Σελίδα 71 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 21616970717273 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 701 έως 710 από 722

Θέμα: Νel Lines fans

  1. Προεπιλογή

    μην με παρατε με τις πέτρες που γράφω εδώ:mrgreen:
    αν θυμάμαι καλά κάποιος φίλος είχε βάλει μια σχεδόν ίδια φώτο με την πρώτη αλλά δεν θυμάμαι ποιος
    ΣΗΜΑΙΑ ΤΗΣ ΝΕΛ(κοσμούσε το δωμάτιο μου επί Β διαχειριστικής:mrgreen
    P2110523.jpg

    ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΝΑ ΣΗΜΑΙΑΚΙ
    P2110524.jpg

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΝΕΛΙΤΕΣ

  2. #702

    Προεπιλογή SAPPHO...

    .....Ηρθες....με τις καλυτερες περγαμινες.........σε εφεραν ατομα που ηταν πραγματικοι μυτιληνιοι (ΔΣ της τοτε μεγαλης ΝΕΛ) και αγαπουσαν το τοπο μας.....εδωσες στη γραμμη σαρκα-οστα-αιμα και παλμους............εκανες ολους εμας περυφανους.....ησουν-εισαι και θα εισαι το καλυτερο ποσταλι που περασε απο την Ελλαδα μας........μεχρι το 1991,,,και φυσικα πριν την αλλαγη των μηχανων ειχες την ατυχια να κουβαλας ασχετους μηχανικους και απο 22 μιλια καταντησες στα 13 με καιρο πρυμα..........
    ειχες ενα μηχανοστασιο μαυρο....σκοτεινο και απο τα λαδια εκαναν πατιναζ οποιοι κατεβαιναν.....ειχες την ατυχια προς το τελος της καριερας σου να σε εχουν στο περιθωριο οι ''μεγαλοι'' της της σημερινης μικρης ΝΕΛ ......ειχες την τυχη απο το 1991 κ μετα να εχεις πληρωμα μηχανης τοι καλυτερο στην ΕΛΛΑΔΑ και το ΕΝΝΟΩ
    ............που πραγματικαν σε αγαπησαν και αυτο φανηκε τοσο στη συντηρηση των μηχανων σου οσο και στη φωτια......που εδωσαν την ναυτοσυνη τους γιανα σωθεις.......
    ΣΑΠΦΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ.....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΝΑ ΔΑΚΡΥΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ.......................

  3. #703

    Προεπιλογή A/B

    τι να πει κανεις...για τουτη τη τζιμινιερα;;;απλα ...τελεια..........ΣΑΠΦΑΡΑ ΜΟΥ....ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ.....

  4. #704
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    ΦΙΛΙ ΜΟΥ ΝΕΛΙΤΕΣ ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ foto ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ

    DSCN0458.gif

  5. #705
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ Σ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ ΘΕΜΑ.ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΝΕΛ ΤΟΥ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 1991 ΜΕ ΤΟ ΣΑΠΦΩ ΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΔΕΞΑΜΕΝΙΣΜΟ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΤΗΣ 8/1/1991.
    Δημ 8-1-91.jpg
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  6. #706
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Με την ευκαιρία της συμπλήρωσης ενός χρόνου στο nautilia.gr επιλέγω αυτό το θέμα για μιά φωτό από τα παλιά, τα όμορφα,τα αξέχαστα.
    Pict2000180.jpg
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  7. #707

    Προεπιλογή SAPPHO

    μονο που κοιτας αυτη τη πλωρη.....φτανει.....
    σαπφαρα ζειςςςςςςςςςςςς

  8. #708

    Προεπιλογή NEL....

    Οταν η ΜΕΓΑΛΗ ΝΕΛ τοτε εφερνε ναυτικα καραβια...οι αλλες εταιριες μετασκευαζαν τα γκαζαδικα σε ποσταλια.......σημερα αυτοι ειναι μαγκες με τα μεγαθυρια που εχουν φερει και η σημερινη νελ....εχει βγαλει τα ματια της μονη της....
    τιποτα αλλο.........παντως το DNA της ΝΕΛ ειναι οτι δε θα σβησει ποτε.....γιατι η ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ

  9. #709
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Talking *****

    καλησπερα παιδια ξερετε μηπως επειδη ειχα ξαναπαει κανα 2 φορες στην νελ.πολυ καλη εταιρεια 2 φιλαρακια μου δουλευουν ηδη και χωρις βυσμα μπηκαν,μηπως ξερετε αν παιρνουν αυτο το καιρο πληρωματα κουζινα κτλ???ειμαι μαγειρας με προυπηρεσια 3 χρονια και δεν βρισκω αλλου δουλεια

  10. #710
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από PALERMO Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια ξερετε μηπως επειδη ειχα ξαναπαει κανα 2 φορες στην νελ.πολυ καλη εταιρεια 2 φιλαρακια μου δουλευουν ηδη και χωρις βυσμα μπηκαν,μηπως ξερετε αν παιρνουν αυτο το καιρο πληρωματα κουζινα κτλ???ειμαι μαγειρας με προυπηρεσια 3 χρονια και δεν βρισκω αλλου δουλεια
    Μιλοντας μονο απο προσωπικη εκτιμηση και χωρις να εχω ακουσει κατι, επειδη η εταιρεια ξεκινησε νεα βαπορια και θα ξεκινησει κι αλλα πολυ συντομα, ισως να υπαρχει ζητηση....!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

Σελίδα 71 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 21616970717273 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας