Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 25 από 25

Θέμα: Corisco I [Θεμιστοκλής]

  1. #21

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεμιστοκλης στο Ριο

    Συνημμένο Αρχείο 148292

    Nα υπενθυμισω την ΥΠΕΡΣΠΑΝΙΑ φωτο που ειχα ανεβασει και να συμπληρωσω οτι η ληψη εγινε την Τσικνοπεμπτη του 2002 στο Ριο μετα απο ενα 3ημερο ship spotting στο Ριο και την Πατρα, ειχα φαει 10 36αρια καρουλια φιλμ τοτε για την Nikon F70

  2. #22
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Να καταθέσω και μία προσωπική μου διαπίστωση που έγινε στο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ πριν απο 15-17 χρόνια. Περιμένοντας να βγώ στην προκυμαία,τελευταία σειρά στο γκαράζ του πλοίου, διαπίστωσα κοιτώντας την χάλκινη καμπάνα που κρεμόταν πάνω απο μία πλαστική λέμβο (αυτές που χρησιμοποιούν για διάφορες εργασίες), οτι επάνω της είχε γραμμένο το όνoμα CITY of YORK !
    Η αλήθεια είναι ότι εκείνη τη στιγμή ήθελα να έχω στα χέρια μου έναν κόφτη, ήταν με χοντρό σύρμα κρεμασμένη, αλλά τελικά πρυτάνευσε η λογική !
    Το πώς βρέθηκε εκεί η καμπάνα, μόνο κάποιος του πληρώματος θα μπορούσε να μας διαφωτίσει !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη a.molos : 14-11-2016 στις 20:06
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  3. Προεπιλογή

    Υπαρχουν διαφορες απομιμμησεις ισως προκειται για κατι τετοιο. Εγω αγορασα απο το Εσσεν της Γερμανιας μια καμπανα που γραφει ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ.

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από a.molos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι επάνω της είχε γραμμένο το όνoμα CITY of YORK
    Του πληρωματος δεν ειμαι ουτε εχω σχεση με το πλοιο αλλα σκεψου οτι το City of York ειναι το πρωην ονομα του Med. Sky, το οποιο ειχε κατασχεθει στην Πατρα μετα το 1996 (κοντα και στο Ριο και στη χρονολογια που αναφερεις). Λογικα την καβατζωσανε!

  5. #25

    Προεπιλογή

    Παραπομπή στην πολύ όμορφη καρτ ποστάλ από το λιμάνι της Ζακύνθου, στην οποία βλέπουμε για πρώτη φορά το ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ στο λιμάνι του νησιού.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας