Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 86

Θέμα: Απόλλων 11 [Irish Coast, Orpheus, Semiramis II, Achilleus, Apollon 11, Regency]

  1. #11
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Haddock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πρώτη φωτογραφία, στην πρύμνη διακρίνονται ένα μεγάλο κομμάτι σωλήνα, και ένα μικρότερο. Οι δυο πρώτες φωτογραφίες είναι του 1977, σε κάποιο λιμάνι της Τουρκίας.
    Aν και εχει περασει αρκετος καιρος, οι δυο σωληνες αυτοι, μηπως ειναι για να πετανε τα σκουπιδια, και αυτα να φτανουν μεσα στην μπαριζα, και οχι στη θαλασσα?
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  2. #12
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Μάλλον έτσι θα ήταν, και παρατήρησε οτι το πρυμνιο κατάρτι λειτουργούσε σαν εξαγωγή καυσαερίων ή κάτι τέτοιο...

  3. #13
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον έτσι θα ήταν, και παρατήρησε οτι το πρυμνιο κατάρτι λειτουργούσε σαν εξαγωγή καυσαερίων ή κάτι τέτοιο...
    Που το ειδες αυτο? Δεν μπορω να το δω!
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  4. #14
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Aυτό εννοούσα:

    Image2.jpg

  5. #15

    Προεπιλογή

    Αρη, πρέπει να είναι η καπνοδόχος του μαγειρείου. Πρύμα, όπως και στον Ορφέα και 2 καταστρώματα πιο κάτω είναι η τραπεζαρία και η κουζίνα-μαγειρείο.

  6. #16
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Το ΑΠΟΛΛΩΝ 11 όταν πουλήθηκε το 1981 σε Μεξικανούς περιπλανήθηκε στην Καραϊβική, αλλά σύντομα βρέθηκε στις Φιλιππίνες.
    Εκεί προσάραξε σε κάποιο τυφώνα το 1989 και τελικά διαλύθηκε μετά από ενα χρόνο.

    Αφιερωμένη σε αυτόν που τη ζήτησε...

    apollon II as regency out.jpg
    πηγή: περιοδικό Steamboat Bill

  7. #17
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Και μία άφιξη του στην Γένοβα.


    APOLLON II f.jpg

  8. #18
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Για πολλούς το ΑΠΟΛΛΩΝ 11 ήταν ομορφότερο από το παραπλήσιο ΟΡΦΕΥΣ, προσωπικά δεν έχω άποψη γιατί τον Ορφέα τον έχω δεί "ζωντανό" οπότε έχει προβάδισμα.

    H παρακάτω φωτογραφία είναι αφιερωμένη στον καλό φίλο που ζήτησε και μια πλαϊνή του ως REGENCY:

    apollon II as regency.jpg
    πηγή: περιοδικό Steamboat Bill

  9. #19
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πολλούς το ΑΠΟΛΛΩΝ 11 ήταν ομορφότερο από το παραπλήσιο ΟΡΦΕΥΣ, προσωπικά δεν έχω άποψη γιατί τον Ορφέα τον έχω δεί "ζωντανό" οπότε έχει προβάδισμα.

    H παρακάτω φωτογραφία είναι αφιερωμένη στον καλό φίλο που ζήτησε και μια πλαϊνή του ως REGENCY:
    Κοιτα, ο Απολλων ΧΙ, ηταν αδελφο του Γαλαξια, οποτε ηταν πιο "μοντερνο" απο τον Ορφεα (σαν εξελιξη σχεδιου). Καλος ο Ορφεας, το Αφροδιτη (MSL), καλος και ο Απολλωνας, αλλα... Εγω παω για Γαλαξια!
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  10. #20

    Προεπιλογή

    Κι αλλη μια φωτογραφια για τους Απολλωνολατρες
    ApollonII.jpg

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας