Σελίδα 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 143

Θέμα: Συνάντηση nautilia.gr 29/12/2008

  1. #111
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Post

    και εγώ με την σειρά μου θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την παρουσία σας στην χτεσινή μας συνάντηση και την τελευταία του 2008 ήταν πραγματικά εντυπωσιακή ....
    Να σκεφτεί κανείς ότι λόγω των ημερών περίμενα να έχουμε μικρή συμμετοχή, αλλά μας διαψεύσατε .
    Πάμε για την επόμενη συνάντηση της ιστοσελίδας μας που τυγχάνει να έχουμε και τα γενέθλια μας 4 χρόνια παρουσίας της ιστοσελίδας μας στο διαδίκτυο περισσότερα θα σας πούμε από την επόμενη εβδομάδα.
    Θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τον sylver23 για την βοήθεια που μας πρόσφερε στην διοργάνωση αυτής της συνάντησης.

  2. #112
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Boston
    Μηνύματα
    1.350

    Προεπιλογή

    Ήταν ιδιαίτερη χαρά για μένα που παραβρέθηκα σε μία ακόμα συνάντηση του αγαπημένου μας nautilia. Προς έκπληξη μου είδα ότι είχαμε μεγάλη προσέλευση και αυτό είναι πολύ όμορφο. Αυξάνεσθε και πληθύνεσθε είπε ένας πολύ καλός φίλος και έχει απόλυτο δίκιο. Εύχομαι στην επόμενη συνάντηση να τους εκατοστήσουμε. Καλή Χρονιά.!!
    [I][COLOR="Blue"][B]Πανί δερμάτινο, αλειμμένο με κερί,
    οσμή από κέδρο, από λιβάνι, από βερνίκι,
    όπως μυρίζει αμπάρι σε παλιό σκαρί
    χτισμένο τότε στον Ευφράτη στη Φοινίκη[/B].[/COLOR][/I]

  3. #113
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη για την απουσία μου, αν και ειχα δηλώσει πως θα ερχόμουν για μια ώρα, απο τις 19.00-20.00, αφου στη συνέχεια είχα μια υποχρέωση. Δυστυχώς πηγαινοντας σπίτι το λιμάνι το είχαν κλείσει (πολύ πιθανό για αυτόν τον λόγο: http://www.zougla.gr/news.php?id=18331) και εφτασα σπίτι στις 19.00. Ενημερώνοντας τον Νίκο, του ειπα πως ίσως ερχομουν για κανενα 10λεπτο, αλλα τελικά ούτε αυτό προέκυψε....

    Ραντεβού στα γενέθλια!!!
    [U]Μαστροπαναγο για σένα δουλεύουμε.....
    [/U]

  4. #114
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Υπέροχη συνάντηση, ομορφο περιβάλλον!
    κάθε φορά και καλύτερη...
    το χάρηκα ιδιαίτερα, και γνώρισα νέα παιδιά...σιγά σιγά θα σας μάθω όλους
    ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΤΕ ΟΛΟΙ...ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!
    Νίκο να βρούμε καμιά άκρη για το Ο.Α.Κ.Α...σε κανα χρόνο δεν θα χωράμε αλλού.

  5. #115

    Wink

    Ομολογώ ότι ακόμα κι εγώ που είμαι ο πλέων άσχετος, βρήκα δυο ανθρώπους ν’ ανταλλάξω δυο κουβέντες.

    Με εντυπωσίασε το πόσο και πόσοι νέοι ήταν οι άνθρωποι που συμμετείχαν στην συνάντηση.

    Παρ’ όλα αυτά, με όση πείρα μπορώ να έχω ως άνθρωπος σε τέτοιου είδους εκδηλώσεις, προτείνω στο forum, τώρα που έχει κόσμο κι υπάρχουν οι δυνατότητες,
    Τέτοιου είδους εκδηλώσεις να τις συνδυάζει με happenings π.χ. θεματικές ενότητες.

    Δεν γνωρίζω το αντικείμενο σας και δεν έχω στην πραγματικότητα την δυνατότητα να κάνω προτάσεις.
    Γι αυτό δανείζομε παραδείγματα απ’ τον χώρο της μοτοσικλέτας.

    Προσωπικά θα περάσω την πρωτοχρονιά μου σε ένα από τα στέκια που προέκυψαν μέσα από τις παρέες των λεσχών. Το pit stop café.

    Με την αλλαγή του χρόνου, θα καβαλήσουν τα ρεμάλια τις πολεμικές τους μηχανές, και θα αφήσουν τα λάστιχα στην άσφαλτο γεμίζοντας τον αέρα μυρωδιά από καμένο λάστιχο. Παράλληλα, ήχοι live rock θα συντροφεύουν τους θαμώνες είτε αυτοί υποκύπτουν στη αλόγιστη κραιπάλη του αλκοόλ, είτε επέλεξαν με σοφία να καταναλώσουν χυμούς.

    Ενώ την οθόνη θα γεμίζουν εικόνες και στιγμιότυπα από: αγώνες, επιδείξεις δεξιοτεχνίας, ακροβατικά και άλματα από χωμάτινες μηχανές.

    ¶λλες εκδηλώσεις που γίνονται, περιέχουν εκδρομές με σκοπό την λήψη φωτογραφιών, για διαγωνισμούς φωτογραφίας. Αγώνες και mini πρωταθλήματα, επιδείξεις trial, ή ακόμα και βραβεύσεις σε ακραίες συμμετοχές. Π.χ. record’s βραδύτητας, ποιος διάνυσε μεγαλύτερη απόσταση με τα μικρότερα κυβικά, ποιος έχει την πιο όμορφα διαμορφωμένη, ή πιο καλοδιατηρημένη κλασική μοτοσικλέτα, κ.λ.π.

    Φυσικά δεν είναι λίγες οι φορές που μαζευόμαστε σαν ομάδα, ταξιδεύουμε σαν αγέλη, τρώμε και πίνουμε σαν οικογένεια, και απλώς γυρνάμε στα σπίτια μας. Όμως αυτή η εκδοχή είναι η εξαίρεση.

    Αυτά όσων αφορά την δική μας κουλτούρα.

    Το τι είδους event’s θα υιοθετήσετε δε μπορώ να το φανταστώ. Σας εφιστώ την προσοχή όμως, γιατί έχω δει αρκετές λέσχες να δημιουργούνται, να αδρανούν ασχολούμενοι μόνο με συναντήσεις στις οποίες απλώς βρίσκονται και..… τα λένε, και να αφανίζονται.

    Έχετε και αρκετό, και καλό κόσμο. Αξιοποιήστε το.

    Και μια τελευταία πρόταση. Δημιουργήστε topic για αρχάριους. Να μαθαίνουμε και οι άσχετοι… Τι!!! Είναι η ναυτιλία!!! (πέρα από τις ναυτιλιακές εταιρείες)

    Καλή χρονιά, με υγεία, και... Πάντα όρθιοι (που λέμε κι οι μηχανόβιοι)
    [URL="http://kokomilko.net"]http://kokomilko.com[/URL]

  6. #116
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Για αλλη μια φορα περασαμε χαλια, το μαγαζι ηταν απαισιο και οσοι ηρθαν ηταν κι αυτοι απαραδεκτοι...
    δεν χρειαζεται να πω κατι τα ειπαν παραπανω αλλοι
    να πω ιδιαιτερα ενα ξεχωριστο Ευχαριστω!!! στον Vortigen που ηρθε απο την Σιφνο για την συναντηση και ειναι δευτερη φορα που το κανει!

  7. #117
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Περιοχή
    Πειραιάς - Χανιά
    Μηνύματα
    1.360

    Προεπιλογή

    Pragmatika i sinatisi itan katapliktiki! Anelpisiti simmetoxi kosmou !
    [B][SIZE=4][COLOR=red]H πιο γλυκια πικρα !!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #118

    Προεπιλογή

    Καλημέρα,να πω και εγώ οτι περάσαμε υπέροχα χθες.Ούτε εγω περίμενα τέτοια συμμετοχή.Εχει φάση που πριν λιγες μέρες μου λέει ο Νίκος --να κανω ρε συ μια συνάντηση πριν το 2009??
    και οπως το συζητήσαμε βγάλαμε το συμπέρασμα οτι θα ερθουν πχ 10 ατομα να πιούμε ενα καφε.Τα 40 δεν τα περιμεναμε με τίποτα.
    Χαρηκα πολύ και εγω που γνώρισα μελη τα οποία δεν ήξερα,επίσης που ειδα φίλους που είχα γνωρίσει σε παλαιότερες συναντήσεις.
    Πάντα ελεγα οτι το ίντερνετ ειναι κάτι το απρόσωπο.Τέλικα όμως σε κάποιες περιπτώσεις δεν είναι.Πέρα οτι εχουμε αρχίσει και γνωριζόμαστε ολο και πιο καλά,ήδη εχουν δημιουργηθεί και κάποιες πιο στενες παρέες.Και αυτές οι παρέες ολο και μεγαλώνουν.
    Το αλλο που μαρέσει είναι οτι στο ναυτιλία δεν υπάρχουν ηλικίες.
    Ο vortigern πλέον μας έχει σκλαβώσει που έκανε το δεύτερο ταξίδι απο την σιφνο για να έρθει να μας δει.

    Δεν χρειάζετε να με ευχαριστείτε για κατι.Χαίρομαι να βοηθαω όταν πρόκειτε να συναντήσω ολους εσάς
    Νικο σε ευχαριστούμε που μας έχεις δώσει την ευκαιρεία να γνωρίσουμε τοσα αξιόλογα ατομα
    ΥΓ μαστροκωστα σε ευχαριστούμε για τις ιστορίες που μας διηγήθηκες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sylver23 : 30-12-2008 στις 16:00

  9. #119
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Χτες ήταν πράγματι μια υπέροχη βραδιά . Είναι πραγματικά χαρά μου που είδα παλιούς φίλους και έκανα νέους, σαν τον Ellinis, Παστροπαναγο,Sylver 23 ,Thanasis 89,Μαστροβασιλη ,Vortige .Να ευχαριστήσω απο την πλευρά μου όλους σας για την όμορφη βραδιά που περάσαμε ,και να σας πω ότι ήταν μια πολύ καλή συνάντηση μέχρι την επόμενη φορά που θα είναι ακόμη καλύτερη .Ένα πράγμα που χαροποιεί ιδιαίτερα είναι ότι μέσω του Nautilia έχουν δημιουργηθεί καλές φιλίες μεταξύ των μελών μας .

    Φίλε Silver εγώ να σας ευχαριστήσω για την υπομονή σας .

    Πάντως αναδείχτηκαν και κάποια κρυφά ταλέντα όπως του sylver για ταβερνιάρης!!! Το χεις ,το χεις !!¶ντε σου εύχομαι και πανηγύρι στο νησί !!



  10. #120
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Διαβαζω για αυτη τη συναντηση απο τις 27/12. Δεν ηθελα να πω τιποτα γιατι ξερετε πως ήμουν..αλλου. Σκοπευα σε μια εκπληξη ομως δυστυχως δεν εγινε. Παντως εγω στις 2030 περνουσα πανω απο το Καβουρι, ομως η σκεψη μου ηταν καμποσα χιλιομετρα αριστερα μου! Ειναι πολυ σπουδαιο το γεγονος οτι κατι απροσωπο που λεγεται internet καταφεραμε μεσα απο τις συνομιλιες μας, τις ανταλλαγες αποψεων αλλα και εμπειριων να δημιουργησουμε δεσμους. Τελικα το μοτο η θαλασσα μας ενωνει ειναι αληθεια! Σας σκεφτομουν εχθες και πραγματικα ζηλεψα αυτους που ηταν παρον. Σημερα ειμαι στο Βολο.. ειστε για κανα τσιπουρακι ή... σπετζοφάι πηλιοριτικο αλλα και κατσικακι γαστρας Πηλιου?? Εχουμε και χιονια εδω...

Σελίδα 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας