Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 57

Θέμα: Γραμμή B. Ελλάδας - B. Αιγαίου - Λαυρίου (N. Greece - N.Aegean-Lavrio route)

  1. #31
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gpav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Σαμοθράκη kaputt αντικαταστάτης του μέχρι το μάρτιο που θα επισκευαστεί(βλ. νεα προκύρηξη των άγονων) το ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ. Εν αναμονή των δρομολογίων του λοιπόν; Υ.γ.: τι λεει αυτό αξιζει τίποτα η πάλι θα φάμε την ψυχή μας;
    Δεν ειναι και του κουτιου φιλε μου ουτε εχει ταχυτητες highspeed ομως ειναι προσεγμενο και καλοταξιδο!!!
    Σε οποια γραμμη περασε το "Σαντορινακη" το αγαπησανε και μακαρι να παρει καμια "αγονη" φετος μην φυγει παλι για Αζορες...

  2. #32
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ - ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    231

    Προεπιλογή ΕΞΠΡΕΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

    ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΗΔΗ ???

  3. #33
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από johny18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΗΔΗ ???
    Ξεκινησε το απογευμα απο τον Πειραια και ανεβαινει για να αντικαταστησει το "Σαμοθρακη" για λιγο καιρο στην γραμμη του

  4. #34
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινησε το απογευμα απο τον Πειραια και ανεβαινει για να αντικαταστησει το "Σαμοθρακη" για λιγο καιρο στην γραμμη του
    καλως να μας ερθει....

    σε περιπου 10μερες θα ειμαι στην Καβαλα και μαλλον θα κατεβω και Λημνο...

    οποτε θα το καλυψω...!!!
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  5. #35
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Γιάννη μας λείπει και η Θεσσαλονίκη και όχι μόνο η επιβατική... ότι πλέει... Γενικά απο βόρειο Ελλάδα είμαστε πίσω, εκτός από την Καβάλα που λίγο μας κάλυψε ό Συλβέστρος απο τα φοιτητικά του χρόνια. Ότι προλαβαίνεις κάνε..

  6. #36
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη μας λείπει και η Θεσσαλονίκη και όχι μόνο η επιβατική... ότι πλέει... Γενικά απο βόρειο Ελλάδα είμαστε πίσω, εκτός από την Καβάλα που λίγο μας κάλυψε ό Συλβέστρος απο τα φοιτητικά του χρόνια. Ότι προλαβαίνεις κάνε..
    φιλε μου τη δευτερα το πρωι...που θα ανεβει θεσσαλονικη

    το ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΚΙ...

    θα ειμαι αξημερωτα στο λιμανι....
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  7. #37
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    η <<κοκκινη καρτα>> απο το βρετανικο νηογνωμονα, προκαλεσε τη διακοπη των δρομολογιων του σαμοθρακη. εκτος μεχρι τις 10 μαρτιου, πιθανοτερος αντικαταστατης του το σαντορινη εξπρες, με αγνωστη μεχρι τωρα την ημερα που θα ξεκινησει τα δρομολογια, πιθανοτατα ομως να ξεκινησει σημερα παρασκευη, περισσοτερα εδω http://www.aiolikanea.gr/news/main/detail.php?ID=41450

  8. #38
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    BREAKING NEWS
    Αυριο Σαββατο 14/02 το ΜΥΤΙΛΗΝΗ θα συνεχισει μετα τη Μυτιληνη για Λήμνο-Καβάλα μετα τις τελευταιες εξελιξεις.
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  9. #39

    Προεπιλογή

    Δεν είναι η πρώτη φορά που πλοίο της ΝΕΛ κάνει έκτακτο δρομολόγιο για Καβάλα. Στις αρχές Δεκέμβρη θυμάμαι που ήμουνα Χίο και έπρεπε να φύγω για Πειραιά το Μυτιλήνη είχε φύγει στις 1 το βράδυ αντί για 10 που είναι το κανονικό λόγω αυτού του δρομολογίου.

    Το δρομολόγιο αυτό είχε γίνει περισσότερο για να εξυπηρετηθούν τα αποκλεισμένα φορτηγά που έμειναν στην Καβάλα λόγω απεργιών των πληρωμάτων του Σαμοθράκη.

    Για ακόμη μια φορά το επιβατηγό κοινό της Βορείου έμεινε με υποσχέσεις...
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  10. #40

    Προεπιλογή

    Το πιο ωραίο και απολαυστικό ταξίδι για Θεσσαλονίκη από Χίο το είχα κάνει πριν από 4 χρόνια με Αίολο Κεντέρη. Χίος - Θεσσαλονίκη μέσα σε 9 ώρες και με ενδιάμεσους σταθμούς την Μυτιλήνη και την Λήμνο. Μετά την απόσυρσή του από την γραμμή αυτή το ταξίδι Χίος - Θεσσαλονίκη έγινε μαρτύριο!!

    Δεν νομίζω να ξαναμπεί ένα τέτοιο πλοίο σε αυτήν την γραμμή, δυστυχώς.....
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας