Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 86

Θέμα: ΔΑΝΕ SEA LINE

  1. #11
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Πιστεύετε ότι το ΔΙΑΓΙΟΡΑΣ θα το δρομολογήσει στα Δωδεκάνησα ?

  2. #12
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Στην εταιρία Blue Star Ferries πέρασε η κυριότητα των πλοίων «Διαγόρας», «Πάτμος» και «Ρόδος», που ανήκαν στη ΔΑΝΕ, έναντι του ποσού των 14,5 εκατομμυρίων ευρώ. Τα τρία πλοία τέθηκαν χθες στη διαδικασία πλειστηριασμού στη Ρόδο και η εταιρία Blue Star Ferries πέτυχε να τα αγοράσει αντιμετωπίζοντας τις προσφορές και άλλων ενδιαφερόμενων εφοπλιστών και ακτοπλοϊκών εταιριών.
    Τα τρία πλοία αναμένεται να περάσουν στην πλήρη κυριότητα του νέου πλοιοκτήτη εντός των επόμενων ημερών. Πληροφορίες αναφέρουν ότι το «Διαγορας», το οποίο βρίσκεται στην καλύτερη κατάσταση μεταξύ των τριών πλοίων, ύστερα από επισκευές που θα γίνουν θα δρομολογηθεί στο Αιγαίο μέσα στους επόμενους δύο μήνες. Οσον αφορά τα δύο άλλα σκάφη, το «Ρόδος» και το «Πάτμος» πληροφορίες αναφέρουν ότι πιθανότατα να πωληθούν για σκραπ, καθώς είναι μεγάλης ηλικίας και επιπλέον παρέμειναν για χρόνια «δεμένα» και το κόστος επισκευής τους είναι απαγορευτικό.

    www.express.gr

  3. Προεπιλογή

    Διαγορας , πιστεύω , στα 12/σα. Τώρα για τα Πάτμος και Ρόδος πιστεύω πως θα πουληθούν για να δουλέψουν αν και έχω κάποιες αμφιβολίες...

  4. #14
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrb
    Διαγορας , πιστεύω , στα 12/σα. Τώρα για τα Πάτμος και Ρόδος πιστεύω πως θα πουληθούν για να δουλέψουν αν και έχω κάποιες αμφιβολίες...
    καλά κάνεις και έχεις τις αμφιβολίες σου φίλε Chrb

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Η ΔΑΝΕ ζεί!!!!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  6. #16

    Προεπιλογή

    Διαφημηστικό φυλλάδιο της εταιρείας απο την περασμένη δεκαετία...
    Αφιερωμένο σε όλους τους εραστές της πάλαι ποτέ Δωδεκανησιακής ανώνυμης ναυτιλιακης....



  7. #17
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vinman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφημηστικό φυλλάδιο της εταιρείας απο την περασμένη δεκαετία...
    Αφιερωμένο σε όλους τους εραστές της πάλαι ποτέ Δωδεκανησιακής ανώνυμης ναυτιλιακης....
    Ευχαριστούμε πολύ vinman... Μία εταιρία που το κενό που έχει αφήσει ποτέ δεν θα καλυφθεί από οποιαδήποτε άλλη εταιρία!!!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  8. #18
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Παλιά διαφήμιση της ΔΑΝΕ αφιερωμένη στον φίλο finnpartner
    και κάτι που παρατήρησα το ιαλυσός είχε sponsons ενώ το κάμιρος όχι,αψυχολόγητο μου φαίνεται

    IMG.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νaval22 : 23-08-2008 στις 16:58
    [B][COLOR=navy]Ένα μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι προβληματισμούς[/COLOR][/B]

  9. #19
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Γιατι αψυχολογητο ρε κολλητε? Τα sponsons μπηκαν το 1978, στο Werft Nobiskrug GmbH, εκει που ειχε φτιαχτει ο Θεοφιλος σου, 3 χρονια νωριτερα! Το ειχε μπαουλεψει η Stena, στην πρυμη, με την προσθηκη ενος κουτιου! Ευτυχως, η ΔΑΝΕ το ξηλωσε στην καθοδο προς τα εδω, αλλα εμειναν τα sponsons!! Σε ευχαριστω παρα πολυ για την αφιερωση!! Ευτυχως, την εχω και σε αφισα! Μου την ειχε δωσει ο ΔΑΝος πρακτορας στην Πατμο, ο κυρ Θανασης Κωνσταντας πριν αρκετα χρονια.
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  10. #20
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vinman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφημηστικό φυλλάδιο της εταιρείας απο την περασμένη δεκαετία...
    Αφιερωμένο σε όλους τους εραστές της πάλαι ποτέ Δωδεκανησιακής ανώνυμης ναυτιλιακης....

    Επειδη τυχαινει να ειμαι ενας απο αυτους, θα μπορουσες να μου πεις του ποτε ειναι αυτο το φυλλαδιο?? Ποτε πηγαιναν τα καραβια της 12νησα-Καρπαθο-Ηρακλειο? Τα θυμαμαι να πηγαινουν, αλλα δεν θυμαμαι χρονια!
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας