Σελίδα 270 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 170220260268269270271272280 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.691 έως 2.700 από 2863

Θέμα: Blue Star Myconos [Νήσος Μύκονος - Nissos Mykonos]

  1. #2691

    Προεπιλογή

    Είναι αυτό που λένε "μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται". Ίσως όχι κι άδικα.

    Περαστικά του ανθρώπου, να του πάνε όλα καλά. Αλλά, κάποια σημεία του κειμένου του μου ακούγονται κάπως παράξενα. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ (ευτυχώς), αλλά υποθέτω πως αν κάποιος υποστεί δύο συντριπτικά κατάγματα, για την αποκατάσταση των οποίων χρειάζεται χειρουργική επέμβαση, λάμες και βίδες και περίοδο ανάρρωσης τριών μηνών, δεν "καταλαβαίνει απλά ότι χτύπησε και φεύγει για το νοσοκομείο", αλλά σφαδάζει από τους πόνους, δεν μπορεί να περπατήσει, δεν μπορεί καν να σταθεί όρθιος. Επαναλαμβάνω όμως, υποθέτω, μιας και δεν έχω παρόμοια άσχημη εμπειρία.

  2. #2692

    Προεπιλογή

    Παίζει και να μην το καταλάβεις εκείνη την ώρα.
    Πάντως πριν κάποια χρόνια που ταξίδευε η μητέρα μου για Ικαρία, πήγε να βγει στο ανοιχτό κατάστρωμα να δει τον Εύδηλο και όπως έκλεισε απότομα η πόρτα και λογω της ολισθηρότητας έπεσε και χτύπησε το κεφάλι της το πρώτο που έκαναν στο πλοίο ενώ ήταν ακόμα ζαλισμένη ήταν να της δώσουν ένα χαρτί να υπογράψει, κάτι το οποίο δεν δέχτηκε. Το χαρτί έλεγε ότι δεν έχει καμμία απαίτηση από την εταιρία. Στην συνεχεια ειδοποίησαν ασθενοφόρο.
    Ο πλοίαρχος τις επόμενες μέρες έπαιρνε τηλέφωνο καθημερινά για να ενημερωθεί για την υγεία της.

    Γενικά με την ολισθιρότητα στα καταστρώματα δεν ξέρω ποιος έχει την ευθύνη σε κάποιο ατύχημα.
    Στο φετινό ταξίδι μας για Ικαρία που είχε 7-8 μποφόρ και τα καταστρώματα σχημάτιζαν λίμνες (στο sun deck πηγαινοερχόταν το νερό ακόμα και στο σκεπασμένο μέρος του) γινοταν ανα 5 λεπτά ανακοινώσεις να μην μετακινούντε οι επιβάτες και να παραμείνουν στις θέσεις τους λόγω κακών καιρικών συνθηκών.

  3. #2693
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Γενικά το σύστημα πάσχει γιατί με την δήλωση ατυχήματος άμεσα γίνεται και ερευνα απο το Λιμεναρχείο με αποτέλεσμα να τρεχουν όλοι για όλα και ίσως απλά τελικά να μην αξίζει τον κόπο ή απλά θα μπορούσε να ληθεί ευκολότερα. Όλοι οι επιβάτες καλύπτονται απο βλάβες και ατυχήματα απο το P&I του πλοίου και καλύπτονται πλήρως ακόμα και άν αφορά αμέλεια απο την πλευρά του επιβάτη (και δέν υπάρχει δόλος φυσικά). Τώρα το θέμα των καταστρωμάτων εδώ θα μπορούσα να πώ πώς οι εταιρίες δέν επενδύουν στην ασφάλεια των επιβατών καθότι την σημερινή εποχή θεωρώ απίστευτα οπισθοδρομικό τα ανοιχτά καταστρώματα να μήν είναι επενδυμένα με αντιολοισθητικά υλικά (πχ bolidt) που μειώνουν κατά πολύ την ολισθηρότητα τους.

  4. #2694
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Πρωινή αναχώρηση του Μύκονος,όπου μετά τα έχωσε στο Δήλος.

    ΝΗΣΟΣ-ΜΥΚΟΝΟΣ-20-08-2018-01-.jpg ΝΗΣΟΣ-ΜΥΚΟΝΟΣ-20-08-2018-02-.jpg

    20-08-2018.

  5. #2695
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από leo85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωινή αναχώρηση του Μύκονος,όπου μετά τα έχωσε στο Δήλος.

    ΝΗΣΟΣ-ΜΥΚΟΝΟΣ-20-08-2018-01-.jpg ΝΗΣΟΣ-ΜΥΚΟΝΟΣ-20-08-2018-02-.jpg

    20-08-2018.
    Να "τα έχωσε" ;; Ίδια τσέπη είναι τώρα.Απλώς είναι πιό γρήγορο.

  6. #2696

    Προεπιλογή

    Aπό το προφίλ του παιδιού:
    ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΟΥ ΟΤΙ:
    ΕΣΤΕΙΛΕ “email”
    ΣΤΗΝ “Hellenic seaways”
    ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.
    Οχι μονο δεν απάντησαν ποτε αλλα
    ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ
    “ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ”
    ΕΑΝ :
    “ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΕΣΩ ΣΕ 48 ΩΡΕΣ”

  7. #2697
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να "τα έχωσε" ;; Ίδια τσέπη είναι τώρα.Απλώς είναι πιό γρήγορο.
    Και "είναι"ΕΛΛΗΝΗΚΟ σκαρί.

  8. #2698
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sylver23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπό το προφίλ του παιδιού:
    ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΟΥ ΟΤΙ:
    ΕΣΤΕΙΛΕ “email”
    ΣΤΗΝ “Hellenic seaways”
    ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΜΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.
    Οχι μονο δεν απάντησαν ποτε αλλα
    ΜΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ
    “ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ”
    ΕΑΝ :
    “ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΕΣΩ ΣΕ 48 ΩΡΕΣ”
    Περαστικα στον ανθρωπο αλλα για ποιο λογο παει δικαστικα?

  9. #2699
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από leo85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και "είναι"ΕΛΛΗΝΗΚΟ σκαρί.
    K εγώ είμαι υπερήφανος ιδιαίτερα γιά το αδελφό του που μας έβγαλε ασπροπρόσωπους εκεί στην Ισπανία.

  10. #2700
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    K εγώ είμαι υπερήφανος ιδιαίτερα γιά το αδελφό του που μας έβγαλε ασπροπρόσωπους εκεί στην Ισπανία.
    Και κατά πως ακούγεται μάλλον το αδελφό θα αντικαταστήσει το ΜΥΚΟΝΟΣ λίαν συντόμως στα δρομολόγια του- ίσως και από εβδομάδα. Φαίνεται πως για τη φετινή χειμερινή σεζόν το πρώτο της Hellenic που θα κάνει ακινησία θα είναι το ΜΥΚΟΝΟΣ

Σελίδα 270 από 287 ΠρώτηΠρώτη ... 170220260268269270271272280 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας