Σελίδα 182 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 82132172180181182183184192232282 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.811 έως 1.820 από 2863

Θέμα: Blue Star Myconos [Νήσος Μύκονος - Nissos Mykonos]

  1. #1811

    Προεπιλογή

    διαφωνω σε ορισμενα πραγματα.1)τα μπλου σταρ τα μικρα εχουν καθε μερα αναχωρησεις οπως ολα τα καραβια αλλα οι γραμμες που κανουν ειναι της πλακας.2)τα δυο νησος εχουν μεγαλα και δυσκολα δρομολογια και δυσκολη θαλλασα.3)κανεις δεν αναφερεται στους παπουδες του αιγαιου λισσος, θεοφιλος,ιεραπετρα,πρεβελη,διαγορας.αυτα τα καραβια και το πληρωμα τους τι πρεπει να πουν που ταξιδεουν το λιγοτερο 20 ωρες καθε μερα.και πραγματικα εχουν δυσκολα δρομολογια.και πιανουμε τωρα συζητηση αν το μυκονος εχει προβλημα και οτι η εταιρεια το ξεζουμιζει και στην τελικη καινουριο πλοιο ειναι πρεπει να δουλεψει. εαν καποιο απο τα παραπανω βγαλει σοβαρο προβλημα να το αποσυρουμε λεω εγω.για να σοβαρευτουμε λιγο.

  2. #1812

    Προεπιλογή

    Πειραιάς-Σύρος-Πάρος-Νάξος-Σαντορίνη & Αμοργός (Κατάπολα & Αιγιάλη)-Ηρακλειά-Σχοινούσα-Κουφονήσι-Δονούσα-Αστυπάλαια.........(Μπλού Στάρ Πάρος & Μπλού Στάρ Νάξος)
    Αυτό το δρομολόγιο το θεωρείς της πλάκας φίλε manos75;
    ...όσο για το αν πρέπει να σοβαρευτούμε...κρίνε μόνος σου απο τα γραφόμενα σου....

  3. #1813

    Προεπιλογή

    δηλαδη θες να μου πεις οτι ειναι χειροτερο δρομολογιο απο το δρομολογιο του ιεραπετρα,του πρεβελη,του διαγορα και του λισσος.αν ειναι αυτη η αποψη σου φιλε vinman εγω εχω να πω περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

  4. #1814
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Θα συμφωνήσω με τον Μάνο κι εγώ....τα δρομολόγια που κάνουν τα μικρά μπλουσταράκια δεν είναι καθόλου τις πλάκας και είναι και αυτά αδιάκοπα όλο το χρόνο......το μόνο που μπορείς να πείς είναι ότι ίσως είναι μικρότερης απόστασης. Ας είμαστε λίγο φειδωλοί με τους χαρακτηρισμούς μάς........
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  5. #1815

    Προεπιλογή

    Καλησπερα και απο μενα παιδια..ολα τα δρομολογια ειναι σεβαστα και το καθενα απο αυτα εχει τις δυσκολιες του!οταν ενα βαπορι οπως λ.χ Ν.ΜΥΚΟΝΟΣ εχει καθημερινα 5 λιμανια και 3 φορες την εβδομαδα προσεγγιση και στουσ Φουρνους και προσπαθει με μεγαλη επιτυχια εδω και 3 χρονια και φετος παλι απο αρχες Ιουνιου να ειναι συνεπεστατο στους χρονους του και στη εξυπηρετηση του επιβατη δε νομιζω οτι για 1 βδομαδα λογω βλαβης που θα ερθουν πισω τα δρομολογια του θα πρεπει να χαλασει το καλο ονομα το οποιο εχει εδω και 5 χρονια η εμεις θα πρεπει να το κατακρινουμε!Σκεφτειτε και αυτο το πληρωμα τι ακουει καθημερινα απο τις απαιτησεις αυτου του επιβατικου κοινου!Ο επιβατης ο οποιος ταξιδευει σε αυτη τη γραμμη χρονια ας αναρωτηθει λιγο και ας κανει μια αναδρομη στο παρελθον να θυμηθει καθυστερησεις του Ε.ΟΛΥΜΠΙΑ + Ε.ΠΗΓΑΣΟΣ που και παλι το θεωρουσαμε ''ταχυπλοα'' για τη συγκεκριμενη γραμμη οταν εχεις ανταγωνιστη ΜΙΛΕΝΑ+ΜΑΡΙΝΑ!ακομη και η KALLISTI η οποια ηρθε με μεγαλες φιλοδοξιες στη γραμμη εξαφανιστηκε...οποτε ας σεβαστουμε το πλοιο και τις υπηρεσιες τις οποιες παρεχει στα 2 αυτα νησια ΙΚΑΡΙΑ+ΣΑΜΟ

  6. #1816
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Μηνύματα
    724

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από manos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαφωνω σε ορισμενα πραγματα.1)τα μπλου σταρ τα μικρα εχουν καθε μερα αναχωρησεις οπως ολα τα καραβια αλλα οι γραμμες που κανουν ειναι της πλακας.2)τα δυο νησος εχουν μεγαλα και δυσκολα δρομολογια και δυσκολη θαλλασα.3)κανεις δεν αναφερεται στους παπουδες του αιγαιου λισσος, θεοφιλος,ιεραπετρα,πρεβελη,διαγορας.αυτα τα καραβια και το πληρωμα τους τι πρεπει να πουν που ταξιδεουν το λιγοτερο 20 ωρες καθε μερα.και πραγματικα εχουν δυσκολα δρομολογια.και πιανουμε τωρα συζητηση αν το μυκονος εχει προβλημα και οτι η εταιρεια το ξεζουμιζει και στην τελικη καινουριο πλοιο ειναι πρεπει να δουλεψει. εαν καποιο απο τα παραπανω βγαλει σοβαρο προβλημα να το αποσυρουμε λεω εγω.για να σοβαρευτουμε λιγο.
    Φιλε manos75 για να καταλαβεις κατι οσο πιο συχνα ανανεωνονται οι επιβατες ενος βαποριου τοσο πιο ευκολα βρωμιζει ενα βαπορι οσο αναφορα τους παππουδες του Αιγαιου οπως τους αποκαλεις πρεπει να ρωτησεις καποιον μεγαλυτερο να σου πει τι βαπορια αντικατεστησαν καλο θα ηταν ολοι μας να κριναμε το καθε βαπορι αναλογα με την εποχη που κατασκευαστηκε και οχι με ανομοια πραγματα γιατι συμφωνοι αλλο το Ν ΜΥΚΟΝΟΣ και αλλο το ΛΙΣΣΟΣ δεν παυει ομως και το δευτερο να ειναι ΒΑΠΟΡΑΣ και μαλιστα να εχει δει θαλασσες που το ΜΥΚΟΝΟΣ δεν θα τις δει ποτε του

  7. #1817
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    113

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω με τον Μάνο κι εγώ....τα δρομολόγια που κάνουν τα μικρά μπλουσταράκια δεν είναι καθόλου τις πλάκας και είναι και αυτά αδιάκοπα όλο το χρόνο......το μόνο που μπορείς να πείς είναι ότι ίσως είναι μικρότερης απόστασης. Ας είμαστε λίγο φειδωλοί με τους χαρακτηρισμούς μάς........
    Δεν ειναι τυχαιο οτι τα bluestarakia μαζι με τον Διαγορα εχουν την ακριβοτερη αγονη στην ακτοπλοια..και με μια μεγαλη διαφορα οτι τα Νησος πανε σε λιμανια και οχι σε ντοκους μικροτερους απο το πλατος του πλοιου τυπου Δονουσας Ηρακλειας Σχοινουσας Αιγιαλης...αυτα ετσι πληροφοριακα

  8. #1818
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Συρος
    Μηνύματα
    1.140

    Προεπιλογή

    Παιδια εγω θα το ξαναπω...........ΧΑΛΑΡΩΣΤΕΕΕΕΕ!!!
    Για τους Nissos Mykonos,Leo,Trakman,vinman,doikimako21,leonida,TSS APOLLON,αιγαιοπλοο,zozef,manoubra33,ΑΝΔΡΟΣ,opelman o,ΣΚΟΡΠΙΟ,Deep Blue,pantelis2009,Naias II,NikosP,sylver23.....
    P5160192.JPG

  9. #1819
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Μηνύματα
    724

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω nikos V για την φωτο εγω χαλαρος ειμαι αλλα και αυτες οι κουβεντες χρειαζονται για να ανταλασονται αποψεις

  10. #1820
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Συρος
    Μηνύματα
    1.140

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΔΡΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω nikos V για την φωτο εγω χαλαρος ειμαι αλλα και αυτες οι κουβεντες χρειαζονται για να ανταλασονται αποψεις
    Συμφωνω απολυτα αλλα με λιγοτερη ενταση!!

Σελίδα 182 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 82132172180181182183184192232282 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας