηση για τη συμπεριφορά του, ένας πλοίαρχος του πέταξε από τη βαρδιόλα τον τηλέγραφο κατά πάνω του στον ντόκο που στεκόταν.

  8. #38
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο "περίφημος" Κόκκινος για τον οποίο έχουν ειπωθεί και γραφτεί αρκετά... Ο Κ.Φιλίππου αναφέρει χαρακτηριστικά για αυτόν οτι "έσκιζε όλους και όλα". Ένας βετεράνος της κρουαζιέρας μου είχε περιγράψει πως από την αγανάκτηση για τη συμπεριφορά του, ένας πλοίαρχος του πέταξε από τη βαρδιόλα τον τηλέγραφο κατά πάνω του στον ντόκο που στεκόταν.
    'Ετσι ήταν αλλά η ΜSL θεωρείτο καλή εταιρεία κ δεν ακούστηκαν αυτά που γίνονταν στους Τυπάλδους. Που ξέρεις, μπορεί μετά να έβαλε μυαλό...

  9. #39
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Aphrodite_03.jpgΤο όμορφο πρώην φέρρυ της Ιρλανδικής Θάλασσας σαλπάρει κ στο βάθος ένα εξ ίσου όμορφο τζενεραλάδικο του Ευγενίδη.Τότε το λιμάνι μας ήταν γεμάτο ομορφιές...τώρα εκτρώματα hi-tech τα περισσότερα. Το χειρότερο ξέρετε ποιό είναι; Τα εκτρώματα έχουν οπαδούς κ εδώ μέσα.Γούστα θα μας πουν είναι αυτά...

  10. #40
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Πολύ ωραία φωτογραφία, το ρυμουλκό πρέπει να είναι το ΗΡΑΚΛΗΣ του Τσαβλίρη.

    Τώρα για τα γούστα τι να πούμε... κάποιος μπορεί να πει οτι αυτά βλέπει ο νέος καραβολάτρης οπότε αυτά τα θεωρεί ωραία αλλά δεν νομίζω οτι πάει έτσι. Εγώ θεωρώ πανέμορφα τα παλιά υπερωκεάνεια αλλά δεν τα έζησα όταν ταξίδευαν. Η ομορφιά στα καράβια - όπως και αλλού - έχει και μια αντικειμενικότητα.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας