Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 26

Θέμα: ΨΑΧΝΩ ΣΚΑΦΟΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ!!!

  1. #1

    Προεπιλογή ΨΑΧΝΩ ΣΚΑΦΟΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ!!!

    Θέλω να αγοράσω ένα ταχύπλοο καμπινάτο μέχρι 6,50 μέτρα. Παρακαλώ θα ήθελα την γνώμη σας, υπολογίζοντας ότι διαθέτω περίπου 25.000 ευρώ: Παίρνω καινούριο, ή μεταχειρισμένο και με τι μηχανή?(ίπποι και εσωλέμβια ή έσω-έξω). Πότε είναι καλίτερη εποχή να το αγοράσω? Μήπως να περιμένω με το νέο έτος να πέσουν οι τιμές λόγω οικονομικής κρίσης? Πήγα στο Ναυτικό Σαλόνι, είδα πολλά και έχω μπερδευτεί.

  2. #2

    Προεπιλογή

    Γειά σου συνωνόματε !!
    Εχεις πολλές επιλογές.
    Πές μας τη χρήση που προορίζεις το σκάφος σου και θα σου πούμε ένα κάρο πράγματα !!
    Τα 25 που λές για πλήρες πακέτο είναι πολύ λίγα πάντως.
    Υπάρχουν αρκέτες επιλογές σε μεταχ/μένα σε αυτά τα λεφτά όπως και πολλές παγίδες επίσης.

    Αυτή η εποχή της αναζήτησης εχει τη γλύκα της.
    [URL=http://img234.imageshack.us/my.php?image=living14hv1.jpg][img]http://img234.imageshack.us/img234/7792/living14hv1.th.jpg[/img][/URL]

  3. #3

    Προεπιλογή ktmakis ευχαριστώ...

    Για να σε μπάσω στο πνεύμα του σκάφους που θα ήθελα, είναι το DRAGO 6,40. Το είδα στο Ναυτικό Σαλόνι και μου άρεσε. Ένα από τα βασικά στοιχεία του είναι ότι έχει βαθύ V που το κάνει καλοτάξιδο (έτσι τουλάχιστον μου είπαν-με 5 μποφώρ). ¶ν μπεις στο drago.gr θα το δείς. Αυτό με μηχανή 115 εξωλέμβια, πάει περίπου στα 35.000. Τώρα κάτι αντίστοιχο σε μεταχειρισμένο βρίσκεις σε αρκετά χαμηλότερη τιμή, αλλά όπως σωστά αναφέρεις, κρύβουν παγίδες. Σκέψου να πάρω την γυναίκα μου και τα δύο μου παιδιά να πάμε μιά ημερήσια βόλτα 20-30 μίλια μακρυά και να έχουμε προβλήματα από μηχανή ή ηλεκτρικά ή δεν ξέρω τί άλλο? Γι'αυτό προσανατολίζομαι για καινούριο, αλλά είναι ακριβά. Σκέφτομαι όπως ανέφερα χθες, μήπως πέσουν οι τιμές τους με τον νέο χρόνο. Υπάρχουν και οι ευκαιρίες αλλά που να τις βρεις...

  4. #4

    Προεπιλογή ktmakis ευχαριστώ...

    Για να σε μπάσω στο πνεύμα του σκάφους που θα ήθελα, είναι το DRAGO 6,40. Το είδα στο Ναυτικό Σαλόνι και μου άρεσε. Ένα από τα βασικά στοιχεία του είναι ότι έχει βαθύ V που το κάνει καλοτάξιδο (έτσι τουλάχιστον μου είπαν-με 5 μποφώρ). ¶ν μπεις στο drago.gr θα το δείς. Αυτό με μηχανή 115 εξωλέμβια, πάει περίπου στα 35.000. Τώρα κάτι αντίστοιχο σε μεταχειρισμένο βρίσκεις σε αρκετά χαμηλότερη τιμή, αλλά όπως σωστά αναφέρεις, κρύβουν παγίδες. Σκέψου να πάρω την γυναίκα μου και τα δύο μου παιδιά να πάμε μιά ημερήσια βόλτα 20-30 μίλια μακρυά και να έχουμε προβλήματα από μηχανή ή ηλεκτρικά ή δεν ξέρω τί άλλο? Γι'αυτό προσανατολίζομαι για καινούριο, αλλά είναι ακριβά. Σκέφτομαι όπως ανέφερα χθες, μήπως πέσουν οι τιμές τους με τον νέο χρόνο. Υπάρχουν και οι ευκαιρίες αλλά που να τις βρεις...

  5. #5

    Προεπιλογή

    Poulaw to diko mou ena Ilver Nuyma 24 podia an se endiaferei to exw edw stin athina

  6. #6

    Προεπιλογή

    Φίλε Μάκη μην βιαστείς γιατι σε λίγο θα αλλάξουν τα πράγματα στην αγορά σκάφους. Ωραίο το Drago αλλά θα κοίταγα αλλού. Μην ακούς ποτέ τι σου λέει ο έμπορος. Μόνο μια βόλτα θα σε πείσει για το πώς ταξιδεύει ένα σκάφος. Ολα τα σκάφη ταξιδεύουν. Αλλα ξεκούραστα άλλα με κοπάνημα.
    Προσωπικά μέχρι 6 μέτρα μου αρέσουν πολύ τα Olympic ιδίως το 580 το καμπινάτο. Από ξένα κοίτα τα Regal και τα Scout που λόγω € και $ πέφτουν χαμηλά.
    [URL=http://img234.imageshack.us/my.php?image=living14hv1.jpg][img]http://img234.imageshack.us/img234/7792/living14hv1.th.jpg[/img][/URL]

  7. #7

    Προεπιλογή

    Γεια χαρά και χρόνια πολλά!
    Κατ αρχήν, στα 6,5 μέτρα πιστεύω η 115 θα πέσει μικρή (έως πολύ μικρή) και θα στη φάει γρήγορα. Ειδικά αν έχει και πολύ V, πας για τουλάχιστον 150 άλογα, ( καλύτερα δίχρονα αμέσου ψεκασμού για να έχει λίγο νευράκι παραπάνω).

    Εγω θα έψαχνα για μεταχειρισμένο αμερικάνικο σε αυτά τα χρήματα.
    Πάντως το ολυμπικ 580 με 115 είναι μια καλή λύση, αν και καινούριο πρέπει να ακουμπα τα 30000 ευρώ κομπλέ. Με 115 αμέσου ψεκασμού κάτι γίνεται, με 150αρα θα πετάει.

    Καλή Πρωτοχρονιά!

  8. #8

    Προεπιλογή

    Μάκη καλησπέρα, η επιλογή είναι εύκολη και τα χρήματα επαρή αρκει να σκεφτεις κάποιες παραμέτρους όπως:
    Για τη χρηση θέλω το σκάφος? μονοήμερα? ΣΚ? ναυτικό κάμπινγκ? ψάρεμα? sports?
    με ενδιαφέρουν οι διανυκτερευσεις? πόσα ατομα/
    σε ποιες θάλασσες θα ταξιδεύεις? Σαρωνικό Αιγαίο?
    πόσα άτομα? κλπ....

  9. #9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από NICK9696 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Poulaw to diko mou ena Ilver Nuyma 24 podia an se endiaferei to exw edw stin athina
    to email mou ine [email protected].
    eimai apo rodo kai tha ithela na exo photo tou skafous sou an ginete

    efxaristo
    stelios

  10. #10

    Προεπιλογή

    File maki kai egw tha symfwnisw me to olympic kathws einai skafos gia messogeio. To megalo V to xreiazesai gia na trws ligotero "kopanima" ston kodo kai me megali suxnotita kumatismo twn thalasswn mas. An pas se kati amerikaniko (den tha sto sinistousa ftiagmena gia akrivws aditheto typo kymmatos) me thalassa "ladi" den tha exeis kanena provlima tha kais ligotero kai tha pigaineis pio grigora alla me kairo tha sou spasei ta neura.
    Episeis tha sou elega na psakseis tin agwra tis Italias kathws tha exeis safws perisswteres epiloges apo oti stin ellada....kai metafora eukoli to fortwses ancona kai to eferes patra .

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας