Σελίδα 283 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 183233273281282283284285 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.821 έως 2.830 από 2863

Θέμα: Blue Star Myconos [Νήσος Μύκονος - Nissos Mykonos]

  1. #2821
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς δηλαδή ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ να κάνει τα 2 δρομολόγια άγονης από Καβάλα, και το 3ο να το κάνει το bs myconos από Θεσσαλονίκη? Εϊναι ένα σενάριο ομολογουμένως, αν και πολύ φοβάμαι πως επειδή καθώς φαίνεται το ΜΥΚΟΝΟΣ τις υπόλοιπες ημέρες θα κάνει και άλλα δρομολόγια από Πειραιά προς Κυκλάδες/Ικαρία-Σάμο δεν αποκλείεται να βρει η εταιρεία ως "πάτημα" τον περισσότερο χρόνο που χρειάζεται για Θεσσαλονίκη και το ότι δεν προλαβαίνει το επόμενο δρομολόγιο στην ώρα του, και έτσι να καταλήγει και αυτό Καβάλα. Σε κάθε περίπτωση πολλά πιστεύω θα κριθούν και από την εξέλιξη της πανδημίας, και από τις ανάγκες της κίνησης από Πειραιά προς τα νησιά.
    Πάντως προσωπικά μου αρέσει που φαίνεται να έχει ρόλο φέτος το καλοκαίρι ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ και ότι δεν θα "κάθεται" (όπως το προηγούμενο καλοκαίρι)
    Κάτι τέτοιο. Απλά λόγω απόστασης ίσως θεωρηθεί ότι πιθανόν η Θεσσαλονίκη θα χρειαστεί όντως γρήγορο πλοίο.
    Αν αυξηθούν τα κρούσματα, δε βλέπω να γίνεται τίποτα απ'όλα αυτά.
    Η ακτοπλοϊα θα επιστρέψει σε κανονικούς ρυθμούς σε 2-3-4 χρόνια περίπου..

  2. #2822
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή Τσιμινιέρα του BS Myconos...

    Καλησπέρα! Ξέρει κανείς τι παίζει με την τσιμινιέρα του πλοίου... Παρατήρησα κάποιες αλλαγές τις προηγούμενες ημέρες σε κάποιες φωτο που βρήκα στο διαδίκτυο, αλλά αρχικά δεν κατάλαβα ότι όντως έχουν γίνει αλλαγές, αλλά σήμερα που το πλοίο είναι δεμένο στη Μυτιλήνη, είχα την ευκαιρία να το δω από κοντά... Από ότι είδα, έχουν γίνει αλλαγές στην τσιμινιέρα και αφορούν στις εξατμίσεις που προεξείχαν, στο κατάρτι στο μπροστινό μέρος, όπου υπήρχε η κορνα, τώρα υπάρχει σκαρμός σε σχήμα σκαλωσιάς. Στο επάνω μέρος, φαίνεται επίσης σαν να έχουν μετακινηθεί οι εξατμίσεις. Τέλος έχει γίνει μικροαλλαγή της τσιμινιέρας και συγκεκριμένα την έχουν κάνει πιο καμπυλωτή, θυμίζοντας αυτές των άλλων πλοίων της Blue Star...

    Θα προσπαθήσω να βρω και φωτο, καθώς λόγω κίνησης στο λιμάνι και αφόρητης ζέστης δεν είχα την ευκαιρία να τραβήξω δικές μου ...

    Γνωρίζει κανείς τίποτα???

  3. #2823
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.090

    Προεπιλογή

    Οι αλλαγές στο σχήμα της τσιμινιέρας οφείλονται στο γεγονός ότι στην πρόσφατη ακινησία του, έγινε και τοποθέτηση scrubbers (πλυντηρίδες καυσαερίων).

  4. #2824
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή

    Οποτε γι' αυτό μεγάλωσε κιόλας! Μιλάμε δηλαδή για μια αναβάθμιση... Πάντως από σχήμα μοιάζει στα άλλα της blue star...

    Ευχαριστώ!

  5. #2825
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tolaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε γι' αυτό μεγάλωσε κιόλας! Μιλάμε δηλαδή για μια αναβάθμιση... Πάντως από σχήμα μοιάζει στα άλλα της blue star...

    Ευχαριστώ!
    Συγγνώμη φίλε μου,έγινε τόσος ντόρος γιά αυτό που γράφει ο karavofanatikos κ εσύ που ήσουνα;;
    Μικροαλλαγές; Εδώ τοποθετήθηκε νέα ογκώδης τσιμινιέρα!

  6. #2826
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή

    Πάντως στο θέμα του πλοίου δεν διάβασα κάτι, γι' αυτό παραξενεύτηκα... Όσον αφορά το πού βρισκόμουν, το παραδέχομαι ότι είχα καιρό να ασχοληθώ με τα πλοία στο βαθμό που το έκανα πιο παλιά... Όταν ξεμπέρδεψα τελικά με τις υποχρεώσεις μου και κοίταξα τα νέα, ένιωσα σαν να είχα να ασχοληθώ χρόνια με το αντικείμενο...

    Καλή συνέχεια!

  7. #2827
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη φίλε μου,έγινε τόσος ντόρος γιά αυτό που γράφει ο karavofanatikos κ εσύ που ήσουνα;;
    Μικροαλλαγές; Εδώ τοποθετήθηκε νέα ογκώδης τσιμινιέρα!
    Και υπερβολικά μάλιστα ογκώδης για το μέγεθος του πλοίου

  8. #2828
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και υπερβολικά μάλιστα ογκώδης για το μέγεθος του πλοίου
    Τσιμινιέρα με πλοίο!!!

  9. #2829
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή BS Myconos... η νέα τσιμινιέρα vol.1

    Και για να βάλουμε και λίγες φωτο του πλοίου μετά την "επέμβαση" που έκανε το πλοίο... ας δούμε λοιπόν το BS Myconos στην απογευματινή του άφιξη στο λιμάνι της Μυτιλήνης με την νέα τσιμινιέρα του...6-7-2021_4.jpg 6-7-2021_8.jpg 6-7-2021_10.jpg

  10. #2830
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή BS Myconos... η νέα τσιμινιέρα vol.2

    Και μερικές φωτο του πλοίου, από το λιμάνι της Μυτιλήνης όπου φαίνεται το φουγάρο του πλοίου... Όπως είχα αναφέρει και πιο πριν, θυμίζει τα άλλα πλοία της Blue Star, κυρίως τα BS1 και BS2...
    6-7-2021_20.jpg

    Σε αυτήν εδώ τη φωτο, φαίνεται το πίσω μέρος της τσιμινιέρας, το οποίο δεν είχα την τύχη να δω μέχρι εχθές το απόγευμα, όταν το πλοίο άρχισε να πλευρίζει την προβλήτα... Είναι φανερή η διαφορά μεγέθους σε σχέση με την παλιά, αλλά και η εμφάνιση του πλοίου άλλαξε σημαντικά. Προσωπικά, νομίζω πως είναι λίγο αντιαισθητική η όψη της τσιμινιέρας από πίσω, καθώς μοιάζει απλά σαν μια ψηλή κίτρινη κούτα και θυμίζει φουγάρο από παλιό πλοίο, το οποίο δεν ταιριάζει με τον τύπο του (προσωπική μου άποψη, δεν είμαι ειδικός)...
    6-7-2021_19.jpg

Σελίδα 283 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 183233273281282283284285 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας