Σελίδα 1 από 244 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 2440

Θέμα: Ελ. Βενιζέλος [El. Venizelos, Κύδων ΙΙ, Stena Polonica, Bonanza]

  1. #1
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή Ελ. Βενιζέλος [El. Venizelos, Κύδων ΙΙ, Stena Polonica, Bonanza]

    Ψίθυροι, θέλουν το ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ στις ΗΠΑ.
    Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή Re: ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από xara
    Ψίθυροι, θέλουν το ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ στις ΗΠΑ.
    Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;
    ελπίζω να είναι μόνο ψίθυροι

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Το πλοίο είναι ναυλωμένο και για την επόμενη θερινή περίοδο στην Co.Tu.Nav.. Λογικά όπου να'ναι θα επιστρέψει για να σκατζάρει τα υπόλοιπα πλοία της ΑΝΕΚ.
    Βέβαια για να είμαι ειλικρινής, πιστεύτεω ότι εαν η ΑΝΕΚ βρει κάποια καλή προσφορά στάνταρ θα το στείλει τον βάπορα χωρίς δεύτερη κουβέντα.

  4. #4
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Πάντως, φήμες λένε, πως πάει ΗΠΑ σαν πλωτό ξενοδοχείο για τους σεισμοπαθείς
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Xara για ναύλωση ή για πώληση άκουσες;

  6. #6
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Για ναύλωση
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Α τότε είναι πολύ πιθανό (τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ) γιατί μία τέτοια ναύλωση θα διαρκέσει πολύ καιρό και δεν θα είναι και μόνο για 3 μήνες όπως της Co.Tu.Nav. πράμμα που σημαίνει αρκετά λεφτά στο ταμείο. Και το πλοίο έχει πάρα πολλά κρεββάτια (1200 περίπου) άρα είναι jet γι'αυτή τη δουλειά. Στο internet το βρήκες αυτό xara; Αν ναι κάνε μας link να το δούμε κι εμείς.

  8. #8
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Tο πλοίο είναι στο Πέραμα, βάφτηκε και πάλι με τα σινιάλα της ΑΝΕΚ (χωρίς τα διαφημιστικά της Cosmote) και σύμφωνα με το openseas ξεκινάει 3 Οκτωβρίου δρομολόγια για Χανιά!!

  9. #9
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή Ε/Γ-Ο/Γ «ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ»

    Κατά τη διάρκεια χειρισμών απόπλου του Ε/Γ-Ο/Γ «ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ», χθες το βράδυ από το λιμάνι του Πειραιά για την εκτέλεση προγραμματισμένου δρομολογίου για Χανιά, το πλοίο επικάθισε για σύντομο προσωρινά στο βυθό και συνέχισε τον πλου του.
    Η Λιμενική Αρχή Πειραιά, έδωσε εντολή στον πλοίαρχο να επιστρέψει, και μετά την επιθεώρησή του πλοίου από επιθεωρητή ΚΕΕΠ και δύτη, επετράπη εκ νέου ο απόπλους του πλοίου για εκτέλεση του προγραμματισμένου δρομολογίου του.


    Πηγή ΥΕΝ

  10. #10
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    625

    Προεπιλογή

    Είχα πάει στο σπίτι της Νίκης για καφέ.Εκεί ήταν ο αδερφός της ο οποίος δουλεύει στο Πηνελόπη Α.Κάποια στιγμή λέει ο Λευτέρης (ο αδερφός της Νίκης)
    -Το Ελ.Βενιζέλος είναι τόσο μεγάλο που πολύ εύκολα χάνεσαι.
    Και απαντάω εγώ
    -Σιγά που χάνεσαι.Εγώ έχω πάει πολλές φορές στο ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ και ποτέ δε χάθηκα.
    Εκεί άρχισαν όλοι να γελάνε και μου εξήγησαν πως υπάρχει και πλοίο με αυτό το όνομα.

Σελίδα 1 από 244 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας