Πριν από καμια ώρα μίλησα με τα κεντρικά γραφεία της Superfast για να ρωτήσω αν αύριο θα φύγει το πλοίο από Πειραιά λόγω της απεργίας γιατί ταξιδεύει ένας φίλος μου από Ηράκλειο και έχει αγχωθεί....μετά από αυτό ρώτησα αν όντως επαληθεύονται οι φήμες για την δρομολόγηση πλοίου στα Χανιά και η απάντηση ήταν θετική....Μάλιστα μου είπε θα δρομολογηθεί στα τέλη Μαίου.....την ρώτησα ποιο θα είναι το πλοίο και μου είπε οτι δεν έχει καθοριστεί.....ε καλά αφού μπαίνει ας μπει με το καλό και ας είναι οποιο θέλει ο Ανδρέας!!! Και επι τη ευκαιρία που είπα για την απεργία, τηλεφώνησα στην ΑΝΕΚ, γιατί με την απεργία έχω αγχωθεί με ποιο πλοίο θα ταξιδέψω το Σάββατο, και ρώτησα να θα φύγουν τα πλοία και μου είπε οτι από Σούδα το Έλυρος θα φύγει κανονικά ενώ το Ελ. Βενιζέλος από Πειραιά θα φύγει με καθυστέρηση.....(με τέτοια ταχύητητα δεν θα προλάβει το ημερήσι της Παρασκευής και έρχονται και παλάτια το μεσημέρι)

Όλοι στο Λιμάνι της Σούδας στις 12 το μεσημέρι της Παρασκευής!!! Έρχονται τα Παλάτια και όσοι πιστοί προσέλθετε!!!