Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 65

Θέμα: Γραμμή Ραφήνα - Πάρος - Νάξος [Rafina - Paros - Naxos route]

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Captain_Nionios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν εχω να πω κατι για το θεμα, απλα οτι μου αρεσει πολυ που γραφονται αποψεις, προτασεις και μνημες απο το παρελθον!!! Roci νομιζω θα συμφωνεις!
    Ναι σιγουρα και σε αυτο το θεμα και στο αλλο της Ανδροτηνομυκονιας πραγματικα χαιρεσε την συζητηση.
    Εγω παντως το Μαιο του 92 εφτασα απο Ροδο στην Τηνο με το Ionian Sun αν μπορω να βοηθησω

  2. #22

    Προεπιλογή

    Το ιθακη εκτιμω, οτι αν κανει τοσο λογκαδο ταξιδι μεχρι την ναξο θα χασει κατι απο την αριστη ποιοτητα που μας εχει συνηθησει η blue star ferries.Αλλωστε μην ξεχνατε οτι μετα την ανδρο τα βαπορια της γραμμης ειναι μισοαδεια.Το χειμωνα δε η γραμμη δεν τραβαει καθολου γιαυτο και ολες οι προσπαθειες ηταν μονο καλοκαιρι.Βεβαια αυτο βοηθαει αρκετα τα γκρουπ που μετακινουνται μεταξυ αυτων των νησιων

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σιγουρα και σε αυτο το θεμα και στο αλλο της Ανδροτηνομυκονιας πραγματικα χαιρεσε την συζητηση.
    Εγω παντως το Μαιο του 92 εφτασα απο Ροδο στην Τηνο με το Ionian Sun αν μπορω να βοηθησω
    Αχ .... να και κάποιος που φαίνεται να με επιβεβαιώνει. Αστειεύομαι εννοείται! Το πλοίο πρέπει όντως να έκανε το 91-92 Ραφήνα-¶νδρος-Τήνος-Μύκονος-Δωδεκάνησα. Απλά φαίνεται-για να το αναφέρετε τόσοι πολλοί φίλοι- ότι ξανάρθε στη Ραφηνα και το καλοκαίρι του 98 για Σύρο-Πάρο-Νάξο, μόνο που το συγκεκριμένο δρομολόγιο το είχα ξεχάσει...

  4. #24
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Όσο για το ΙΘΑΚΗ, λόγω ταχύτητας θα μπορούσε πιστεύω άνετα να κάνει το κλασικό πρωινό δρομολόγιο για ¶νδρο-Τήνο Μύκονο και κάποιες φορές την εβδομάδα και απογευματινό για Σύρο-Πάρο-Νάξο, βγάζοντας άνετα το δρομολόγιο. Εξάλλου έμμεσα αυτό δεν κάνει κάθε καλοκαίρι και από Πειραιά με τα βραδυνά που έχει για Πάρο 2 με 3 φορές την εβδομάδα? Ακόμα βέβαια καλύτερα σε αυτή την περίπτωση θα ήταν τα BS ΠΑΡΟΣ ή ΝΑΞΟΣ

  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Μηνύματα
    724

    Προεπιλογή

    Το ΙΘΑΚΗ ειναι καλο βαπορι αλλα με την διαφορα που εχει στο πρωτοκολλο επιβατων σε συγκριση με το ΦΕΡΡΥ σιγουρα τους καλοκαιρινους μηνες θα ειχε προβλημα εισητηριων αν εβαζε παντα μεσα και Παροναξια.Ισως να πρεπει να εξετασουμε το ενδεχομενο ενος νεου δρομολογιου οπως ΑΝΔΡΟ-ΣΥΡΟ-ΠΑΡΟ-ΝΑΞΟ απο Ραφηνα

  6. #26
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Π. Φάληρο, ¶νδρος
    Μηνύματα
    368

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΔΡΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΙΘΑΚΗ ειναι καλο βαπορι αλλα με την διαφορα που εχει στο πρωτοκολλο επιβατων σε συγκριση με το ΦΕΡΡΥ σιγουρα τους καλοκαιρινους μηνες θα ειχε προβλημα εισητηριων αν εβαζε παντα μεσα και Παροναξια.Ισως να πρεπει να εξετασουμε το ενδεχομενο ενος νεου δρομολογιου οπως ΑΝΔΡΟ-ΣΥΡΟ-ΠΑΡΟ-ΝΑΞΟ απο Ραφηνα
    Αυτό θεωρώ δεν είναι καθόλου κακή ιδέα!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΔΡΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΙΘΑΚΗ ειναι καλο βαπορι αλλα με την διαφορα που εχει στο πρωτοκολλο επιβατων σε συγκριση με το ΦΕΡΡΥ σιγουρα τους καλοκαιρινους μηνες θα ειχε προβλημα εισητηριων αν εβαζε παντα μεσα και Παροναξια.Ισως να πρεπει να εξετασουμε το ενδεχομενο ενος νεου δρομολογιου οπως ΑΝΔΡΟ-ΣΥΡΟ-ΠΑΡΟ-ΝΑΞΟ απο Ραφηνα
    Νομίζω πως σε αυτή την περίπτωση θα είχε ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα εισιτηρίων. Τα ξεχωριστά δρομολόγια ΑΝΔΡΟΣ-ΤΗΝΟΣ-ΜΥΚΟΝΟΣ και κάποιες φορές την εβδομάδα και απογευματινά ΣΥΡΟΣ-ΠΑΡΟΣ-ΝΑΞΟΣ θα ήταν μάλλον καλύτερα

  8. #28
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως σε αυτή την περίπτωση θα είχε ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα εισιτηρίων. Τα ξεχωριστά δρομολόγια ΑΝΔΡΟΣ-ΤΗΝΟΣ-ΜΥΚΟΝΟΣ και κάποιες φορές την εβδομάδα και απογευματινά ΣΥΡΟΣ-ΠΑΡΟΣ-ΝΑΞΟΣ θα ήταν μάλλον καλύτερα
    +1 αλλά για μένα όλα αυτά είναι όνειρα θερινής νυχτός Δεν νομίζω να το τολμήσει πάλι εκτός καλοκαιριού........
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  9. #29
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    κερκυρα
    Μηνύματα
    425

    Προεπιλογή

    Χωρις να εχω παρακολουθησει το θεμα ,σημερα οταν ημουν στο λιμανι της κερκυρας και εβλεπα το αικατερινη π. που ειναι της ιδιας εταιρειας με τον θεολογο , εβαζα διαφορα σεναρια στο μυαλο μου μιας και κατα καιρους ακουγετε οτι θα παει κυκλαδες,ενα απο αυτα ηταν να κανει το δρομολογιο ραφηνα-συρος[3 ωρες!!!]-μυκονος[4ωρες και 15 λεπτα {μεσο συρου}]-παρος[5ωρες και 45 λεπτα] -ναξος[7 ωρες]π.χ 7 απο ναξο[εξυπηρετει και αυτους που εχουν δουλεια στην συρο]και 15:30 απο ραφηνα [επιστροφη αυτων που ειχαν παει το πρωι συρο].επισης πολυ καλες αφιξοαναχωρισεις στην μυκονο,ανοιγμα νεων γραμμων [ραφηνα-συρος,ραφηνα-παροναξια] και μειωση χρονου ταξιδιου απο ραφηνα για μυκονο.Αν και αυτο ειναι μονο στην φαντασια μου υπαρχουν πολλες γραμμες οι οποιεσ ειναι ανεκμεταλευτες και θα ειχαν μεαλη επιτυχια.συν οτι τον χειμωνα θα μπορουσε να τροποποιει τα δρομογογια π.χ να προσεγγιζει την ανδρο η την τηνο ωστε να βγει οικονομικα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TOM : 06-02-2010 στις 22:00

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Τις επόμενες μέρες θα ενημερωθείτε για ένα πλοίο που πρόκειτε να δρομολογηθεί στην γραμή Σύρο Μύκονο Νάξο.
    Μέχρι την Παρασκευή το πολύ Δευτέρα θα γνωρίζουμε πρισσότερα.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας