Σελίδα 26 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 162425262728 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 251 έως 260 από 358

Θέμα: Northern SeaWolf [Άκουα Σπίριτ - Aqua Spirit, Ανδρέας ΙΙ, Άγιος Ανδρέας II]

  1. #251
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tolaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση, ο Σουηδός, έχει μείνει αρκετά πίσω...
    Απ' ότι βλέπω, το τελευταίο γεγονός που αναφέρει για το πλοίο, είναι ότι τελείωσε την ναύλωσή του στην ΝΕΛ και παροπλίστηκε στο Λαύριο (2015)...

    2015 06 01. Avslutad charter till Nel Lines. Upplagd i Lavrio.
    Γι' αυτό μην διαβάζεις ......άσχετους (υπάρχουν πολλοί και κλέβουν ειδήσεις). Διάβαζε Nautilia.gr που είναι πάντα ενημερωμένο.

  2. #252
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή

    ¶σε ρε φίλος! Ότι και να πω, θα είναι λίγο... Το ποιός είναι κομπλεξικός εδώ μέσα μη μας το λες, μπορούμε να το καταλάβουμε μόνοι μας!

    Δε σε αφορά η ηλικία μου... (Ο σεβασμός και η ευγένεια δεν έχουν ηλικία.) Και αν θυμάμαι καλά δεν ήμουν εγώ αυτός που πρόσβαλα τον άλλο εδώ μέσα... Δηλαδή μου λες, ότι αν κάποιος είναι μεγαλύτερος από κάποιον άλλον, εν μέσως πλην σαφώς μπορεί να του συμπεριφέρεται με αυτό το υφάκι...
    Δεν γνωρίζω το επάγγελμα και τη σχετικότητα του κάθε ενός εδώ μέσα και δεν έχω και καμιά φαγούρα να μάθω δηλαδή...

    Γράφε και λέγε ότι θέλεις... Δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω και δεν μπορείς να πεις τι είμαι...
    Το τι είμαι και δεν είμαι, το ξέρω πολύ καλύτερα από εσάς!

    Κι εγώ με τη σειρά μου - Φιλικά Πάντα- θέλω να ρωτήσω: Αν εγώ είμαι μικρός και δεν ξέρω, αυτός δεν ντρέπεται να συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο, μεγάλος άνθρωπος;

    Anyway δεν θα κάτσω να ασχοληθώ άλλο με ένα θέμα που από ότι βλέπω δεν υπάρχει σοβαρότητα...

    Αν θέλετε να δείτε κομπλεξικούς, μερικοί, κοιτάξτε στον καθρέφτη...

    Υ.Γ.: Εν το μεταξύ φίλε, ο κύριος που μου απάντησε στο μήνυμά μου
    τυχαίνει να είναι μεγαλύτερος από μένα (δεν ξέρω πόσο) κι επειδή, τυγχάνει όπως είπες να ξέρει δύο πράγματα παραπάνω από εμένα, βγαίνει με τουπέ και στυλάκι και μας το τρίβει στη μούρη, λες και είμαι υποχρεωμένος να το ξέρω και ειρωνεύεται... Και μετά αποκαλείς φίλε μου εμένα κομπλεξικό???

  3. #253
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Μυτιλήνη,Λέσβος
    Μηνύματα
    514

    Προεπιλογή Προς τους άλλους φίλους...

    Αισθάνομαι την ανάγκη και την υποχρέωση να ευχαριστήσω και τους υπόλοιπους φίλους της σελίδας, που κυριολεκτικά έρχονται σαν από μηχανής θεοί να ηρεμήσουν τα πνεύματα!

    Σας ευχαριστώ κύριοι... (Δεν γίνεται να ζητάω σεβασμό και να μην δείχνω κι εγώ με τη σειρά μου)...

    Και συγνώμη που χάλασα τη διάθεση με αυτά τα μηνύματα...

    Οπότε, πιστεύω πως θα πρέπει να σταματήσω εδώ (δεν ξέρω για τους άλλους)... Αλλά εγώ δεν έχω διάθεση και δεν θέλω να αναγκάζω τους φίλους να επεμβαίνουν για να μαζεύουν την κατάσταση, όταν μπορώ να το σταματήσω μόνος μου...

    Αυτά.

  4. #254
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    Αγαπητοί συνταξιδιώτες, τόλμησα να απαντήσω, γιατί τον τελευταίο καιρό με λύπη διαπιστώνω ότι τα θέματα αγαπημένων πλοίων γίνονται <βήμα> για διενέξεις που δεν τιμούν ούτε εμάς ούτε το forum!
    Γιατί τόση υπεροψία έναντι άλλου site, τόση ευθιξία και αγενεις εκφράσεις από κάποιους? 'Ολοι είμαστε πιεσμένοι και αγχωμένοι καθένας με τα δικά του.Μπαίνουμε στο nautilia.gr για να ξελαμπικάρουμε λίγο, να ενημερωθούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις όμορφα και πολιτισμένα όπως γινόταν τόσα χρόνια σ' αυτό το χώρο! Σκεφτείτε ότι είμαστε πάνω από 15.000 μέλη και ελάχιστοι είμαστε ενεργοί. Μήπως κάποιοι διστάζουν γιατί φοβούνται την κριτική μας?
    Ας με συγχωρήσουν οι υπεύθυνοι, αλλά είναι κάτι που ένιωσα ανάγκη να κάνω.

  5. #255
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

    Προεπιλογή

    Το να διαφωνούν δυο άνθρωποι, είναι απολύτως σεβαστό και θεμιτό. Το να "ξεφεύγουμε" όμως από τα όρια χρησιμοποιώντας λέξεις, εκφράσεις και τρόπο που δεν αρμόζουν στο επίπεδο που προσπαθούμε όλοι να κρατήσουμε στο nautilia.gr, δεν μπορεί να είναι αποδεκτό. Σας παρακαλώ να είστε όλοι πιο προσεκτικοί και να επικεικνύετε τον απαιτούμενο σεβασμό ο ένας προς τον άλλο. Η τελευταία αντιπαράθεση παρακαλώ να σταματήσει εδώ.

  6. #256
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Έχουν ανακοινωθεί πουθενά τα αναλυτικά δρομολογια του πλοίου. Προχτές που κοίταξα στο openseas & το site της seajets δεν κατάφερα να βρω κάτι

  7. #257
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    ¶ραγε δοκιμαστικό κάνει αυτή την ώρα το ¶κουα Σπίριτ??? Βρίσκεται Βόρεια της Κέας με ...9,5 μίλια.

  8. #258

    Προεπιλογή

    ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΙΙ αποπλους απο το λιμανι του Πειραια το καλοκαιρι του 2001

    Agios Andreas II Piraeus 2001 .jpg

  9. #259
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από T.S.S. APOLLON Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΙΙ αποπλους απο το λιμανι του Πειραια το καλοκαιρι του 2001

    Πολύ όμορφο το βαποράκι με αυτά τα χρώματα. Ευχαριστούμε Γιώργο!!

  10. #260
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Το όμορφο βαποράκι απ' τα ξημερώματα της Κυριακής του Πάσχα έχει επιστρέψει στα ενδοκυκλαδικά δρομολόγια με νέα σινιάλα και χρώματα. Καλοτάξιδο.

    Ας δούμε την άφιξη του πλοίου στο λιμάνι της Ανάφης! (Φωτό: Anafi Travel)

    aqua.jpg

Σελίδα 26 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 162425262728 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας