Σελίδα 1 από 25 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 247

Θέμα: Αλεξάνδρα Τ [Alexandra T., Saturnus, Europa II, Atlas III, Raed B., Scandinavia]

  1. #1
    andreas Guest

    Προεπιλογή Αλεξάνδρα Τ [Alexandra T., Saturnus, Europa II, Atlas III, Raed B., Scandinavia]

    Έφτασε χθες στο Νέο μόλο Δραπετσώνας το GREENFIELD (πρώην SATURNUS του Βεντούρη) με νηολόγιο Free Town!!! Φήμες το θέλουν αγορασμένο από Ελληνική μεταφορική εταιρία και άμεση δρομολόγησή του σαν Ro/Ro στα Δωδεκάνησα. Το πλοίο ήταν παροπλισμένο στον Αστακό εδώ και μερικά χρόνια, ενώ το 2003 είχε πουληθεί για διάλυση στην Ινδία κάτι που τελικά περιέργως δεν έγινε και παρέμεινε δεμένο. Όπως είναι αναμενόμενο δεν είναι και στη καλύτερή του κατάσταση εμφανισιακά (και λογικά ούτε μηχανολογικά).

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Όντως το είδα κι εγώ την ώρα που ήρθε. Είχε Ελληνικό πλήρωμα και άκουσα ότι όντως το πήρε κάποια μεταφορική εταιρία. Για να κάνει μια τέτοια κίνηση μάλλον πρέπει να έχει φροντίσει να βρει πελάτες. Από κει και πέρα θέλει όντως πολλή δουλειά το βαπόρι και λογικά θα υψώσει την Ελληνική σημαία (την οποία ποτέ δεν είχε μέχρι τώρα) πράγμα που σημαίνει ότι οι εργασίες πρέπει να γίνονται με εντατικότατους ρυθμούς. Ωστόσο υπήρχαν μινιαρισμένα κάγκελα στο πλοίο.

  3. #3
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    ΛΙΝΔΟΣ το νέο όνομα του GREENFIELD και μπλε το νέο του χρώμα. Φυσικά Ελληνική η σημαία του και απομένει να δούμε και τα νέα του σινιάλα μετά την μεγάλη επισκευή που του γίνεται.

    Καλοτάξιδο!!

  4. #4
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Πάντως πλάκα πλάκα τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο είναι πιο χρησιμο από ποτέ στα Δωδεκάνησσα.

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    όντως φίλε george :wink:

  6. #6
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Το πλοίο ετοιμάζεται υπο την Πλοιοκτησία του Τσιρίκου για να δρομολογηθεί πιθανόν στα 12νησα ως Ρο/Ρο. οι εργασίες που έχουν γίνει είναι πέρα απο κάθε προσδοκία. Παρόλο που γνωστός μου Πλοίαρχος μου είχε πεί ότι θέλει φοβερές ελασματουργικές εργασίες, βλέπουμε ότι αυτές πραγματοποιούνται! Οι πλοιοκτήτες μαλλόν είναι με κέφι και ζητάν να εξυπηρετήσουν τα φορτηγά τους

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Σήμερα βάψανε το νέο όνομα όμορφα! Ακόμα ποιό όμορφα είναι ότι λέει και "ΠΕΙΡΑΙΕΥΣ" απο κάτω

  8. #8
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Γιά να το δούμε και πώς είναι το "τεφαρίκι" μας!
    ALEXANDRA @ DRAPETSONA.JPG

  9. #9
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εχθές το βράδυ που πέρασα απ' έξω μου έκανε εντύπωση η καλή δουλιά που είχαν κάνει τουλάχιστο εξωτερικά! Το βαπόρι γυάλιζε και το γκαράζ φαινόταν πεντακάθαρο!

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    ¶πο σήμερα στο κεντρικό λιμάνι του Πειραιά! Ιστορίκό πλοίο και για πρώτη φορά στο μεγάλο λιμάνι! Αντε καλότυχο!
    ALEXANDRA T @ PIRAEUS.JPG

Σελίδα 1 από 25 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας