Σελίδα 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 82

Θέμα: Κάρτες μέλους nautilia.gr

  1. #31
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθηνα για την ωρα
    Μηνύματα
    73

    Προεπιλογή

    Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πληρωσουμε τιποτε επιπλεον αφου ουτως η αλλως καθε κλικ του ποντικιου μας αποφερει κερδος σε καποιον.

  2. #32
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Παιδιά πολύ καλή ιδέα, αλλά να πληρώσουμε ότι έξοδα χρειαστεί για να φτιαχτεί μία και έξω, όχι και κάθε χρόνο. Κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση: Διαβάζω ότι με αυτή την κάρτα θα μπορούμε να τραβάμε φωτογραφίες ανενόχλητοι από τους λιμενικούς. Και ρωτάω τώρα: Τι σιγουριά-ασφάλεια θα τους δώσει αυτή η λογική;

  3. #33
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθηνα για την ωρα
    Μηνύματα
    73

    Προεπιλογή

    Συμφωνω κι εγω να πληρωσουμε τα εξοδα της καρτας αλλα οχι ετησια εισφορα.

  4. #34
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Ποιος μιλησε για λεφτα? για να χαλαρωσουμε λιγο, ειπε κατι ο Αποστολος και εγινε κι ολας? η ιδεα των καρτων-μελους ειναι πολυ καλη και το συζηταμε, καλα εριξε την ιδεα ο sea_serenade και οταν υπαρχουν νεα θα ανακοινωθουν!

  5. #35
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Naias II Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά πολύ καλή ιδέα, αλλά να πληρώσουμε ότι έξοδα χρειαστεί για να φτιαχτεί μία και έξω, όχι και κάθε χρόνο. Κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση: Διαβάζω ότι με αυτή την κάρτα θα μπορούμε να τραβάμε φωτογραφίες ανενόχλητοι από τους λιμενικούς. Και ρωτάω τώρα: Τι σιγουριά-ασφάλεια θα τους δώσει αυτή η λογική;
    Mα οι λιμενικοι βαση νομου δεν εχουν το δικαιωμα να αποτρεψουν καποιον να βγαλει φωτογραφια καποιο πλοιο επιβατικο, αρκει στην φωτογραφια να μην ξεχωριζουν προσωπα αυτο το δικαιωμα το εχει μονο η εταιρεια του πλοιου

  6. #36
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nautikos II Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mα οι λιμενικοι βαση νομου δεν εχουν το δικαιωμα να αποτρεψουν καποιον να βγαλει φωτογραφια καποιο πλοιο επιβατικο, αρκει στην φωτογραφια να μην ξεχωριζουν προσωπα αυτο το δικαιωμα το εχει μονο η εταιρεια του πλοιου
    είσαι σίγουρος για αυτό?θα το χαρώ πολύ αν ισχύει,να βρούμε και το νόμο που το λέει και αν τολμήσει κανένας απο τους λιμενικούς να πεί το παραμικρό σε κάποιον που βγάζει φωτογραφία βαπόρι να τον παίρνει ο διάολος,προσωπικά μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα λιμενικοί για αυτό το λόγο κάποιες φορές.Δυστυχώς στην Ελλάδα κάποιοι τσάμπα μάγκες δεν χάνουν ευκαρία να βγάλουν το κόμπλεξ τους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νaval22 : 06-01-2009 στις 18:49

  7. #37
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από stefanosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    είσαι σίγουρος για αυτό?θα το χαρώ πολύ αν ισχύει,να βρούμε και το νόμο που το λέει και αν τολμήσει κανένας απο τους λιμενικούς να πεί το παραμικρό σε κάποιον που βγάζει φωτογραφία βαπόρι να τον παίρνει ο διάολος,προσωπικά μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα λιμενικοί για αυτό το λόγο κάποιες φορές.Δυστυχώς στην Ελλάδα κάποιοι τσάμπα μάγκες δεν χάνουν ευκαρία να βγάλουν το κόμπλεξ τους
    Iσως το λεω λαθος το βαση νομου, βαση λογικης, το λιμενικο σωμα ειναι μια κρατικη υπηρεσι οπως ολοι ξερουμε, οποτε εχει τον πληρη ελενχο πχ στα λιμανια, αφου δεν ειναι ιδιοκτητα, τωρα τα πλοια, ειναι ιδιοκτητα, τον πρωτο λογο δεν τον εχει ο εφοπλιστης; αν εγω φωτογραφιζω το αμαξι σου, ποιος θα μου πει κατι; η τροχαια η εσυ; η ειναι αλιως τα πραματα (που μπορει)

  8. #38
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Καλως η κακως το λιμενικο μπορει να σου απαγορεψει να βγαλεις φωτο μεσα σε ενα λιμανι και δεν μπορεις και να του πεις και τιποτα...Τους ενδιαφερει η ληψη φωτογραφιας μεσα στο χωρο του λιμανιου και οχι τοσο το καραβι που φωτογραφιζεις...Σορρυ για το εκτος θεματος...
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #39
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastropanagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως η κακως το λιμενικο μπορει να σου απαγορεψει να βγαλεις φωτο μεσα σε ενα λιμανι και δεν μπορεις και να του πεις και τιποτα...Τους ενδιαφερει η ληψη φωτογραφιας μεσα στο χωρο του λιμανιου και οχι τοσο το καραβι που φωτογραφιζεις...Σορρυ για το εκτος θεματος...
    Λογικο αυτο που λες, τα λιμανια ειναι στη ικαιωδοσια τους, αν ομως ειναι εν πλω, η και σε σημειο που δεν βγαζεις χωρους του λιμανιου, λογικα ξεφευγει, αλλα εγω πιστευω οτι αυτος που ειναι στραβος ακομαι και αν υπαρχουν καρτες, η αν επιτρεπεται τελικα, εστω εξω απο λιμανι θα βρει κατι

  10. #40
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nautikos II Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικο αυτο που λες, τα λιμανια ειναι στη ικαιωδοσια τους, αν ομως ειναι εν πλω, η και σε σημειο που δεν βγαζεις χωρους του λιμανιου, λογικα ξεφευγει, αλλα εγω πιστευω οτι αυτος που ειναι στραβος ακομαι και αν υπαρχουν καρτες, η αν επιτρεπεται τελικα, εστω εξω απο λιμανι θα βρει κατι
    Στο εν πλω φυσικα και ξεφευγει,δεν μπορουν να σου πουν τιποτα...Αλλα οπως πολυ σωστα ειπες αμα ειναι στραβος ο αλλος κατι θα βρει...
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας