Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 10

Θέμα: αδεια ιδρυσης σχολης ιστιοπλοιας ανοικτης θαλασσας

  1. #1

    Προεπιλογή αδεια ιδρυσης σχολης ιστιοπλοιας ανοικτης θαλασσας

    Μηπως υπαρχει καποιος που γνωριζει τι χρειαζεται για την ιδρυση σχολης ανοικτης θαλασσας; Εχω το πτυχίο Γ προπονητή.
    Ευχαριστώ
    Στέλιος

  2. #2

    Προεπιλογή

    Katarxhn xreiazese gero stomaxi!!!!To prwto einai na apefthintheis sth nomarxia na sou dosoun to nomo peri gumnasthriwn-sxolwn ths Genikhs gramatias athlitismou.Einai to mono ''plaisio'' pou orizei thn udrish sxolwn anagnwrismenwn athlhmatwn kai edelws paralogo sunama!!!!Epeidh to erwthmasou to anevases pro dhmhnou isws na exeis proxwrhsei,an oxi borw na sou pw to fek se 1-2 meres.An kinhse sovara pros auth thn kateuthinsh boroume na exoume epafh giati kai egw exw kairo pou to psaxnw kai kinoume pros ta ekei.

  3. #3

    Προεπιλογή

    se efxaristo pu apantises. Ne to vrika to fek kai ine poli xartomani alla to proxorao. An thes stile mu email sto [email protected]

  4. #4

    Προεπιλογή

    Den einai mono to xartomani,alla kai oi paranoikes ktiriakes proupotheseis pou dhmiourgoune arketa pagia eksoda alla kuriws axrhsta!!!telos padwn sto mail sou anamesa sto sail kai to 55 yparxei keno h paula??

  5. #5

    Προεπιλογή

    ine kato paula. mporis n stilis kai sto [email protected]

  6. #6
    Γιώργος Μαλακός Guest

    Προεπιλογή Κατηγορία Γ

    Παιδιά, νομίζω οτι με κατηγορία προπονητού Γ δεν μπορούμε να κάνουμε Σχολή Ανοιχτής Θαλάσσης παρά μόνο στα πλαίσια κάποιου Ομίλου αναγνωρισμένου από την ΕΙΟ. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία. (Χλωμό)

  7. #7

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σου.Ο νόμος ορίζει ότι η σχολή θα πρέπει να έχει διευθυντή καθηγητή φυσικής αγωγής με τριετή εμπειρία,ανεξαρτήτου ειδικότητας και να μην είναι διευθυντής σε άλλο γυμναστήριο ή σχολή.Αναφέρει επίσης και αποκλειστηκής απασχόλησης,αλλά αυτό νομίζω ότι καλύπτετε και με παροχή υπηρεσιών .Οι εκπαιδευτές θα πρέπει να έχουν την ανάλογη άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.
    Με άλλα λόγια με πτυχίο γ,δηλαδή απο τα σχολεία της ειο,όχι δεν μπορείς να ιδρύσεις σχολή στονομάσου,αλλά μπορείς να εργασθείς,τόσο σε ανάλογη σχολή ή σε ναυτικό όμιλο.
    Θυμάμαι που είχαμε επικοινωνήσει κάποια στιγμή κ μέσω ε-μαιλ,δεν το συνέχισες?Εγώ βρίσκομαι στην τελική φάση σχεδόν,κατάθεσης του φακέλου,αλλά το χαρτομάνη κ η γραφειοκρατία μέχουν φέρει στο αμήν,εκτός του ότι έχς κάνει τη λιγότερη ιστιοπλοΐα απόλλα τα χρόνια,τρέχοντας για τα χαρτιά!

  8. #8
    Γιώργος Μαλακός Guest

    Προεπιλογή Σχολή

    Ναι, έχεις δίκιο, μπορείς και με την κάλυψη καθηγητοή φυσικής αγωγής. Εγώ δούλευα στα πλαίσια του ΛΟΙΑΘ αλλά τώρα τα σταμάτησα. Πες κουράστηκα τα ίδια και τα ίδια, πες λυπόμουνα το σκάφος, πες γεράσαμε. Πάντως, γεγονός είναι πως έχω αλλάξει στάση και για τις σχολές και για τους αγώνες. Με όσα έγιναν και στην Ρεγγάτα προχτές δεν μετανιώνω.

  9. #9

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς δεν ήμουν στη ρεγκάτα οπότε κ δεν ξέρω "τα όσο έγιναν"!!!

  10. #10
    Γιώργος Μαλακός Guest

    Προεπιλογή

    Χαμός για να γίνει και η τελευταία ιστιοδρομία (ακυρώθηκε λόγω άπνοιας) και να πάρουν κυπελάκι μερικοί. Μόνο που δεν έπιασαν να φυσάνε... αλλά με όσα έκαναν (πιέσεις κλπ) γίνανε ρεζίλι.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας