Σελίδα 4 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 261

Θέμα: Εκπαίδευση - Η Ναυτική Παιδεία στην Ελλάδα

  1. #31
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με τον Morgan... υπάρχουν μεγάλα κενά την παιδεία γενικότερα οπότε γιατί να αποτελεί εξαίρεση η ναυτιλία... επίσης συμφωνώ με το ότι δεν μπορεί να μήν έχει κάποιος ιδεά ακόμα και άσχετος να είναι με το ότι η Ελληνική Ναυτιλία έχει εξέχουσα θέση στο παγκόσμιο στερέωμα, εγώ προσωπικά θυμάμαι ακόμα και στο Δημοτικό (έχω καλή μνήμη) που μας έλεγαν ότι ο Πειραιάς είναι ένα απο τα μεγαλύτερα λιμάνια και η Ελληνική ναυτιλία απο αρχαιοτάτων χρόνων και μπλα μπλα... :!:

  2. #32
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από triad
    H εκπαιδευση στην Ελλαδα ειτε προκειται για την Ναυτικη, την Ναυτιλιακη ή οποια αλλη ειναι προβληματικη. Αυτο εχει ως συνεπεια να μην ξερει σχεδον κανεις και σχεδον τιποτα για τον τομεα που θα ασχοληθει πριν πραγματικα ...
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΟΚ, ΟΤΑΝ ΜΠΠΗΚΑ ΣΤΟ ΠΑΠΕΙ ΤΟ ΕΜΑΘΑ.Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΟΙ ΑΠΕΞΩ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΩΝΑΣΗ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΩΝΑΣΗ-Κ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ-ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟΥ 70, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ.Κ ΕΠΙΜΕΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ.Κ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ, ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑΥΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ(Κ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ)-ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑΡΑΧΤΩ ΠΑΛΙ...
    Αυτο που ΔΕΝ καταλαβαινεις με τιποτα ειναι πως το ΙΔΙΟ ακριβως ισχυει για ολα τα επαγγελματα και τους κλαδους. ΓΙΑ ΟΛΑ εκτος απο δασκαλους , δικηγορους και ετσι.Ο κλαδος ειναι περιπλοκος και δεν μαθαινεται ΟΥΤΕ οταν εισαι πια μεσα καθως εχει καμμια 2.000.000 παρακλαδια.

    Τι σημαινει ναυτικη παιδεια για σενα.? Οι νεοι ναυτικοι που θα ασχοληθουν και εξω και μεσα στην θαλασσα εχουν παιδεια και τρομερες γνωσεις συνηθως αλλα ο κλαδος ειναι δυσκολος. Πολυ δυσκολος και τεραστιος. Για τους παλιοτερους ασε. Αυτοι τουλαχιστον ηταν ΝΑΥΤΙΚΟΙ και οχι χαρτογιακαδες (καλη μου ωρα).

    Τι εχεις ακουσει?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  3. #33
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    ... θυμάμαι ακόμα και στο Δημοτικό
    πριν 4 χρονια δηλαδη... :wink:
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #34
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Αυτο εχει ως συνεπεια να μην ξερει σχεδον κανεις και Αυτο που ΔΕΝ καταλαβαινεις με τιποτα ειναι πως το ΙΔΙΟ ακριβως ισχυει για ολα τα επαγγελματα και τους κλαδους.

    ok, οτι πεις.

  5. #35
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Morgan
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    ... θυμάμαι ακόμα και στο Δημοτικό
    πριν 4 χρονια δηλαδη... :wink:
    εεεεεεε ναι ναι ... 4; ναι 4 8O

  6. #36
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από triad
    ok, οτι πεις.
    Ευχαριστω!

    Θα μας πεις και συ?? :arrow: :arrow:

    Τι σημαινει ναυτικη παιδεια για σενα.? Οι νεοι ναυτικοι που θα ασχοληθουν και εξω και μεσα στην θαλασσα εχουν παιδεια και τρομερες γνωσεις συνηθως αλλα ο κλαδος ειναι δυσκολος. Πολυ δυσκολος και τεραστιος. Για τους παλιοτερους ασε. Αυτοι τουλαχιστον ηταν ΝΑΥΤΙΚΟΙ και οχι χαρτογιακαδες (καλη μου ωρα).

    Τι εχεις ακουσει?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  7. #37
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    225

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Morgan
    AN KAI MELLONTIKOS NAYTIKOS POY APO TWRA EXW DIAFORETIKH ANIMETWPHSH OTAN TO LEW DEN ME ENDIAFEREI KA8OLOY
    το χw γραψει και αλλου

  8. #38
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    σωστοςςςςςςςςςςςςςςςςςς (το χεις γραψει :lol: )
    αυτο (η αντιμετωπιση) ειναι θεμα παιδειας γενικα ή και αγνοιας?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  9. #39
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω!

    Θα μας πεις και συ?? :arrow: :arrow:

    ΜΠΑ, ΟΧΙ ΑΣΤΟ, ΞΕΧΝΑ ΤΟ.

  10. #40
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Θα μας πεις και συ??
    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΝ[/color] ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΗ MINOAN.. ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟ-ΟΧΙ, ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ.Κ ΑΣΧΕΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟ.ΑΥΤΟ ΛΕΩ. ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ
    ΥΠΑΡΧΕΙ[/size] ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ, ΟΧΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ CHARTERING,κΛΠ.
    Κ ΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ, ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ-ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΟΘΕΤΩ ΔΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ.
    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑΦΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΡΝΩ.

Σελίδα 4 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας