Σελίδα 234 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 134184224232233234235236244284 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.331 έως 2.340 από 2863

Θέμα: Blue Star Myconos [Νήσος Μύκονος - Nissos Mykonos]

  1. #2331
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Μην ξεχνάμε την πυρκαγιά μπορεί να άφησαν τίποτα μερεμέτια για τον χειμώνα επειδή βιάζονταν.
    Προφανώς το ότι δεν δουλεύει το καράβι δεν οφείλεται στα κρεβάτια, αλλά σε θέληση της εταιρείας του.
    Γραμμές να μπει υπάρχουν!!!

  2. #2332
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ξεχνάμε την πυρκαγιά μπορεί να άφησαν τίποτα μερεμέτια για τον χειμώνα επειδή βιάζονταν.
    Προφανώς το ότι δεν δουλεύει το καράβι δεν οφείλεται στα κρεβάτια, αλλά σε θέληση της εταιρείας του.
    Γραμμές να μπει υπάρχουν!!!
    Πολύ πιθανό να άφησαν τίποτα δευτερεύοντα. Πχ μετά την επισκευή λόγω της φωτιάς, παρατήρησα την νύχτα δεν φωτίζονταν η τσιμινιέρα.

  3. #2333
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδή πήγε τέτοια εποχή στου Σπανόπουλου.νομίζω θα κάνει κάποιες εργασίες κ θα επανέλθει σύντομα.
    Το πού μένει να το δούμε.
    Ειχε ακουστεί και μια φήμη οτι θα πήγαινε απο Ραφήνα για Ανδρο - Τήνο - Μύκονο. Μήπως θα είναι ο αντικαταστάτης της Πηνελόπης ;

  4. #2334

    Προεπιλογή

    μπορει να ερθει στην ραφηνα η ειναι απλως μια φημη;;;

  5. #2335
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Δεν πρόκειται.....

    Φημη ειναι..... Και τωρα που εφυγε το ΠΗΝΕΛΟΠΗ , θα αρχίσουν ένα σωρό να <<δρομολογούνται>> στη Ραφήνα......

  6. #2336
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Μεγάλε δάσκαλε της ακτοπλοΐας, Γεράσιμε Στρίντζη κάνε πάλι εκείνο το κυκλικό να μείνουν όλοι άφωνοι!!!!

    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-(ΣΥΡΟΣ)-ΠΑΡΟΣ-ΝΑΞΟΣ-ΣΥΡΟΣ-ΡΑΦΗΝΑ

    Ένα Καράβι, Δυο κεντρικά λιμάνια, Τρία μεγάλα νησιά, ΘΑ ΣΑΡΩΣΕΙ!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 18-09-2013 στις 17:30

  7. #2337
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Συρος
    Μηνύματα
    900

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλε δάσκαλε της ακτοπλοΐας, Γεράσιμε Στρίντζη κάνε πάλι εκείνο το κυκλικό να μείνουν όλοι άφωνοι!!!!

    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-(ΣΥΡΟΣ)-ΠΑΡΟΣ-ΝΑΞΟΣ-ΣΥΡΟΣ-ΡΑΦΗΝΑ

    Ένα Καράβι, Δυο κεντρικά λιμάνια, Τρία μεγάλα νησιά, ΘΑ ΣΑΡΩΣΕΙ!!!!
    Αυτο πολυ μου αρεσε!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #2338
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    και θα παίζει μια-μια Πειραια Ραφηνα
    γιατι για απογευματινοβραδυνο από Ραφηνα λιγο χλωμο το κοβω
    εκτος αν το απόγευμα κάνει Ραφηνα Συρο Πειραια
    και μετα ξυπνησα.........................

  9. #2339
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zozef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο πολυ μου αρεσε!!!!!!!!!!!!!!!
    Και εμένα πολύ μου άρεσε...αν και για να είμαι ειλικρινής πως σε περίπτωση που στα πλάνα της εταιρίας είναι η Ραφήνα πιο πιθανή θεωρώ τη δρομολόγηση του πλοίου για Σϋρο-Μύκονο-Ικαρία-Σάμο, ή -εάν φύγει το Ποπάκι- ¶νδρο-Τήνο-Μύκονο με προέκταση προς Ικαρία-Σάμο κάποιες μέρες την εβδομάδα. Σε κάθε περίπτωση γραμμές υπάρχουν, θέληση δεν είμαι σίγουρος εάν υπάρχει από μέρους της εταρίας λόγω και των οικονομικών συνθηκών

  10. #2340
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Το πλοιο παιδιά, θα ηταν ιδανικό για την γραμμή Ραφήνα-Σύρο-Μύκονο-Ικαρία και μετά κάποιες μέρες Πάτμο και κάποιες μέρες Σάμο. Ετσι θα έφτανε στη Ραφήνα 11.30 το βράδυ, με αναχώρηση κάπου στις 7. Επιπλέον θα μείωνε σημαντικά, το χρόνο ταξιδιού ως τη Σάμο, και θα χτυπούσε τη blue star στην Πάτμο, που έχει μόνο μεταμεσονύκτια δρομολόγια επιστροφής.

    Υπηρξε η σκέψη παλιότερα εκ μέρους της εταιρείας, ωστόσο ακρυρώθηκε την τελευταία στιγμή λόγω άρνησης του λιμεναρχείου Ραφήνας.......

    Και εδώ που τα λέμε, καλα εκαναν που αρνήθηκαν, γιατί 6 πλοία σε μόνιμη βάση το λιμάνι δε χωράει. Αν δε γίνουν τα έργα που πρέπει ( εκβάθυνση στις 3,4,5 - κυματοθράυστης - Γ πρυμνοπαραβολής ) , οπου το λιμάνι θα μπορεί να παίρνει ως 8 πλοία καθημερινά ( το λιμανι, χωρις να εξεταζω το οδικό δίκτυο ) , τότε δεν γίνεται τίποτα.....


Σελίδα 234 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 134184224232233234235236244284 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας