Σελίδα 3 από 27 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 261

Θέμα: Εκπαίδευση - Η Ναυτική Παιδεία στην Ελλάδα

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Δεν μπορουν λογω απειρων υπο-τομεων αλλα ουτε και χρειαζεται να ξερουν , παρα μονο τα γενικα , οπως και γω και συ γνωριζουμε για τον τουρισμο. Και αυτο ομως ειναι σχετικο αφου ο καθε ενας απο εμας σκεφτεται διαφορετικα πραγματα οταν ακουει για αυτον τον κλαδο.
    Επισης κανεις και σε κανεναν τομεα δεν βαζει με το ζορι στο μυαλο του αλλου τι ακριβως συμβαινει στην ναυτιλια, τον τουρισμο, τα ψιλικατζιδικα κτλ. Θελει και λιγακι ενδιαφερον να μαθεις απο μονος σου, να ρωτησεις και να διαβασεις.
    Παντως δεν ειναι ΟΛΟΙ οταν ακουνε για ναυτιλια, σκεφτονται αυτοματα και ακοτοπλοια. Μονο οι οικογενειες ναυτικων που υπαρχουν, ή οι οικογενειες των απασχολουμενων στα γραφεια του Πειραια ειναι ενας πολυ μεγαλος αριθμος.
    Αν αναφερεσε στους σπουδαστες των σχολων , τοτε η αγνοια ειναι λογικη.

    Λογω της φυσης του κλαδου, δεν μπορει να "ανοιξει" σε μεγαλο ποσοστο.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  2. #22
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ.ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ,ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ.ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ-ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΠΧ.Κ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΑ.

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από triad
    ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
    σε ενοχλει αυτο?

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από triad
    ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ
    ποσοι απο εμας ειχαν ΙΔΕΑ τι σημαινει ναυτιλια , πριν μπουμε σε καποια σχολη? ποσοι φοιτητες ηξεραν το αντικειμενο τους αραγε πριν την ειδοδο σε σχολη? (δεν μιλαω για δασκαλους ας πουμε!)...
    μηπως τελικα ειναι γενικο το προβλημα..... 8O
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #24
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    σε ενοχλει αυτο?
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΟΧΙ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑΥΤΙΛΙΑ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ,ΟΠΟΤΕ ΟΚ.ΕΣΥ ΔΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ "ΑΝΟΙΞΕΙ"Ο ΤΟΜΕΑΣ?ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΝΗΣΙ Η ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΝΗΣΙΩΤΗ ΚΛΠ,ΚΛΠ


    ποσοι απο εμας ειχαν ΙΔΕΑ τι σημαινει ναυτιλια , πριν μπουμε σε καποια σχολη? ποσοι φοιτητες ηξεραν το αντικειμενο τους αραγε πριν την ειδοδο σε σχολη? (δεν μιλαω για δασκαλους ας πουμε!)...
    ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ?Κ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΑΣΧΕΤΑ, ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ Η ΝΑΥΤΙΛΙΑ.ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΟΤΙ ΣΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΥΠΑΝΣΗ Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΘΕΩΡΕΙ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΩΣ ΤΟΝ "ΚΑΚΟ ΔΑΙΜΟΝΑ" Κ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΑΥΤΗ.


    μηπως τελικα ειναι γενικο το προβλημα.....
    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΣΠΑΩ ΝΑ ΠΩ.ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΟΣΟΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΣΑΝ ΤΟΜΕΑ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ Κ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΤΗΣ "ΚΛΙΚΑΣ"


    8O
    :?: :?: :?:

  5. #25
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από triad

    ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ?Κ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΑΣΧΕΤΑ, ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ Η ΝΑΥΤΙΛΙΑ.ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΟΤΙ ΣΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΥΠΑΝΣΗ Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΘΕΩΡΕΙ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΩΣ ΤΟΝ "ΚΑΚΟ ΔΑΙΜΟΝΑ" Κ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΑΥΤΗ.

    εκανα μια απλη ερωτηση , αν δηλαδη σε ενοχλει ή οχι.
    αναγκαστικα η "γνωση" περιοριζεται σε οσους ασχολουνται, οπως και στα περισσοτερα επαγγελματα.
    εγω ουτε νησιωτης ειμαι ουτε εχω "παρει καπετανιο - θα παρω γιο ταξιδευτη!"! :wink: εχει "ανοιξει" αρκετα.αλλωστε θεωρω οτι καποια πραγματα ειναι στο χερι μας και δεν χρειαζονται τα μαγικα προσταγματα των εχοντων την εξουσια του χωρου του τυπου "Ναυτιλια Ανοιξε!"...οι συνθηκες θα επιβαλλουν τους "εξω" στην ναυτιλια.

    αλλη μια ερωτηση - οχι αναζητηση δικαιολογιας- εκανα, για το ποσοι ξεραμε με τι θα ασχοληθουμε. τι σημαινει ναυτιλια , πριν μπουμε σε καποια σχολη? ποσοι φοιτητες ηξεραν το αντικειμενο τους αραγε πριν την εισοδο σε σχολη?
    δεν σου ζηταω να μου δικαιολογηθεις εσυ ή εγω ή οι αλλοι!
    απλα ρωταω για να σου αποδειξω οτι οταν μιλαω για ΓΕΝΙΚΟ προβλημα δεν αναφερομαι μονο στην Ναυτιλιακη εκπαιδευση, αλλα γενικα στην εκπαιδευση στην Ελλαδα, στην αγνοια , που ΚΑΝΕΙΣ σχεδον δεν ξερει τι θα κανει πριν μπει, κατα την διαρκεια, και μετα την σχολη.

    Δεν υπαρχει διαθεση να προβληθει ο τομεας.


    Οσον αφορα την ρυπανση ειναι λογικο να τραβαει και τα φωτα της δημοσιοτητας και ειναι ιδιαιτερα σημαντικο και αναποφευκτα αμαυρωνει το προφιλ της ναυτιλιας, ανεξαρτητα με το αν γινοταν καλη διαφημιση του κλαδου ή οχι.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  6. #26
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    225

    Προεπιλογή

    DEN KATALABAINW GIATI PREPEI NA DIAFHMHSTEI H NAYTILIA.....


    AN KAI MELLONTIKOS NAYTIKOS POY APO TWRA EXW DIAFORETIKH ANIMETWPHSH OTAN TO LEW DEN ME ENDIAFEREI KA8OLOY


    ALLWSTE STHN PROSELKYSH NEWN TA PHGANE KALA!!! 8)

  7. #27
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από k_chris
    DEN KATALABAINW GIATI PREPEI NA DIAFHMHSTEI H NAYTILIA.....
    συμφωνω

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από k_chris
    AN KAI MELLONTIKOS NAYTIKOS POY APO TWRA EXW DIAFORETIKH ANIMETWPHSH OTAN TO LEW DEN ME ENDIAFEREI KA8OLOY
    δηλαδη?

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από k_chris
    ALLWSTE STHN PROSELKYSH NEWN TA PHGANE KALA!!! 8)
    καλα αστο αυτο....ξερεις γιατι προσελκυει (το χεις γραψει και αλλου ψαχτο)
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #28
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από k_chris
    DEN KATALABAINW GIATI PREPEI NA DIAFHMHSTEI H NAYTILIA.....


    AN KAI MELLONTIKOS NAYTIKOS POY APO TWRA EXW DIAFORETIKH ANIMETWPHSH OTAN TO LEW DEN ME ENDIAFEREI KA8OLOY


    ALLWSTE STHN PROSELKYSH NEWN TA PHGANE KALA!!! 8)
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Νο 1 ΣΤΗΝ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!ΑΥΤΟ ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ?Κ ΑΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΤΟΜΕΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΛΕΙΣΤΟΣ, ΣΩΣΤΑ?

  9. #29
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Γοοδ μορνινγ!!!

    H εκπαιδευση στην Ελλαδα ειτε προκειται για την Ναυτικη, την Ναυτιλιακη ή οποια αλλη ειναι προβληματικη. Αυτο εχει ως συνεπεια να μην ξερει σχεδον κανεις και σχεδον τιποτα για τον τομεα που θα ασχοληθει πριν πραγματικα αρχισει να ασχοληται με αυτον. Ειναι πολυ λογικο να μην γνωριζεις εσυ ή οποιος αλλος οτι η Ελληνικη Ναυτιλια κατεχει εξεχουσα θεση στην παγκοσμια αγορα, αν και για μενα απαραδεκτο γιατι μονο τα ντοκυμαντερ να δεις ή την ταινια του Ωναση με την Μ.Καλας παιρνεις καποιες βασικες πληροφοριες. Αρα το παραδειγμα που μου λες ειναι καπως υπερβολικο....Ασε που στο ΠΑΠΕΙ αποκλειεται να μην εχεις ακουσει για την θεση μας στον κοσμο. Σε αυτο ομως δεν φταει η ελλειψη διαφημισης (με την καλη εννοια) ή η ελλειψη εκπαιδευσης. Αμα εχεις την πορωση να μαθεις κατι το ψαχνεις. Το κακο επιμενω οτι ειναι οτι δεν ξερουμε για ενα διαστημα ουτε με τι θα καταπιαστουμε ουτε τι ειναι αυτο που αποφασισαμε.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  10. #30
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    H εκπαιδευση στην Ελλαδα ειτε προκειται για την Ναυτικη, την Ναυτιλιακη ή οποια αλλη ειναι προβληματικη. Αυτο εχει ως συνεπεια να μην ξερει σχεδον κανεις και σχεδον τιποτα για τον τομεα που θα ασχοληθει πριν πραγματικα ...
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΟΚ, ΟΤΑΝ ΜΠΠΗΚΑ ΣΤΟ ΠΑΠΕΙ ΤΟ ΕΜΑΘΑ.Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΟΙ ΑΠΕΞΩ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΩΝΑΣΗ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΩΝΑΣΗ-Κ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ-ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟΥ 70, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ.Κ ΕΠΙΜΕΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ.Κ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ, ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑΥΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ(Κ ΓΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ)-ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑΡΑΧΤΩ ΠΑΛΙ...

Σελίδα 3 από 27 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας