Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 5 από 5

Θέμα: Ραλυ Αιγαιου VS Ραλυ Ιονιου

  1. #1
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Peristeri - Patra
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή Ραλυ Αιγαιου VS Ραλυ Ιονιου

    Φτιαχνω αυτο το θεμα ετσι για να γινει λιγη κουβεντουλα! Εγω δεν εχω παρει μερος σε κανενα απο τα 2 αλλα θα ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας αν προτιματε καποιο και για ποιο λογο. Επισης αν εχετε καποιες ξεχωριστες εμπειριες.

  2. #2

    Προεπιλογή

    Η άποψη η δική μου είναι πως το Ράλλυ Αιγαίου είναι ο κορυφαίος και ο πιο δύσκολος συνάμα αγώνας στην Ελλάδα.
    Το Ράλλυ Ιονίου είναι και ολίγον κρουαζιέρα (μικρότερες ιστιοδρομίες, πιο μαλακός καιρός...).
    Σχεδιάζω εδώ και 3 χρόνια να συμματάσχω στο Ιόνιο αλλά δεν μου βγαίνουν οι ημερομηνίες.
    Για Ράλλυ Αιγαίου δεν το συζητώ. Το σκαφάκι μου είναι 29 πόδια και πέρασε η εποχή που τα σκάφη αυτού του μήκους αξίωναν μια καλή θέση.

  3. #3

    Προεπιλογή

    Από οτι έχω ακούσει (δεν είχα την τύχη να πάω σε κανένα από τους δύο) το ράλυ Αιγαίου χρειάζεται έμπειρα πληρώματα αλλά είναι φανταστική εμπειρία. Το ράλυ Ιονίου είναι ιδανικός για κάποιον που ξεκινά να ασχολείται με την αγωνιστική ιστιοπλοΐα ώστε να μπεί σιγά σιγά στο πνευμα....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evridiki : 20-10-2008 στις 09:30

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από οτι έχω ακούσει (δεν είχα την τύχη να πάω σε κανένα από τους δύο) το ράλυ Αιγαίου χρειάζεται έμπειρα πληρώματα αλλά είναι φανταστική εμπειρία. Το ράλυ Ιονίου είναι ιδανικός για κάποιον που ξεκινά να ασχολείται με την αγωνιστική ιστιοπλοΐα ώστε να μπεί σιγά σιγά στο πνευμα....
    Εβαλα και εγω το κατιτις μου...
    Απλα και μονο λογω καιρου το ραλυ Ιονιου ειναι λιγο πιο ηρεμο....Απο την αλλη μην ξεχναμε οτι η διοργανωση γινεται απο τον Ιστιοπλοικο ομιλο Πατρας...θελοντας να πω χωρις παρεξηγηση και να μην θιξω την οργανωση οτι οταν διοργανωνεται κατι απο αθηναικο ομιλο εχει μεγαλυτερη απηχηση λογω και μεγαλυτερης ανταποκρισης του πληθυσμου που μενουμε εδω....
    Προσωπικη μου αποψη χωρις να θελω να μειωσω κανεναν και τιποτα.
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  5. #5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mariner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η άποψη η δική μου είναι πως το Ράλλυ Αιγαίου είναι ο κορυφαίος και ο πιο δύσκολος συνάμα αγώνας στην Ελλάδα.
    Το Ράλλυ Ιονίου είναι και ολίγον κρουαζιέρα (μικρότερες ιστιοδρομίες, πιο μαλακός καιρός...).
    Σχεδιάζω εδώ και 3 χρόνια να συμματάσχω στο Ιόνιο αλλά δεν μου βγαίνουν οι ημερομηνίες.
    Για Ράλλυ Αιγαίου δεν το συζητώ. Το σκαφάκι μου είναι 29 πόδια και πέρασε η εποχή που τα σκάφη αυτού του μήκους αξίωναν μια καλή θέση.
    για κομπλιμέντα ψάχνεις μου φαίνεται, κάπτεν.....
    αφού όπου και να πας....πρώτος θα είσαι....

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας