Σελίδα 4 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 391

Θέμα: Γυναίκες στο Ναυτικό Επάγγελμα

  1. #31
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΣΥΝΑΝΤΩΝΤΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΝ :wink :lol: (ΠΟΙΟΣ ΦΩΝΑΖΕΙ"ΨΩΝΙΟ"???)

  2. #32
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΘΕΜΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ , ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ Η ΘΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΝΑΥΤΙΛΙΑ KAI OXI O Kos MORGAN
    ΕΥΧΑΡΙΣTΩ

    forum admin :lol: :lol:
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  3. #33
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Morgan
    ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΘΕΜΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ , ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ Η ΘΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΝΑΥΤΙΛΙΑ KAI OXI O Kos MORGAN
    ΕΥΧΑΡΙΣTΩ

    forum admin :lol: :lol:
    ΔΕ ΣΕ ΚΑΝΑΜΕ ΘΕΜΑ, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ.ΣΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑ ΠΑΣ, ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΦΗ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ??? :wink: :lol: :wink:

  4. #34

    Προεπιλογή

    [quote="triad"]
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Morgan
    ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΦΗ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ??? :wink: :lol: :wink:
    Χαχαχαχαχα. Morgan τι λενε παλικαρι μου? εσυ αλλα μας ελεγες τις προαλλες, οτι δηθεν δεν παντρευεσαι και τετοια. Εκτος αν θες μπουμπου χωρις να παντρευτεις.....

  5. #35
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    δεν θυμαμαι
    μηπως ειχα πιει?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  6. #36
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Morgan
    δεν θυμαμαι
    μηπως ειχα πιει?
    ΚΟΙΤΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ, ΒΡΕΣ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ :wink: .ΥΔΡΟΧΟΟΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΕΤΡΙΜΜΕΝΑ?

  7. #37
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    μην ακους τι λενε για τους υδροχοους...ΜΥΘΟΣ
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #38
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Παιδιά...και στα δικά μας οι ελεύθεροι :lol:
    Μέχρι τότε εξακολουθούμε να δουλεύουμε να βγαίνει το μεροκάματο γιατί οι γάμοι συνεπάγονται πολλά έξοδα απ'ότι ακούω!
    Και επειδή και η προίκα είναι θεσμός που τείνει να καταργηθεί πρέπει εμείς οι γυναίκες να φτιάξουμε την δική μας, οπότε μην μας αποκλείεtε (σας παρακαλούμε θερμά) από καμία θέση/εταιρεία.

    Για εξαιρετικές ικανότητες που αποδίδονται στο φύλο και μόνο, θα συμφωνήσω με την φίλη/συνάδελφο που θεωρεί ότι είναι θέμα ανθρώπου...
    Εγώ πάντως είχα περίπτωση βαποριού (Flag Norway, survey vessel) που από τους 6 αξιωματικούς οι 4 ήταν γυναίκες(!), και ο operator του γραφείου μου έλεγε ότι όλα πήγαιναν ρολόι...
    Αναφορικά με αυτό που ειπώθηκε ότι στο Operation ναυτιλιακής εταιρείας δεν απαντώνται γυναίκες (και είναι αλήθεια αυτό), είναι καθαρά θέμα προκατάληψης (μιας και εγώ προσωπικά έχω φίλους με το δικό μου ακριβώς backgroun που είναι σε θεσεις operation). Αυτό δηλαδή τί εξήγηση έχει??? Εγώ για ποιό λόγο έχω εκ των προτέρων απορριφθεί?

    Προκαλώ όποιονδήποτε ανοιχτόμυαλο ops manager να κάνει μία δοκιμή με γυναίκα η οποία έχει διάθεση και φιλοδοξία να κάνει κάτι περισσότερο και είμαι σίγουρη ότι θα αλλάξει γνώμη.
    Δηλαδή εταιρείες σαν την BP, την CHEVRONTEXACO ή την Oldendorff που έχουν γυναίκες σε operations dept δεν κάνουν καλά? Ρισκάρουν κάτι?

    Any comment is most welcome!

  9. #39
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    δυο πραγματα θα σχολιασω :
    a.με το που ειπες "ελευθερη" αρχισαν τα πμ και μου ζητανε λεπτομερειες 8)
    b.καλα δεν ξερεις οτι ψαχναμε operator??? :?: :?:
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  10. #40
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Βασω κανα - δυο σχολια/ερωτησουλες

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vassokaperoni

    Εγώ πάντως είχα περίπτωση βαποριού (Flag Norway, survey vessel) που από τους 6 αξιωματικούς οι 4 ήταν γυναίκες(!), και ο operator του γραφείου μου έλεγε ότι όλα πήγαιναν ρολόι...
    Οι Νορβηγοι ηταν ανεκαθεν πρωτοποροι σε καποια πραγματα και τους παραδεχονται ολοι.
    Μπορεις να μας πεις περισσοτερες λεπτομερειες για την φυση της εργασιας του βαποριου αυτου? Δεν εχω καταλαβει ακριβως...
    Αυτο ισως βοηθησει, να συγκρινουμε το αν θα ηταν εφικτο αυτο το μοντελο σε ενα γκαζαδικο. Μην ξεχναμε οτι ας πουμε στο γκαζαδικο ο Ανθυπ. ή και ο Γραμματικος , τραβανε καβους και συρματα στο ρεμετζο..


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vassokaperoni
    Αναφορικά με αυτό που ειπώθηκε ότι στο Operation ναυτιλιακής εταιρείας δεν απαντώνται γυναίκες (και είναι αλήθεια αυτό), είναι καθαρά θέμα προκατάληψης (μιας και εγώ προσωπικά έχω φίλους με το δικό μου ακριβώς backgroun που είναι σε θεσεις operation). Αυτό δηλαδή τί εξήγηση έχει??? Εγώ για ποιό λόγο έχω εκ των προτέρων απορριφθεί?
    Συμφωνω...η προκαταληψη αυτη ειναι και απο τα βαπορια αλλα και απο τις εταιρειες.
    Αν και μερικες φορες οι βαπορισιοι τρεφουν τεραστιο σεβασμο στις γυναικες / εργαζομενες.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vassokaperoni
    Δηλαδή εταιρείες σαν την BP, την CHEVRONTEXACO ή την Oldendorff που έχουν γυναίκες σε operations dept δεν κάνουν καλά? Ρισκάρουν κάτι?
    σε ποιο κομματι τους ειναι το operation που λες?
    στο shipmanagement ή καπου αλλου (εχουν και πολλα παναθεμα τους)? κανονικα? μου κανει τρομερη εντυπωση.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

Σελίδα 4 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας