Σελίδα 2 από 287 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 2863

Θέμα: Blue Star Myconos [Νήσος Μύκονος - Nissos Mykonos]

  1. #11
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Η αποχώρηση της Blue Star είναι ένα σενάριο που παίζει πολύ έντονα τον τελευταίο καιρό. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΡΥ και SEA JET έχουν βγει προς πώληση. Ωστόσο φαίνεται πως το ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΡΥ θα μείνει και μάλιστα για πρώτη φορά θα κάνει για κανα 2μηνο δρομολόγια από Πειραιά για Σύρο - Τήνο - Μύκονο σκατζάροντας το ΙΘΑΚΗ που με τη σειρά του θα κάνει τη γνωστή σκάτζα στα ΠΑΡΟΣ και ΝΑΞΟΣ.

  2. #12
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Για να μην ξεφύγουμε από το θέμα της συγκεκριμένης ενότητας που είναι το ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ, οποιαδήποτε δημοσίευση σχετικά με την Blue Star Και την ενδεχόμενη αποχώρησή της από τη γραμμή της Ραφήνας θα παρακαλούσα να δημοσιεύεται στο ανάλογο θέμα εδώ.

  3. #13
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Πιστεύω ότι το Νήσος Μύκονος θα δρομολογηθεί στην γραμμή Πειραιά-Χίου_Μυτιλήνης. Μάλιστα στην Χίο έχει ήδη αναγγελθεί η δρομολόγηση του συγκεκριμένου πλοίου.Από Χίο θα αναχωρεί για Πειραια στις 12 τα μεσάνυχτα, με ώρα άφιξης στο μεγάλο λιμάνι στις 6 το πρωί. Από Πειραιά προς Χίο Μυτιλήνη θα αναχωρεί μεταξύ 12 -1 το μεσημέρι (δεν έχει ακόμα καθοριστεί). Όντως το πλοίο είναι πολύ ωραίο. Τα ξιδεύω συχνά από Χίο για Πειραιά, περίπου 3 φορές τον μήνα και πιστεύω ότι το συγκεκριμένο πλοίο θα λύσει πολλά από τα προβλήμτα της συγκεκριμένης γραμμής (υπέργηρα πλοία της ΝΕΛ, τα οποία χρειάζονται 8.5 - 9,5 ώρες (ανάλογα με το πλοίο) για να φτάσουν στον Πειραιά.

  4. #14
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ξεκινάει δρομολόγια την Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου.

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Για χίο Μυτιλήνη ????

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Oh yes yes!!

  7. #17
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Το καράβι σήμερα 14 προς 15-9-05, ητανε δεμένο στον ΟΛΠ. Σταμάτησα και το χάζεψα. Νομίζω πως για την γραμμή που, εστω και προσωρινά, θέλουν να το βάλουν, δεν κάνει.
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Mε 72 κρεββάτια και χωρίς σαλόνια για οικονομική παρά μόνο καθίσματα κατά τη γνώμη μου είναι τελείως ακατάλληλο. Χθες έγιναν τα εγκαίνια.

  9. #19
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    ΜΥΡΙΝΑ
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Το σημαντικοτερο για μενα ειναι οτι αναβαθμισε μεσω του ανταγωνισμου μια γραμμη-μονοπωλιο.Ηδη οι προσφερομενες υπηρεσιες και απο την ΝΕΛ εχουν βελτιωθει καπως αν και ακομα υπαρχει πολυς δρομος.

  10. #20
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Stratosp
    Το σημαντικοτερο για μενα ειναι οτι αναβαθμισε μεσω του ανταγωνισμου μια γραμμη-μονοπωλιο.Ηδη οι προσφερομενες υπηρεσιες και απο την ΝΕΛ εχουν βελτιωθει καπως αν και ακομα υπαρχει πολυς δρομος.
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε Στράτο :wink:
    όταν λες ήδη οι προσφερόμενες υπηρεσίες έχουν βελτιωθεί από την ΝΕΛ τι εννοείς ???

Σελίδα 2 από 287 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας