Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 48

Θέμα: Ιστορικές φώτο από τα υπόλοιπα λιμάνια [History of other ports]

  1. #1
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Paroskayak, το κρουαζιεροπλοιο του Χανδρη πιστευω οτι ειναι το Romantica. Aπο το site με τις φωτο απο 1977,το πλοιο εδω, πρεπει να ειναι το ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, πρωην ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ. Να μιλησει ο LINZ παρακαλω!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Finnpartner_1966 : 18-03-2008 στις 23:45
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή To "Millenium Express II" στην Κόρινθο

    Πιστεύω ότι είναι είναι μια ιστορική φωτογραφία.
    Το "Millenium Express II" καταπλέει με τη βοήθεια ρυμουλκών ανοικτά του λιμανιού της Κορίνθου. Είναι Μάρτιος του 2002 και έχει προηγηθεί η φωτιά ενώ το πλοίο κατευθυνόταν προς Αλβανία για να αναλάβει υπηρεσία (η φωτιά ξέσπασε κοντά στα νησιά Στροφάδες νότια της Ζακύνθου).
    Βρέθηκα στην Κόρινθο εντελώς τυχαία και ξαφνικά είδα το πλοίο να πλησιάζει σε κάποια απόσταση από το λιμάνι. Οι φωτογραφίες είναι μακρινές καθώς δεν είχα μαζί μου τηλεφακό, αλλά θεωρώ ότι είναι αντιπροσωπευτικές.
    Το πλοίο ήρθε στην Ελλάδα για την MarLines του Μαραγκόπουλου και ταξίδεψε για αυτήν με τα ονόματα "Viscountess M" και "Charm M". Ταξίδεψε και στη Μαύρη Θάλασσα ως "Memed Abasitze".

    Στην Κόρινθο.jpg

    Και σε λεπτομέρεια

    Στην Κόρινθο ΙΙ.jpg

  3. #3
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Πράγματι είναι το MILLENNIUM EXPRESS II του Θανάση Βαλσαμή (Access Ferries) μετά την φωτιά στο Ιόνιο. Για την ιστορία, το αντικατέστησε το SEA SERENADE στην γραμμή της Αλβανίας (Durres - Trieste αν θυμάμαι καλά)

  4. #4
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    να προσθεσω κι εγω μια φωτογραφια ,απο το Μεριχα της Κυθνου.ΔΗΛΟΣ και ΚΥΘΝΟΣ μαζι ,γυρω στο 1987.Να ευχαριστησω το φιλο μου το Στελιο που μου τη προσεφερε.....
    Συνημμένο Αρχείο 5826
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:08

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Το Κάμιρος και το S.Gerassimo

    Το 2006, το ταξίδι με το Πρωτέας μας χάρισε όμορφες εμπειρίες από Νίσυρο προς Τήλο, αλλά η έκπληξη του καραβολάτρη ήταν η παρακάτω κάρτα που βρήκα στο ομώνυμο νησί.

    Kamiros_stin_Tilo.jpg
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  6. #6
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Φιλε paroskayak εισαι απιστευτος!

  7. #7
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Τωρα τι να σου πω... Θες να παθω τιποτα πανω στο ανθος της ηλικιας μου??? Μα δεν με λυπασαι?????
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  8. #8
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    639

    Προεπιλογή

    Δεν υπάρχει ανάλογο θέμα για τις φωτογραφίες μου γ'αυτό τις ανεβάζω εδώ.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  9. #9

    Προεπιλογή

    μπορεις να τις βαζεις στον ταξιδιωτικο οδηγο

  10. #10
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή ΝΗΣΟΣ ΜΗΛΟΣ & ΑΝΤΙΜΗΛΟΣ

    Συνημένες Εικόνες ΜΥΛΟΣ.jpg (79,3 KB, 19 εμφανίσεις)ΑΝΤΙΜΥΛΟΣ.jpg (80,1 KB, 15 εμφανίσεις)
    Ο καλός ο μύλος τ' αλέθει όλα...
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας