Σελίδα 279 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 179229269277278279280281 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.781 έως 2.790 από 2863

Θέμα: Blue Star Myconos [Νήσος Μύκονος - Nissos Mykonos]

  1. #2781
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Blitz-X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα...

    ​ΜΦΧ
    Δεν νομίζω ότι είναι "κρίμα"
    Η οικονομική θέση στο κατάστρωμα είναι απαράδεκτο για να τσιμπήσεις τα 5€ της αριθμημένης. Όχι ότι τα BS έχουν και τα τεράστια σαλόνια (πχ ορα Superferry) ,αλλά έχουν κάπου να κάτσεις μέσα
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  2. #2782
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από roussosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι είναι "κρίμα"
    Η οικονομική θέση στο κατάστρωμα είναι απαράδεκτο για να τσιμπήσεις τα 5€ της αριθμημένης. Όχι ότι τα BS έχουν και τα τεράστια σαλόνια (πχ ορα Superferry) ,αλλά έχουν κάπου να κάτσεις μέσα
    Το "κρίμα" πάει στο ότι, πολύ φοβάμαι την περίπτωση να γίνουν τα δυό αδέλφια σαν τα μικρά BSF, τα οποία είναι τόσο στριμωγμένα και κλειστοφοβικά εσωτερικά. Άλλωστε, προσωπικά δε θεωρώ τα 5+5€ σοβαρή διαφορά στο δρομολόγιο μετ' επιστροφής, για κάποιον που δεν ταξιδεύει πάρα πολύ συχνά και θέλει αριθμημένη.

    ΜΦΧ

  3. #2783
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Blitz-X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "κρίμα" πάει στο ότι, πολύ φοβάμαι την περίπτωση να γίνουν τα δυό αδέλφια σαν τα μικρά BSF, τα οποία είναι τόσο στριμωγμένα και κλειστοφοβικά εσωτερικά. Άλλωστε, προσωπικά δε θεωρώ τα 5+5€ σοβαρή διαφορά στο δρομολόγιο μετ' επιστροφής, για κάποιον που δεν ταξιδεύει πάρα πολύ συχνά και θέλει αριθμημένη.

    ΜΦΧ
    Σωστό αυτό που λες για αυτούς που δεν ταξιδεύουν συχνά..Αλλά τα πλοία τα "δουλεύουν" περισσότερο οι κάτοικοι των νησιών και οι απόδημοι.Και για αυτούς τα 5+5€ είναι θέμα
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  4. #2784

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Blitz-X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "κρίμα" πάει στο ότι, πολύ φοβάμαι την περίπτωση να γίνουν τα δυό αδέλφια σαν τα μικρά BSF, τα οποία είναι τόσο στριμωγμένα και κλειστοφοβικά εσωτερικά. Άλλωστε, προσωπικά δε θεωρώ τα 5+5€ σοβαρή διαφορά στο δρομολόγιο μετ' επιστροφής, για κάποιον που δεν ταξιδεύει πάρα πολύ συχνά και θέλει αριθμημένη.

    ΜΦΧ
    Αρκεί να σε ενημερώσουν...Εγώ ταξίδεψα πρώτη φορά με το Μύκονος και μας έβαλαν με το ζόρι να καθίσουμε σε εξωτερικό κατάστρωμα .Πρώτη φορά μου συνέβει αυτο και ταξιδεύω 30 χρόνια με πλοία.
    Εκεί ήταν όλες οι θέσεις και τα τραπέζια γεμάτες με μουτζούρα και κάρβουνο ,από το φουγάρο του πλοίου το οποίο εμφανώς έβγαζε σπίθες και δε ξέρω τι άλλο.
    Το πλήρωμα απλά τραγικό.Τα μούτρα κατεβασμένα κάτω και οτι να τους έλεγες απάθεια.
    Στο γκαράζ στη φόρτωση επίσης οτι'ναι.
    Απορώ που τους συγκρίνεται με τα BS και τα πληρώματα τους.Καμία σχέση...

  5. #2785
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    ...είναι ήδη στον Πειραιά έτοιμο για το
    αυριανό δρομολόγιο ώρα 16.00 έως Καβάλα...

  6. #2786
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Σε φωτογραφίες που είδα στο fb, μπορώ να πω ότι Το έσωσε το γεγονός ότι το μπλε σκούρο της HELLENIC παρέμεινε και ότι του πάει περισσότερο. Μπλε σκούρο με πορτοκαλί [φουγάρο], είναι ωραίος συνδυασμός. Προσωπικά αρχίζει να μου ψιλοαρέσει......

  7. #2787
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε φωτογραφίες που είδα στο fb, μπορώ να πω ότι Το έσωσε το γεγονός ότι το μπλε σκούρο της HELLENIC παρέμεινε και ότι του πάει περισσότερο. Μπλε σκούρο με πορτοκαλί [φουγάρο], είναι ωραίος συνδυασμός. Προσωπικά αρχίζει να μου ψιλοαρέσει......
    Για δες καλυτερα...Μαλλον το μπλε εγινε Μπλου και αυτο...

  8. #2788
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΡΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δες καλυτερα...Μαλλον το μπλε εγινε Μπλου και αυτο...
    Λες ?? Στο αρχιπέλαγος αυτή τη φωτογραφία είδα κυρίως και λες να με ξεγέλασε ??
    82975420_10221414409052597_2099770083214622720_o.jpg φωτογράφος, Αλέξανδρος Λουλούδης.

  9. Προεπιλογή

    Μια και ανέφερες Αρχιπέλαγος, δες όλο το ρεπορτάζ τους με κοντινές φωτό (τα copyrights αναφέρονται). Εμφανώς έχει διαφορές. Χρωματικά, τα σινιάλα του πάνε φυσικά (κατά τη γνώμη μου τα Blue Star πάνε παντού), απλά άμα κάτι το, χεις συνηθίσει (και αγαπήσει) αλλιώς, τον πρώτο καιρό "βαράει". Κάτι σαν τα Μανωλιοσινιάλα (τα παλιά τα ορθόδοξα εννοείται), κομψότατα και όμορφα αλλά όταν τα βλέπουμε κατά καιρούς σε πρώην δικά μας πλοία, μας έρχεται κάπως...

  10. #2790
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Τα χρώματα είναι οκ παιδιά. Ένα πλοίο που ήταν για τη Blue Star από την αρχή, κατέληξε κάμποσα χρόνια μετά με αυτά.



    Τι δε μου αρέσει; Λεπτομέρειες, θα μου πείτε, αλλά το led πίσω γράφει ακόμα Νήσος Μύκονος. Οι φόρμες του πληρώματος, Hellenic Seaways. Tο παλιό ανάγλυφο φαίνεται. Και, το χειρότερο... γιατί το "k" σε "c" ρε παιδιά;;
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη threshtox : 28-01-2020 στις 11:26

Σελίδα 279 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 179229269277278279280281 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας