Σελίδα 209 από 244 ΠρώτηΠρώτη ... 109159199207208209210211219 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.081 έως 2.090 από 2440

Θέμα: Ελ. Βενιζέλος [El. Venizelos, Κύδων ΙΙ, Stena Polonica, Bonanza]

  1. Προεπιλογή

    Αν τελικά πάει Χανιά τον Ιούνιο, λογικά θα το βάψουν τότε. Και αν είναι μόνο για τρεις μήνες μέχρι να γυρίσει ο Έλυρος, ίσως να παραμείνει και μπλε και να μπουν λευκά γράμματα (όπως το Άρτεμις και το Αριάδνη...)

  2. #2082
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Έχω την εντύπωση ότι ο Ελ. Βενιζέλος δεν θα ξαναγίνει λευκός.
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  3. #2083
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως ακόμη με τα παλαιά χρώματα της AML είναι στη ΝΑΥΣΙ.

    Συνημμένο Αρχείο 181569
    Τα οποία παρεπιμπτόντως του πάνε πολύ και "σπάνε" την... "μπαουλέ" εντύπωση που δίνει όταν είναι ολόλευκος

    ΜΦΧ

  4. Προεπιλογή

    Πάντως, από τη φωτό του Παντελή φαίνεται αρκετά ταλαιπωρημένο τόσο από σκουριές στα παράθυρα στο λευκό κομμάτι όσο και από ξεφλουδίσματα στο μπλε (προφανώς απόρροια τόσο του παροπλισμού όσο και της ταλαιπωρίας από τη θάλασσα αντίστοιχα). Προφανώς (πάντα εφόσον ταξιδέψει) θα γίνει κάποια παρέμβαση αποκατάστασης, το θέμα είναι σε τί βαθμο...

  5. #2085
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Δεδομένου ότι ο ΈΛΥΡΟΣ και το ΚΥΔΩΝ θα φύγουν, θεωριτικά, μάλλον πρέπει να γίνονται εργασίες εντός του πλοίου.
    Εξωτερικά υποθέτω ότι θα παραμείνει μπλε [θα τον αδυνατίζει κιόλας τον Χοντρό] και απλά θα περαστούν τα συνιάλα της ΑΝΕΚ όπως παλιά στο ΑΡΤΕΜΙΣ και το ΑΡΙΑΔΝΗ.

  6. #2086
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεδομένου ότι ο ΈΛΥΡΟΣ και το ΚΥΔΩΝ θα φύγουν, θεωριτικά, μάλλον πρέπει να γίνονται εργασίες εντός του πλοίου.
    Εξωτερικά υποθέτω ότι θα παραμείνει μπλε [θα τον αδυνατίζει κιόλας τον Χοντρό] και απλά θα περαστούν τα συνιάλα της ΑΝΕΚ όπως παλιά στο ΑΡΤΕΜΙΣ και το ΑΡΙΑΔΝΗ.
    Από γνωστό μου στο Πέραμα έμαθα πριν λίγο ότι είδε κίνηση στο βαπόρι οπότε μάλλον γίνονται εργασίες. Προσωπικά πιστεύω ότι δεν αποκλείεται να δούμε τον "Χοντρούλη" στα Χανιά ήδη από αρχές Μαιου δεδομένου ότι το Blue Galaxy θα πάει για 1 μήνα Σάμο-Δωδεκάνησα. Πάντως επίσημα από την εταιρία δεν έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμα. Να θυμίσω εδώ ότι ο ΕΛΥΡΟΣ αναμένεται να ναυλωθεί στην Αλγερία από τον Ιούνιο και μετά...

  7. #2087
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι - Άλικα Λακωνίας - Χανιά
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Και κάπου στα στενά, έχεις το Lato - Plato - Platon ή όπως το λένε τώρα και σαπίζει... Μάλιστα...

  8. Προεπιλογή

    Νομίζω αφενώς έχει ήδη πουληθεί στον Ηλιόπουλο και αφετέρου είναι 2-3 χρόνια παροπλισμένο και μάλιστα με σοβαρότατη βλάβη (δεν ξέρω αν από τότε έγινε τίποτα). Ο Μπενυ είναι σαφώς πιο έτοιμος.

  9. #2089
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι - Άλικα Λακωνίας - Χανιά
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Το αφήσανε με σοβαρή βλάβη αλλά αντί να το επισκευάσουν προτίμησαν να δώσουν τμήματα της μηχανής για ανταλλακτικά. Το πλοίο ήταν αξιόπλοο και με λίγη προσοχή είχε αρκετά χρόνια μπροστά του.
    Ο χοντρός είναι μια χαρά για την γραμμή.

  10. #2090
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Lissos καταλαβαίνω την αγάπη σου για τα πλοία ΛΙΣΣΟΣ και ΛΑΤΩ, αλλά δυστυχώς όλα έχουν ένα όριο ζωής. Είτε είμαστε ναυτικοί και δουλεύουμε στο πλοίο είτε επιβάτες, προτιμούμε ένα σχετικά νέο πλοίο από ένα 40+ χρονών.

    Θυμάμαι όταν το αγόρασε η ΑΝΕΚ.... εδώ έχω σχεδόν γεράσει εγώ όχι το πλοίο.
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

Σελίδα 209 από 244 ΠρώτηΠρώτη ... 109159199207208209210211219 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας