Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 63

Θέμα: Αρχιμηχανικός σε ναυτιλιακή εταιρεία (Marine Superintendent)

  1. #51
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ--ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΥΠΟΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗΝ ΑΥΤΗΝ.Ο Α ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΕΝ ΠΛΩ ΕΧΩΝΤΑΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΕΝΑΣ Α ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕ ΑΝΧΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΛΩΤΟ ΚΑΤΑΣΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΛΕΥΣΙΜΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.ΑΡΧΙΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΒΙΣΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ.Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ ΑΠΑΣΧΩΛΕΙ ΤΟΝ ΕΦΟΠΛΗΣΤΗ ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΝ Α ΜΗΧΑΝΙΚΟ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Ο ΕΦΟΠΛΗΣΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ ΠΛΟΙΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos1945 : 21-07-2013 στις 00:40

  2. Προεπιλογή ΓΥΝΑΙΚΕΣ;;;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα και γω στο Τεχνικο εχω γυναικες αλλα αυτες κανουν το supply dpt. και τα εισητηρια. Απλα τυχαινει και ειναι στο Τεχνικο μαζι μας. Ομως αρχιμηχανικινες δεν εχω τυχει να δω.
    ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Ο Α/Β ENGINEER ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ!!!ΟΙ ΝΑΥΤΙΛΙΚΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ (ΘΕΩΡΙΑΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ Ε/Ν) ΜΟΝΟ ΓΙΑ EMAIL....ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΟΙ (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΠ, ΤΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΧΟΛΕΣ) ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ!!
    ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ!!ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ SUPPLY ΧΡΗΖΕΙ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ...
    ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ!!
    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

  3. Προεπιλογή ????

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ενταξη με το θεμα της γυναικας. Ομως να σας πω, αλλη ειναι η θεση του Μοντελου με το ανοιχτο πουκαμισω που ειναι στην ουσια η Reception και αλλα κριτηρια υπαρχουν για τον Roving Superintendent. Σιγουρα και εννοώ ΣΙΓΟΥΡΑ σε καμια εταιρια δεν προκειται να παει για τη θεση του Roving Superintendent, το μοντελο. Οποτε λοιπον θεωρω πως 1000 Μοντελα να ειναι εκει που θα πας για συνεντευξη στη παραπάνω θεση, σε καμια περιπτωση το αποτελεσμα δεν προκειται να επιρεαστει απο τα Μοντελα. Δοξα το θεο υπαρχουν πολλες θεσεις στην εταιρια για μια γυναικα οπως ειναι το Account ή το ISM ή το Insurance ή ακομα και το Crew.
    Αν λοιπον αποφασισετε να πατε για συνεντευση σε καποιο απο τα παραπάνω τμηματα, να ξερετε πως ο ανταγωνισμος με το Δυνατο φιλο ειναι..ισοδυναμος.
    Τελος ειτε ΤΕΙ ειτε ΕΜΠ, τα κριτηρια ειναι άλλα και δεν επιρεαζονται τοσο απο τις γνωσεις οσο (δυστυχως) απο το τι προσφερεις. Τι να το κανω να εχω μια μηχανη που να δουλευει σε υψηλες στροφες αλλά μου ανεβαζει τα καυσερια.. προβλημα μου ειναι. Ομως υπάρχει και το αναστροφο, τι να κανω τη μηχανη που δεν ανεβαζει στροφες.. ναι μεν δεν ανεβαζει θερμοκρασια καυσεριων αλλα....θα μου εχει ρίξει την αποδοση.
    Εξω παιδια χρειαζονται μια Μηχανη που να δουλευει ΣΥΝΟΛΙΚΑ καλα. Αυτο χρειαζεται μια ναυτιλικη.
    Και κατι αλλο, τον "Ξύπνιο" κανενας δεν το θελει, τον "Εξυπνο" αρκετοί, αλλά αυτόν που "ΓΝΩΡΙΖΕΙ και Ξερει πότε να μιλάει και πότε να σωπαίνει...ΟΛΟΙ".
    ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΕΡΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ!!ΣΙΓΟΥΡΑ Ο Α/Β ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑΙΟΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΣΥ ΦΙΛΕ ENG ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΣΕ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ.
    ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕ ΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΝΤΑ ΕΠΙΑΣΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΚΕΙ;;;ΤΙ ΠΕΙΡΑ ΕΧΕΙΣ;;;ΤΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ;ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΤΙ ΡΟΛΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ;;
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ENG ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

    (ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΜΝΜ, ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ!!!! ΔΕ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ ΟΠΟΤΕ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΜΕΣΩ ΕΣΕΝΑ ΜΙΑΣ Κ ΤΟ ΕΦΕΡΕ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΔΗΜΗΤΡΗΣ Μ.Μ : 12-10-2014 στις 10:47

  4. Προεπιλογή ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΦΕ ΜΑΣΤΟΡΑ!!!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paparounas Εμφάνιση μηνυμάτων
    malon den exetai katalavei kati tin axia pou exoume san mixanikoi oi etairies exoun naypigous kai mixanologous gia tis ipografes kai kratane a mixanikous gia ta vaporia sta new bulting exoun paidia apo panepistimia gia ypografes alla panta exoun kai ena vaporisio kai o logos einai i empeiria pou exoume ayto den ginetai na to apoktisoun aytoi oso kai na diavasounkai epidei exo poli prosopiki empeiria m aytous tous typous min kolate kanoun tous exypnous mono se pitsirikades se palious oute milane kai prospathoun na doun pragmata to oti einai sto grafeio kai epivionoun ofeiletai kathara stous palaimaxous a mixanikous pou douleyoun sta grafeia giati tous deixnoun synexeia .
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑ!!!
    ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑ ΠΩ ΟΠΩΣ Κ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΝΜ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.
    ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΟΥΣ ΝΑΥΠΗΓΟΥΣ Ή ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥΣ. Η ΘΕΩΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗ ΠΡΑΞΗ, ΟΣΟ Η ΠΡΑΞΗ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΣΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΘΜΟ!!
    ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΩΤΑΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Κ ΟΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΟΙ ΄΄ΆΠΕΙΡΟΙ΄΄ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΠΕΙΡΑ. ΕΣΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΛΟΥΛΟΥ Κ ΤΟ ΜΑΚΑΡΑ..ΜΠΑΛΑΓΚΟ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!

    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΛΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΕ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΔΗΜΗΤΡΗΣ Μ.Μ : 12-10-2014 στις 10:49

  5. #55
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    κ. Δημητρη,
    δεν καταλαβαινω πως ζητατε να σας απαντησω τι προσοντα εχω και πως με προσλαβανε στη Ναυτιλιακη οταν μετα λετε πως το μηνυμα δεν ειναι προσωπικο. Οποτε μπορω να σας απαντησω οτι στο Τεχνικο υπαρχουν ατομα ΤΕΙ, του ΕΜΠ, Ch. Engs, Roving Engs και μας προσλαβαν με συντευξη. Ο ρολος μας στο Τεχνικο ειναι η διαχειρηση των θεματων τεχνικης φυσεως (βλαβες), PMS, Κλαση, επιθεωρησεις σημαιας - κλαση - συναφων οργανισμων αναλογα του ειδους του πλοιου (ARAP inspection, fishery licences), ανταλλακτικα, budgeting, preventing mesurement based on case study reviewing, spec newbuildings, drydocking και θα μπορω να γραφω και για ωρα ακομα - αρα οτι προ(και)απαιτει ενα πλοιο (υπαρχων) για να λειτουργησει αλλα και ενα πλοιο για να ναυπηγηθει (το τελευταιο σε συνεργασια με το newbuilding department). Οσο για την πειρα ειναι αυτη που ειναι και ειναι ενα μη-μετρησιμο και μη-συγκρισιμο μεγεθως η οποια οριζεται μονο με τα περιβοητα ορια (Lim Οταν το x τεινει...) που λεγαν τα μαθηματικα. Ομως θεωρω με την..πειρα που εχω..πως εχω ελαχιστη και το τονιζω συνεχεια. Και μιας και το αναφερω..παντα ΕΛΑΧΙΣΤΗ πειρα θα εχω.

  6. Προεπιλογή !!!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ. Δημητρη,
    δεν καταλαβαινω πως ζητατε να σας απαντησω τι προσοντα εχω και πως με προσλαβανε στη Ναυτιλιακη οταν μετα λετε πως το μηνυμα δεν ειναι προσωπικο. Οποτε μπορω να σας απαντησω οτι στο Τεχνικο υπαρχουν ατομα ΤΕΙ, του ΕΜΠ, Ch. Engs, Roving Engs και μας προσλαβαν με συντευξη. Ο ρολος μας στο Τεχνικο ειναι η διαχειρηση των θεματων τεχνικης φυσεως (βλαβες), PMS, Κλαση, επιθεωρησεις σημαιας - κλαση - συναφων οργανισμων αναλογα του ειδους του πλοιου (ARAP inspection, fishery licences), ανταλλακτικα, budgeting, preventing mesurement based on case study reviewing, spec newbuildings, drydocking και θα μπορω να γραφω και για ωρα ακομα - αρα οτι προ(και)απαιτει ενα πλοιο (υπαρχων) για να λειτουργησει αλλα και ενα πλοιο για να ναυπηγηθει (το τελευταιο σε συνεργασια με το newbuilding department). Οσο για την πειρα ειναι αυτη που ειναι και ειναι ενα μη-μετρησιμο και μη-συγκρισιμο μεγεθως η οποια οριζεται μονο με τα περιβοητα ορια (Lim Οταν το x τεινει...) που λεγαν τα μαθηματικα. Ομως θεωρω με την..πειρα που εχω..πως εχω ελαχιστη και το τονιζω συνεχεια. Και μιας και το αναφερω..παντα ΕΛΑΧΙΣΤΗ πειρα θα εχω.
    Καλησπερα Γιωργο!!!
    Αναφερω εσενα γιατι εσυ εισαι αμεσος σε ναυτιλιακη στη κουβεντα (ισως να υπαρχουν και αλλοι) και πολλοι αρχιμηχανικοι το παιζουν ιστορια!!!Οπως θα δεις και σε καποιο αλλο μνμ υποστηριζω κ ειμαι υπερ των μηχανολογων-ναυπηγων που εργαζονται!! Ειμαι κ εγω στην ηλικια σου περιπου και ειμαι και εγω σαν εσενα αν κρινω απο αυτα που γραφεις!!Δεν ειρωνευομαι κ δεν το παιζω ΄΄ξυπνιος΄΄ οσο για τη πειρα θα την αποκτησεις σιγα σιγα!! Αυτο που σου προτεινω ειναι να ακους κ να διαβαζεις με προσοχη τα σχολια ΄΄γερων΄΄ μηχανικων κα εδω μεσα ειναι αρκετοι, Δε θελω να αναφερω ονοματα!!!
    Καλη συνεχεια!!!

  7. #57
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Δημητρη καλησπερα,
    οι παλιοι εχουν την πειρα και ειναι δασκαλοι και μαλιστα εγω καλη ωρα εχω Δασκαλο ενας πολυ καλο Πρωτο μηχανικο.
    Ομως πλεον ο Αρχιμηχανικος - οπως ανεφερα παραπανω - αν θες ο μοντερνος Αρχιμηχανικος, πρεπει να εχει μια παρα πολυ μεγαλη και εκτεταμενη πληροφοριση σε σχεση με κανονισμους (ειδικους και μη), καποιους δε τους ανεφερα και παραπανω. Και να σου πω πως μπορει να μην ξερω να λυσω την emergency fire pump που δεν σηκωνε πιεση σημερα και οσο κι αν παλευε ο πρωτος, παλι δεν θα σηκωνε, αλλα πηγα και ειδε οτι σημερα το πλοιο ειχε trim by bow και το sea chest της fire ηταν 1,5μ απο την ισαλο.
    Τι εννοω? παραπλευρη γνωση / αντίληψη. Και δεν ειναι ασχετος ο Μηχανικος τουναντίον ειναι πανεξυπνο παλικαρι και δουλευταρας, ομως ειναι παροπιδιστης (και καλα κανει γιατι αυτο ξερει να κανει - και ετσι πρεπει). Ομως εγω πρεπει να ξερω αλλα 100 πραγματα και το μυαλο να παει σε αλλαες τοσες παραμετρους. Ειναι λεπτο αυτο το νοημα που θελω να περασω και ενδεχομενως (ελπιζω βεβαια πως οχι ) ο Μαστρονικολας να με μαλωσει λιγο.... Αλλα τον εκτιμω ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!!
    Αυτα και by the way ειμαι Ταϊλανδη σε επισκευη ενος ψυγειου 32 χρονων με Mitsui 6UEC45LA και 3 χ Yanmar M200L UN... Κλασικο Γιαπωνεζικο του 85.
    Χαιρετισμους.

  8. Προεπιλογή ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρη καλησπερα,
    οι παλιοι εχουν την πειρα και ειναι δασκαλοι και μαλιστα εγω καλη ωρα εχω Δασκαλο ενας πολυ καλο Πρωτο μηχανικο.
    Ομως πλεον ο Αρχιμηχανικος - οπως ανεφερα παραπανω - αν θες ο μοντερνος Αρχιμηχανικος, πρεπει να εχει μια παρα πολυ μεγαλη και εκτεταμενη πληροφοριση σε σχεση με κανονισμους (ειδικους και μη), καποιους δε τους ανεφερα και παραπανω. Και να σου πω πως μπορει να μην ξερω να λυσω την emergency fire pump που δεν σηκωνε πιεση σημερα και οσο κι αν παλευε ο πρωτος, παλι δεν θα σηκωνε, αλλα πηγα και ειδε οτι σημερα το πλοιο ειχε trim by bow και το sea chest της fire ηταν 1,5μ απο την ισαλο.
    Τι εννοω? παραπλευρη γνωση / αντίληψη. Και δεν ειναι ασχετος ο Μηχανικος τουναντίον ειναι πανεξυπνο παλικαρι και δουλευταρας, ομως ειναι παροπιδιστης (και καλα κανει γιατι αυτο ξερει να κανει - και ετσι πρεπει). Ομως εγω πρεπει να ξερω αλλα 100 πραγματα και το μυαλο να παει σε αλλαες τοσες παραμετρους. Ειναι λεπτο αυτο το νοημα που θελω να περασω και ενδεχομενως (ελπιζω βεβαια πως οχι ) ο Μαστρονικολας να με μαλωσει λιγο.... Αλλα τον εκτιμω ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!!
    Αυτα και by the way ειμαι Ταϊλανδη σε επισκευη ενος ψυγειου 32 χρονων με Mitsui 6UEC45LA και 3 χ Yanmar M200L UN... Κλασικο Γιαπωνεζικο του 85.
    Χαιρετισμους.
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΣΧΟΛΙΟ!!ΕΛΑ Κ ΤΑ ΛΕΜΕ. ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΘΑ ΦΕΡΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ (ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ).
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΝΙΚΟ....ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΧΡΗΖΟΥΝ ΣΧΟΛΙΑ!!ΕΙΝΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ!!
    ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ!!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΩΡΓΟ!!

  9. #59
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Αντε καληνυχτω γιατι με ξενυχτησες με τις αποριες σου (να κοιταξεις το governor + linkages και f.o injection pump. Επισης speed sensor).

    Αυτο απο την κυρια μετα των τιμων.

    2014-10-12 14.45.59.jpg

  10. #60

    Προεπιλογή βισμα....κ μονο βισμα....

    εχεις βισμα????εχεις δοντι???τοτε θα βρεις θεση σε ναυτιλιακη.
    δε χρειαζεται να ξερεις απο βαπορια...μονο αγγλικα...κ 2-3 ατομα να σε στηριξουν.
    σημερα δεν εχει αρχιμηχανικους η ναυτιλια.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας