Σελίδα 72 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 22627071727374 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 711 έως 720 από 816

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Eκπαιδευτικά Ταξίδια Δοκίμων ΕΝ

  1. #711

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι πραγματικά την βοήθεια σας!!!
    Είμαι δόκιμος μηχανικός και έκανα το πρώτο εκπαιδευτικό μου ταξίδι.Αλλά διέκοψα το ταξίδι μου περίπου στους 2 μήνες και 20 ημέρες.Μπορώ να ταξιδέψω έτσι ώστε να συμπληρώσω το απαιτούμενο όριο για να μπω στο Γ εξάμηνο? ή πρέπει να ξανακάνω ταξίδι τουλάχιστον 4 μήνες και 7 ημέρες?Να τονίσω ότι ο εκπαιδευτής μου δεν έχει υπογράψει ΚΕΠ.Θα μπορέσει να το υπογράψει ο επόμενος εκπαιδευτής?
    Ευχαριστώ και θα με βγάζατε από το αδιέξοδο με το να απαντήσετε.

  2. #712
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Φίλε μου κοιταξε,απ'όσο γνωρίζω για να μπεις στην διαδικασία ώστε το υπουργείο να κρίνει αν θα έχεις το δικαιώμα για να συνεχίσεις στο Β' εξάμηνο πρέπει να έχεις υπηρεσία τουλαχιστον 3 μήνες.Βέβαια επειδή έχω παράδειγμα από ένα συμφοιτητή μου που έκανε 3 μηνες και κατι,θα σου πρότεινα να φύγεις ξανά οπωσδήποτε και να κάνεις υπηρεσία τουλαχιστον 4 και 7,ώστε να αποφύγεις αυτές τις χρονοβόρες διαδικασίες και ένα αβέβαιο μέλλον,καθώς μέχρι να αποφασίσουν θα έχει περάσει ενα τρίμηνο και εσύ θα πηγαίνεις κανονικά σχολή και υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην εγκρίνουν το αίτημα σου.
    Γι αυτό φύγε όσο πιο γρήγορα μπορείς και όπως φαντάζομαι θα είχες σοβαρό λόγο που έφυγες τόσο γρήγορα και θέλω να πιστεύω πως στην ναυτιλιακή που ήσουν θα σε βοηθήσουν.Αυτά....Όσο για το ΚΕΠ δεν γνωρίζω....

  3. #713

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ φίλε Γιώργο για την απάντηση.
    Απλά ίσως δεν έγινα σαφής η δεν κατάλαβα κάτι σωστά από την απάντηση σου. Εννοώ ότι έκανα 2μιση μήνες υπηρεσία.Μπορώ να κάνω άλλους 2 μήνες έτσι ώστε να συμπληρώσω 4 μήνες και 7 ημέρες?Γιατί στην απόφαση του υπουργείου γράφει υπηρεσία μικρότερη των 3 μηνών δεν γίνετε δεκτή.Ευχαριστώ και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

  4. #714
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Ναι,φίλε μου δεν έχεις πρόβλημα απ'όσο ξέρω να το κάνεις σπαστό το μπάρκο εφ'όσον εισαι στα χρονικα πλαισια του εκπαιδευτικού σου ταξιδιού.Αρκεί να συμπληρώσεις κ το ΚΕΠ και για δεύτερο βαπόρι.Οκ?

  5. #715
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    χαλκιδα
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή ΣΑΝ ΔΟΚΙΜΟΣ ΥΠΟ ΞΕΝΗ ΣΗΜΑΙΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΕΝΑΣ ΔΟΚΙΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΠΛΟΙΟ ΥΠΟ ΞΕΝΗ ΣΗΜΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑΤ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΟ ΜΑΘΕΝΕΙΣ?ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΞΕΝΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΑΤ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  6. #716

    Προεπιλογή

    Αν δεν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα ναι πίανεται η υπηρεσία αρκέι να είναι το βαπόρι συμβεβλημένο με το ΝΑΤ. Το θυμάμαι από μια πλάκα από ένα φίλο που όταν ξεμπαρκάρησε έλεγε ότι θα κάνει το δεύτερο έτος στον Παναμά γιατί το βαπόρι άλλαξε σημαία όταν ήταν μπαρκαρισμένος, βέβαια συνέχισε να έιναι στο ΝΑΤ οπότε συνέχισε στον Ασπρόπυργο.

    Και για αργότερα το ίδιο συμβάινει. Αν είσαι σε βαπόρι με ευρωπαική σημαία όπως μπορέις να δεις εδώ http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=29012 αν είναι με ευρωπαική σημαία μπορέι να πιστεί για προαγώγιμη για να είναι και συντάξιμη πρέπει προφανώςε να είναι το βαπόρι στο ΝΑΤ.

  7. #717

    Προεπιλογή

    paidia sugnwmh exw mia aporia gt para polla akougontai apo gnwstous k den mporw n pistepsw kapoious p den exoun kanei zwh s karavi...kata 90%exw perasei stis sxolh ploiarxwn apo panelladikes.....8elw n rwthsw sto prwto m e3amhno ta3idi posa xrhmata panw katw mporeis n vgaleis mesa s autous tous e3i mhnes sth 8alassa???rwtaw edw gt eseis paidia 3erete polla parapanw gt t exete perasei...euxaristw k elpizw apo ton augousto n eimai sigoura konta sas...euxaristw polu!!!!!
    sugnwmh paidia mia akoma erwthsh...sto prwto e3amhno mparko t etairies prepei n psa3w???(p.x ro-ro,gazadika,passenger k.a)kai pali sugnwmh alla den gnwrizw k exw psiloagxw8ei....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpakos : 17-07-2010 στις 02:15

  8. #718

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα μια ερώτηση.Όταν τελειώσεις το 1ο εκπαιδευτικό ταξίδι τι ακριβώς γίνετε όταν πας στην σχολή?σε εξετάζουν?σου κάνουν ερωτήσεις?

  9. #719

    Προεπιλογή

    Παιδιά καλησπέρα, ήμουν στο πρώτο εκπαιδευτικό ταξίδι και για κάποιους λόγους έκανα 2μιση μήνες και 2μιση σε άλλο καράβι.Επειδή για κακή μου επιλογή να καθήσω μέσα στην Ελλάδα αισθάνομαι οτι δεν γνωρίζω πολλά.Στην εξέταση του ΚΕΠ μου επειδή θα μας εξετάσουν υπάρχει περίπτωση αν δεν γνωρίζω κάποιες απαντήσεις να μήν γίνει αποδεκτή η υπηρεσία μου?Ευχαριστώ και παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος γιατί με έφαγε το άγχος.

  10. #720
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Hellas
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mpakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    paidia sugnwmh exw mia aporia gt para polla akougontai apo gnwstous k den mporw n pistepsw kapoious p den exoun kanei zwh s karavi...kata 90%exw perasei stis sxolh ploiarxwn apo panelladikes.....8elw n rwthsw sto prwto m e3amhno ta3idi posa xrhmata panw katw mporeis n vgaleis mesa s autous tous e3i mhnes sth 8alassa???rwtaw edw gt eseis paidia 3erete polla parapanw gt t exete perasei...euxaristw k elpizw apo ton augousto n eimai sigoura konta sas...euxaristw polu!!!!!
    sugnwmh paidia mia akoma erwthsh...sto prwto e3amhno mparko t etairies prepei n psa3w???(p.x ro-ro,gazadika,passenger k.a)kai pali sugnwmh alla den gnwrizw k exw psiloagxw8ei....
    Ο μισθός για Gazadika είναι περίπου στα 2.000Ε μικτά καθαρά βάλε 1.700Ε σε φορτήγα δεν γνωρίζω ποσά είναι εγω πάντος ως 1ετής το 2008 έπαιρνα καθαρά 1.750Ε σε gazadiko του αγγελικούση.
    Τώρα για εταιρίες θα σου πρότεινα MINERVA,MARAN TANKERS-GAS,ARCADIA,MARMARAS,TSAKOS.

Σελίδα 72 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 22627071727374 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας