Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 90 από 92

Θέμα: Ιστορία του λιμανιού της Ραφήνας [Rafina port history]

  1. #81
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους συντελεστές του αφιερώματος, ενω υπάρχει παράλληλα και πλούσιο φωτογραφικό υλικό.

  2. #82
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Μπράβο, παιδιά!!! Πολλά συγχαρητήρια!!! Το είχα δει αυτό το video στον κινηματογράφο του SUPERFERRY, είχα ενθουσιαστεί πολύ τότε, και πάντα περίμενα να φτάσει η στιγμή να το έχω στο προσωπικό μου αρχείο. Ευχαριστώ πάρα πολύ, έχει πράγματι μεγάλη αξία για το λιμάνι μας, ενώνει κυριολεκτικά το παρελθόν με το παρόν!

  3. #83
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    Υπέροχο αφιέρωμα!!! Πολύπλευρη ενημέρωση (ιστορία του λιμανιού της Ραφήνας, ιστορία των πλοίων, εξέλιξη της ακτοπλοϊας) και πλούσιο φωτογραφικό υλικό!!! <<Εύγε!>> σε όλους τους συντελεστές!

  4. #84
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Ήταν από τότε στη σκέψη μας να το ανεβάσουμε στο πόρταλ αλλά όλο κάτι μεσολαβούσε και καθυστέρησε. Προσωπική μου σκέψη είναι κάποια στιγμή να το τελειοποιήσουμε και να το εξελίξουμε σε έντυπη μορφή μιας και άλλη η χάρη ενός βιβλίου και άλλη η ηλεκτρονική.

  5. #85
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάποια στιγμή να το τελειοποιήσουμε και να το εξελίξουμε σε έντυπη μορφή μιας και άλλη η χάρη ενός βιβλίου και άλλη η ηλεκτρονική.
    Αν γίνει κι αυτό, τότε θα είναι πάρα μα πάρα πολύ σημαντικό!!! Ευχαριστούμε πολύ!!! Πράγματι, ένα χειροπιαστό βιβλίο είναι πολύ καλύτερο από μια οθόνη. Μακάρι να γίνει, παιδιά, και θα' μαι από τους πρώτους που θα το αγοράσω!!!

  6. #86

    Προεπιλογή

    Επικροτω απολυτα την ιδεα του φιλου Ellinis!!! και ευχομαι να υλοποιηθει!!!

  7. #87
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    Μακαρι να γινοτανε κατι αντιστοιχο για το Σαρωνικο...

  8. #88
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Επειδή δεν ήξερα που να το γράψω το αναφέρω εδώ. Ο ΟΛΡ κυκλοφόρησε ένα λεύκωμα με την ιστορία του λιμανιού της Ραφήνας. Δεν έχω καταφέρει όμως να το βρω σε κάποιο βιβλιοπωλείο. Ξέρει κανείς που διατίθεται?

  9. #89
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Οταν κυκλοφόρησε πριν λιγα χρόνια το διέθετε δωρεάν ο ΟΛΡ απο τα γραφεία τους.

  10. #90
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως το βρήκα και το πήρα στα Ποσειδώνια του 2016. Θυμάμαι οτι είχε λίγα αντίτυπα και ήμουν τυχερός της στιγμής που το βρήκα.

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας