Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 59

Θέμα: Βεργίνα [Mir, Vergina, El Greco, Dan, Bilu]

  1. #31
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nicholas Peppas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τον Ριζοσπαστη

  2. #32
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Mια φωτογραφία από το ξεκίνημα της καριέρας του πλοίου. Μου φαίνεται οτι η εμφάνιση του δεν άλλαξε καθόλου ως το τέλος...

  3. #33
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ένα βίντεο από το ιστορικό πλοίο στην Τρίπολη της Λιβύης, έχοντας μεταφέρει Παλαιστίνιους αγωνιστές
    http://www.ina.fr/histoire-et-confli...fr.html?ref=nf

  4. 10-12-2010, 00:13


  5. #34

    Προεπιλογή

    F/B Dan...το πανεμορφο πλοιο σε καρτποσταλ
    Dan.jpg
    Διαφημιστικη καρτποσταλ της ναυτιλιακης εταιρειας Zim

  6. #35
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Gibraltar
    Μηνύματα
    952

    Προεπιλογή Vergina and Queen Vergina

    Here are two photos of these very different and emblematic ferries taken by me at Piraeus

    Henry.

    scan0087.jpgscan0086.jpg

  7. #36
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Great photos Henry! No comparison between the two "Vergina"... :-D

  8. #37

    Προεπιλογή

    Αγαπητοί καραβολατρες επιτρέψτε μου να σας εξιστορήσω την προσωπική μου εμπειρία.
    Το 1991 λόγο επιβράβευσης για την καλή βαθμολογία στο σχολείο αλλά και λόγω της αγάπης μου για τα επιβατικά -κυρίως- είχα την δυνατότητα να επιλέξω ανάμεσα σε μια 7-μερη κρουαζιέρα με το VERGINA ή μια 3-4μερη με το CITY OF RHODOS.
    Η επιλογή έγινε με βάση τις περισσότερες μέρες εν πλω κάτι που αποτελούσε το όνειρό μου.
    Ο απόπλους ήταν για τις 1900 αλλά όπως ήταν αναμενόμενο ήμασταν μέσα από τις 1700.Αφού τακτοποιηθήκαμε στην δίκλινη εσωτερική καμπίνα μας αμέσως άρχισα την εξερεύνηση στο πλοίο σαρώνοντάς το στην κυριολεξία.
    Το πρόγραμμα προέβλεπε προσεγγίσεις σε Ηράκλειο- Ρόδο-Λεμεσό- (δυο φορές και στο πήγαινε και στο έλα)-Χάιφα ενώ θυμάμαι ότι το ίδιο δρομολόγιο έκανε και το SILVER PALOMA –ανήκε ακόμα στην εταιρεία AFROESSA LINES-.
    Το πλοίο ήταν πεντακάθαρο και το πλήρωμα τρομερά εξυπηρετικό με τους επιβάτες , κρουαζιέρας και γραμμής ενώ στο δρομολόγιο του είχε όλες τις τυπικές ανέσεις –καζίνο ,πισίνα, DUTY FREE, κάνοντας με να ζήσω 7 μέρες το όνειρο μου.
    Ποτέ δεν πρόκειται να ξεχάσω το πλοίο αυτό καθώς και όλες τις αναμνήσεις.

  9. #38
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    PHOTO 005 despo DAN.jpgΤο γνωστό μας Βεργίνα σε μία ακόμα καρτ ποσταλ της Zim lines στα πρώτα χρόνια της καριέρας του με το όνομα Dan.

  10. #39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    PHOTO 005 despo DAN.jpgΤο γνωστό μας Βεργίνα σε μία ακόμα καρτ ποσταλ της Zim lines στα πρώτα χρόνια της καριέρας του με το όνομα Dan.
    Πολυ χαιρομαι που για ενα αγαπημενο μου πλοιο -με πολλες ομορφες αναμνησεις- βλεπω νεες φωτογραφιες.
    Και απ΄οτι διαπιστωνω καθολη την διαρκεια της καριερας του δεν υπεστει αλλαγες παρα μονο στο ντεκ πανω απο την πρυμνη του καναν μια επιμηκυνση αν δεν απατουμαι!!! φιλε despo.

  11. #40
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Και εγω αυτή την εντύπωση έχω φίλε Tomcat, άλλωστε οι ιδιοκτήτες της εταιρείας δεν φημιζόντουσαν οτι έριχναν και πολλά λεφτά σε μετασκευές.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας