Σελίδα 74 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 2464727374757684 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 731 έως 740 από 933

Θέμα: Κύδων [Kydon, Sophocles V, Elizabeth L, Sophocles V, S Venizelos, Hermes]

  1. #731
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι - Άλικα Λακωνίας - Χανιά
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Μετά από πολλά πολλά χρόνια, πλοίο με το όνομα Κύδων βρίσκεται στο Μεγάλο Λιμάνι.
    Αυτή την ώρα, στην Ακτή Βασιλειάδη!

  2. Προεπιλογή

    Εχουν πλακα γιατι εμενα μου ειπαν στα εκδοτηρια οτι ξεκιναει στις 22, ο φιλος panthiras ειδε στο site της ανεκ οτι ξεκιναει αυγουστο, και εγω τσεκαροντας το site εχθες ειδα οτι ξεκιναει 21. Αλλα τελικα αυτα μικρη σημασια εχουν. Η ουσια ειναι οτι ενα θαυμασιο πλοιο με ενα ονομα σταθμο για την ανεκ, ξεκιναει παλι δρομολογια στην γραμμη των Χανιων.

  3. #733
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    ... προσωρινά στην γραμμή των Χανίων, μέχρι να επιστρέψει το ΕΛΥΡΟΣ.... ή μονιμα;
    Το όνομα ΚΥΔΩΝ εμένα μου λέει ότι ή το προορίζουν μόνιμα για τα Χανιά ή έκαναν σοβαρό λάθος που έβγαλαν με Χανιώτικο όνομα ένα καράβι που πάει στο Ηράκλειο.... που ως γνωστόν με τα Χανιά έχουν τοπικιστικές κοντρίτσες.
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  4. #734
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panthiras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το όνομα ΚΥΔΩΝ εμένα μου λέει ότι ή το προορίζουν μόνιμα για τα Χανιά ή έκαναν σοβαρό λάθος που έβγαλαν με Χανιώτικο όνομα ένα καράβι που πάει στο Ηράκλειο.... που ως γνωστόν με τα Χανιά έχουν τοπικιστικές κοντρίτσες.
    Eπειδή άλλοι κάνουν κουμάντο τώρα δεν νομίζω να σκέφτονται έτσι.

  5. Προεπιλογή

    Μηπως γνωριζει καποιος ποιοι πραγματικα κανουν κουμαντο? Ρωτω γιατι εγω πραγματικα δεν εχω ιδεα...

  6. #736

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marakis stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως γνωριζει καποιος ποιοι πραγματικα κανουν κουμαντο? Ρωτω γιατι εγω πραγματικα δεν εχω ιδεα...
    Η Πειραιως...



    Εγω νομιζω παντως τα αδελφακια θα μεινουν στα Χανια...

  7. #737
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    ¶ρα, το ΕΛΥΡΟΣ... μήπως υπάρχει μακροχρόνια μίσθωση;
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  8. #738
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ: Eπειδή άλλοι κάνουν κουμάντο τώρα δεν νομίζω να σκέφτονται έτσι.
    Βίκτωρα, συμφωνώ. Αυτοί που κάνουν κουμάντο τώρα δεν πρέπει να γνωρίζουν από την ιστορία της ΑΝΕΚ και τον τρόπο που ενεργούσε μέχρι σήμερα.
    Ονομάζουν το πλοίο ΚΥΔΩΝ για να εκμεταλλευτούν το τοπικιστικό αίσθημα των Χανιωτών αλλά δίνουν νηολόγιο στο πλοίο τον ΠΕΙΡΑΙΑ. Το ένα αναιρεί το άλλο.Είναι το μοναδικό πλοίο της ΑΝΕΚ που είναι νηολογημένο εκτός ΧΑΝΙΩΝ.

    Υ.Γ. Αν το βάλουν και Ηράκλειο.... όχι μόνο κάψανε τα πλεονεκτήματα που μπορούν να έχουν από το όνομα ΚΥΔΩΝ αλλά πιστεύω ότι θα λειτουργήσει και αρνητικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panthiras1 : 23-07-2015 στις 15:41
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  9. Προεπιλογή

    Θα συμφωνησω με τον panthira. Αυτο το '' ΚΥΔΩΝ'' και απο κατω το '' ΠΕΙΡΑΙΑΣ''..... δεν ταιριαζει.. πως να το κανουμε...

  10. #740
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panthiras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ¶ρα, το ΕΛΥΡΟΣ... μήπως υπάρχει μακροχρόνια μίσθωση;
    Aυτές οι ναυλώσεις σε Αλγερία/Tυνησία δεν πάνε πέρα από αρχές Οκτωβρίου.¶λλο αν η ΑΝΕΚ ψάξει στη συνέχεια γιά κάτι άλλο.

Σελίδα 74 από 94 ΠρώτηΠρώτη ... 2464727374757684 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας