Σελίδα 12 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 816

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Eκπαιδευτικά Ταξίδια Δοκίμων ΕΝ

  1. #111

    Προεπιλογή

    δεν νομιζο οτι κανεισ απο εμας(τους δοκιμους)μπορει να κρινει τιν ναυτοσινη των ναυτικων που βρισκουμε στα βαπορια!κανεις μασ δε μπορει να κρινει το καπετανιο,το γραμματεα ουτε καν τον ναυτι!
    το λαθος ειναι στισ σχολες οπου δεν μας προαιτοιμαζουν καθολου για να μπουμε στο βαπορι και μπαινοντας ο πρεωτοετης δοκιμος στο βαπορι ειναι τελειωσ ασχετος!
    [FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=blue][B][I]luke[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

  2. #112
    engineer1980 Guest

    Προεπιλογή Προετοιμασια Δοκιμων

    Φιλε μου τι ειδους προετοιμασια εννοεις? Απο οτι εχεις δει στις σχολες ο καθενας λεει τα δικα του τοσο απο τους συναδελφους σου οσο και απο τους καθηγητες.Εσυ να κοιταξεις σαν δοκιμος να ακους τι σου λενε και επειτα σε συνδυασμο με τις θεωρητικες σου γνωσεις να αποφασισεις τι θα κρατησεις απο ολα αυτα που εμαθες μεσα στο πλοιο.Διοτι ως γνωστον οτι γινεται μεσα στα πλοια δεν ειναι παντα το σωστο.....Ο συμμαχος σου κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι οι θεωρητικες γνωσεις ,προσπαθησε να τις εφαρμοζεις οσο γινεται περισσοτερο.Εγω τουλαχιστον σαν δοκιμος ετσι εκανα και εμαθα αρκετα πραγματα που με βοηθησαν στην περαιτερω εξελιξη μου στο επαγγελμα.

  3. #113

    Προεπιλογή

    εχεις δικιο σε αυτο που λες!Εγω σα δοκιμος εκανα με 4 γραμματικους και απο τουσ 4 μονο ο ενας μου εμαθα καποια πραγματα και εκανα μαζι του μονο 2 μηνες!μιλαμε βεβαια για ενα καταπλικτικο ανθρωπο νεο παντα με χαμογελο και παντα με ορεξη να σου δειξει και να σου απαντησει σε οτι ρωτησεις!αλλα στι σχολι κανεισ δε μου ειπε τι δουλεια θα κανω στο βαπορι και εγω ημουν "τυχερος" γιατι τα ηξερα απτην οικογενεια μου αλλα παιδια που δεν ειχαν ιδεα ομως?
    [FONT=Fixedsys][SIZE=4][COLOR=blue][B][I]luke[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

  4. #114

    Προεπιλογή

    Re paides den einai akrivws etsi ta pragmata.Genikws yparxei mia prokatalipsi pros ta postalia-krouazieroploia.Ap'oti exw katalavei einai analoga me tin etairia kai se ti anthrwpo tha peseis.Gia paradeigma egw pou imoun se krouazieroploio ekana 80% safety kai 20% me ton lostromo.I vardia ennoeitai kai opote ithela (synithws 20.00-00.00).Kai o misthos para polu kalos akoma kai gia ta pontopora ploia.Ap'oti akouw toulaxiston apo tous symfoitites mou,polu ligoi emathan apo fortwsi-ekfortwsi sta fortiga (polu ligoteroi apo to 1/3),me polu xamilous misthous alla to idio isxuei kai sta gasadika.Twra gia tous allous pou lene pws osoi einai se postalia klp dn einai nautikoi as pane kalutera na dokimasoun ekei tis dunameis tous.Otan o allos exei apofasisei oti tha kanei kariera se auta ta ploia dn nomizw oti einai aparaitito na mathei to pws tha fortwnei afou stin ousia dn prokeitai na to synantisei pouthena.Twra an kapoios thelei na paei kai na dei pws einai apla kai mono gia tin empeiria,kalo tha einai na to kanei san dokimos.Gia mena o kaluteros sindiasmos einai na pas san dokimos kai sta 2 eidh (postalia-pontopora) etsi wste na exeis sximatisei mia geniki gnwmi.Alla kai pali eksartatai sto ti etairia kai kuriws sto ti anthrwpous tha peseis..Ayta
    [B][COLOR=Blue]
    [/COLOR][/B]

  5. #115

    Προεπιλογή

    paidia thelw na paw se krouazieroploio !

    mporei kapoios na mou dwsei links i tilefona apo etairies?

    kai na mou pei 2-3 empiries stou stin eteria toy!

    milaw gia krouazieroploia ektos ellados fisika!me elliniki simaia

    kai kapoios apo tous Megalous tou forum as mou pei sas parakalw (pm an den thelte na diafimisete kapoia eteria) poies einai oi kaliteres tou eidous!
    efxarist poli
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nh04 : 22-11-2006 στις 16:55

  6. #116
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Δε νομίζω να υπάρχουν πια κρουαζιερόπλοια που να δραστηριοποιούνται εκτός Ελλάδος και να έχουν ελληνική σημαια...
    Μπορείς να κάνει κανείς το εκπαιδευτικό ταξίδι σε πλοίο με ξένη σημαία?

  7. #117
    lamainmusain Guest

    Προεπιλογή

    μπορω να σου εταιριες αλλα χωρις να ξερω τηλεφωνα.Κοιταξε στον Χανδρη(celebrity ειναι το ονομα της εταιριας)και ο λουης.Και τα δυο ειναι με ξενη σημαια αλλα ειναι συμβεβλημενα με το ΝΑΤ(στον λουη οχι ολα τα πλοια).Το να ειναι ξενη η σημαια αλλα συμβεβλημενα με το ΝΑΤ η σχολη το δεχεται.Το να εχουν ξενη σημαια αλλα μη συμβεβλημενα με το ΝΑΤ η σχολη δεν το δεχεται. Μπορεις να δεις και στην superfast,αν σε ενδοιαφερουν τα επιβατηγα-οχηματαγωγα.Η superfast εχει δυο δρομολογια εκτος Ελλαδος.

  8. #118
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giorgos_D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να υπάρχουν πια κρουαζιερόπλοια που να δραστηριοποιούνται εκτός Ελλάδος και να έχουν ελληνική σημαια...
    Μπορείς να κάνει κανείς το εκπαιδευτικό ταξίδι σε πλοίο με ξένη σημαία?
    συμφωνω και γω..δεν πρεπει να υπαρχουν
    ξενη σημαια μονο εφοσον ειναι συμβεβλημενη με το ΝΑΤ
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  9. #119

    Προεπιλογή

    enas 2etis apo tin sxoli mou pige krouazieroploio vorio ameriki alla den thimamai an itan elliniki simaia

    efxarstw pantos

  10. #120
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    κανα τηλεφωνο εκει που σου ειπε ο lamainmusain εκανες?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

Σελίδα 12 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας