Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 49

Θέμα: Εκπαίδευση - Ανανέωση Διπλωμάτων

  1. #21
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Γιατι στην Ελλάδα τα πράματα προχωράνε με αργούς ρυθμούς ας δούμε τι λέει ο νόμος!
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

  2. #22

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω πολυ τωρα τι προτεινεις να κανω?ειχα ρωτησει στο κεσσεν και με στειλανε στα μητρωα...μηπως πρεπει να θεωρησω πρωτα την ικανοτητα και μετα?

  3. #23
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Αν δέν έχεις καθόλου θα πάς στο ΚΕΣΕΝ για νέο. Αν έχεις το παλιό θα πάς πάλι στο ΚΕΣΕΝ για αναβάθμιση. Δέν μπορώ να καταλάβω γιατι μπλέκεις τα μητρώα...

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δέν έχεις καθόλου θα πάς στο ΚΕΣΕΝ για νέο. Αν έχεις το παλιό θα πάς πάλι στο ΚΕΣΕΝ για αναβάθμιση. Δέν μπορώ να καταλάβω γιατι μπλέκεις τα μητρώα...
    Το είχα εκδώσει το 2008,δεν έχω προυπηρεσία ως sso και επίσης πλοιάρχου Γ' γιατί δεν μπάρκαρα μετά την σχολή και τώρα προσπαθώ να βγάλω άκρη.Λήγει τον οκτώβριο του 2013 και επειδή θέλω να έχω περιθώριο ανανεώνοντας το πριν φύγω ρώτησα στο ΚΕΣΣΕΝ αν χρειάζεται να παρακολουθήσω ξανά το σχολείο των 2 ημερών που είχα περάσει ώστε να το θεωρήσω για άλλα πέντε χρόνια.Μου είπαν ότι δεν είναι υπεύθυνοι και δεν γνωρίζουν και να πάω στα Μητρώα.Εκεί της έδειξα όλα τα χαρτιά και μου είπε εφόσον θεωρήσω το πιστοποιητικό ναυτικής ικανότητας για την επόμενη πενταετία να κάνω αίτηση και σε 10 εργάσιμες θα μου βγάλουν άλλο πιστοποιητικό SSO...Τώρα διαβάζω ότι από 01/01/14 από το pdf ότι χρειάζεται επιπλέον επιμόρφωση κτλ...Και εδώ είναι το ερώτημα τι να κανω,είχα βγεις και εκτός και έχασα την μπάλα και επίσης δεν έχω ψάξει για εταιρία (και αν βρω..) ώστε να με κατατοπίσουν από εκεί...

  5. #25
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    γνωρίζει κανείς τι γίνετε με τα διπλώματα μηχανικών Β & Γ
    τις διαδικασίες για την ανανέωσή τους?

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Αν έχεις την κατάλληλη υπηρεσία πάς στα Μυτρώα Ναυτικών (αν βρεις κανα υπάλληλο, αφού απέλυσαν αρκετούς απο εκει) ή αν όχι απο το ΚΕΣΕΝ περνάς εξετάσεις συνεχούς ικανότητας (εύκολες) και μετα στα μυτρώα για σφραγίδες κλπ κλπ

  7. #27
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις την κατάλληλη υπηρεσία πάς στα Μυτρώα Ναυτικών (αν βρεις κανα υπάλληλο, αφού απέλυσαν αρκετούς απο εκει) ή αν όχι απο το ΚΕΣΕΝ περνάς εξετάσεις συνεχούς ικανότητας (εύκολες) και μετα στα μυτρώα για σφραγίδες κλπ κλπ
    ευχαριστώ
    η ερωτησή μου περισσότερο αφορά την περίπτωση που έχεις το δίπλωμα και δεν έχεις ταξιδέψει για μεγάλο χρονικό διάστημα (20 χρόνια ) σε αυτή την περίπτωση τι γίνετε?

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ισχύει οτι πρέπει να πας ΚΕΣΕΝ για να πάρεις πιστοποιητικό συνεχούς ικανότητας. Νομίζω κάθε 2 βδομάδες περνάνε για μια μέρα. Μετά θα πάει το χαρτί στα Μυτρώα και απο εκει θα γίνει η έκδοση του νεου πιστοποιητικού.

  9. #29
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει οτι πρέπει να πας ΚΕΣΕΝ για να πάρεις πιστοποιητικό συνεχούς ικανότητας. Νομίζω κάθε 2 βδομάδες περνάνε για μια μέρα. Μετά θα πάει το χαρτί στα Μυτρώα και απο εκει θα γίνει η έκδοση του νεου πιστοποιητικού.
    και πάλι thx

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Είδα σήμερα στη γραμματία ΚΕΣΕΝ Μηχανικών συνεχούς ικανότητας έχει 22/2 και 27/3. Μια φορά κάθε μήνα ώς τον Ιούνιο, εκει μετα της 20 πάντα

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας