Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 22

Θέμα: Αντιπαράθεση για την παρουσίαση του Patmos Marine

  1. #11
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    44

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκτά τα λεγόμενα σου και κατανοητά. Το θέμα είναι οτι προσωπικά υποστηριζω την κάθε προσπάθεια στην ναυπηγηκή.
    Σωστοτατο ...και ενας ακομα τροπος υποστηριξης ειναι και κ κριτικη ....
    Ειμαστε μεγαλα παιδια να βλεπουμε και να καταλαβαινουμε ποτε ενα ποστ ειναι σπαμ και εχει σκοπο την διαφημιση και ποτε οχι ...
    Αλλωστε το πρωτο μελημα σε καθε φορουμ ειναι η ενημερωση μεταξυ των μελλων..
    Το στραβο πρεπει να το τονιζουμε οπως επεισης και το καλο ..
    Δεν τα λεω σε εσενα αυτα Αποστολε επειδη εκανα παραθεση σε μηνυμα σου ...απλα χρησιμοποιησα την φραση σου ...(μην νομισεις οτι σε μαλωνω χα χα)
    [url]http://www.zeitgeistmovie.com/[/url]

    [url]http://www.zeitgeistgreece.gr/[/url]

  2. #12
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Ουπς το ξέχασα !!!
    Θεωρώ πως η κίνηση του Admin να δημιουργήσει ξεχωριστό thread για την αντιπαράθεση κάθε άλλο παρά κατευναστική ήταν. Στοχοποιεί τον ''επαναστάτη'' με αυτό τον τρόπο, που τόλμησε να λοξοδρομήσει από την ''ομαλή πορεία του συστηματος''. Που πήγαν οι παλιές καλές εποχές που σου ερχόταν το PM από τον Admin και όλα μέλι γάλα ....

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Φίλε Καμπουρογλου
    Πολύ σωστά όλα αυτά που λες. Ξεχνάς ένα βασικό προτέρημα της εθνικής μας ταυτότητας !
    Ποτέ κανένας δεν αναγνωρίζει το λάθος του ακόμα και εγώ ο ίδιος πρώτος και καλύτερος και επειδή είμαστε λίγοι νομίζουμε πως αν, αντί να βελτιωθούμε «τεχνικά» στην προκειμένη περίπτωση που είναι δύσκολο, προτιμάμε!!! καλύτερα να φαγωνόμαστε και να ραδιουργούμε εις βάρος του κριτή μας
    και επαναλαμβάνω αν ο Χ εντοπίσει ένα λάθος τεχνικό και το αναφέρει επώνυμα μέσα από αυτό το Forum θα του βγάλει τα μάτια ο συνάδελφος του που επιχείρησε να διαφημιστεί μέσα από αυτό το forum με πλάγιους τρόπους και που σίγουρα παρακολουθεί τα γραφομενα.


    Θα φέρω ένα παράδειγμα με μια Φώτο από αυτές που δημοσίευσε ο Απόστολος. Βλέπει κανείς κάτι το μεμπτό σε αυτήν την πλώρη? Αν εσείς δεν βλέπετε! εγώ βλέπω και θα ήθελα παρά πολύ να το κανό κοινά γνωστό ώστε να μην επαναλαμβάνεται από όλα σχεδόν τα Ναυπηγεία.
    Patmos Marine3.jpg


    θα ήθελα πολύ να ακούσω και τις γνώμες των admin οι οποίοι σιγούν μέχρι στιγμής και η θέση τους είναι σημαντική ώστε αν ξέρουμε πως να φερθούμε.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

  4. #14
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    ...επειδη εισαι της δουλειας περιμενω να διαβασω τη συνεχεια σου...
    ...απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...

  5. #15
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Δεν μπορώ να καταλάβω όλη αυτή την φασαρία που ξεκίνησε με το πρώτο ποστ του Απόστολου .Πρώτον το ότι άρεσαν τα συγκεκριμένα σκάφη του Απόστολου είναι δικαίωμα του, όπως και όλων εμάς που μας αρέσουν κάποια άλλα .Δεύτερων δεν νομίζω ότι εμείς εδώ μέσα έχουμε δώσει το δικαίωμα, ότι κάνουμε αβάντες σε κάποιους και πόσο μάλλον σε παραδοσιακά ναυπηγεία .Όσο μας άρεσε και την φωτογραφήσαμε και την σχολιάσαμε, την παπαδιά που είδα στο χωριό μου ,άλλο τόσο έχουμε φωτογραφήσει και σχολιάσει τρεχαντήρια του Καμπουρογλου στον Αλμυροπόταμος ,και το ίδιο θα κάνουμε άμα βρούμε καΐκια του Δαρδανου και του Ψαρού ,και όλων των άλλων που φτιάχνουν παραδοσιακά σκάφη και όχι μόνο .
    Γιατί θα πρέπει να υπάρχει σώνει και καλά κάτι πίσω απο όλο αυτό ??
    Όσο για λάθη που μπορεί να υπάρχουν στην κάθε κατασκευή ,είναι νομίζω λογικό ότι θα υπάρχουν, διότι αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς με τον εαυτό μας ,και η παπαδιά έχει κάποια λάθη και τα τρεχαντήρια ,και αυτά που έβαλε ο Απόστολος ,και αυτά που θα βάλουμε στο μέλλων θα έχουν .Εμείς σαν Nautilia δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ξέρουμε τα πάντα .Εσείς που ξέρετε πέντε πράγματα πάρα πάνω ρε παιδιά στο συγκεκριμένο θέμα , μπορείτε να σχολιάσετε ,σεβόμενοι πάντα την δουλειά και τον κόπο κάποιου ,και μάλιστα συναδέλφου .
    Όταν ζητάμε σε ένα ναυπηγείο να μας φτιάξει ένα σκάφος και επειδή εμείς πληρώνουμε, τις περισσότερες φορές οδηγούμαι εμείς τον ναυπηγό να αλλάξει πράγματα που μπορεί να έρχονται σε αντιπαράθεση με την παράδοση .
    Σας ευχαριστώ πάντως που έστω και διαφωνώντας δεν υπαρχουν ακρότητες .

  6. #16
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dkampouroglou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που πήγαν οι παλιές καλές εποχές που σου ερχόταν το PM από τον Admin και όλα μέλι γάλα ....
    Δημητρη ,γεράσαμε και δεν εχουμε κουραγιο !!!

  7. #17
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από AegeanIslands Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...επειδη εισαι της δουλειας περιμενω να διαβασω τη συνεχεια σου...
    Αναφέρσου στο θέμα αν έχεις κάτι καλό και εποικοδομητικό να προσθέσεις και άστα τα υπόλοιπα γιατί μου φαίνεται πως θα περιμένεις πολύ.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρη ,γεράσαμε και δεν εχουμε κουραγιο !!!
    Αγαπητέ Μαστροκωστα το θέμα τελικά δεν είναι το λάθος σε μια κατασκευή, ένα παράδειγμα έφερα. Είναι αν πρέπει να αναφέρονται οι κατασκευαστές κάποιου κατασκευαστή μέσα από «αθώες» φωτογραφίες η όχι. Aν αυτός είναι κανόνας του Forum όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι η όχι και τότε πλέων τα πράγματα έχουν τακτοποιηθεί. αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανένας δεν αναφέρεται ξεκάθαρα στο θέμα όπως έκαναν ο Jerry p ο Mango. και εσύ. Για μένα το θέμα έλιξε εφόσον πιστεύεις ότι δεν μπορεί να υπάρξει δόλος πίσω από αυτά και δεν καταδυναστεύει τους κανόνες._
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

  9. #19
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρη ,γεράσαμε και δεν εχουμε κουραγιο !!!
    Αχ μαστροκώστα μου, περάσανε καλοκαίρια, γιορτές, αργίες, και το αγγελούδι το ανίψι σου δεν σ'εφερε στη Χαλκίδα να σε γνωρίσω... Μην μου λες γεράσαμε !!! Πόσοι γέροι είναι ενεργοί Administrators σε forum ?? Χα χα χα.
    Ούτως ή άλλως από τους μεζέδες που θα φάμε άν έρθεις Χαλκίδα, θα ξανανιώσεις.

  10. #20
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Hellenarc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ Μαστροκωστα το θέμα τελικά δεν είναι το λάθος σε μια κατασκευή, ένα παράδειγμα έφερα. Είναι αν πρέπει να αναφέρονται οι κατασκευαστές κάποιου κατασκευαστή μέσα από «αθώες» φωτογραφίες η όχι. Aν αυτός είναι κανόνας του Forum όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι η όχι και τότε πλέων τα πράγματα έχουν τακτοποιηθεί. αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανένας δεν αναφέρεται ξεκάθαρα στο θέμα όπως έκαναν ο Jerry p ο Mango. και εσύ. Για μένα το θέμα έλιξε εφόσον πιστεύεις ότι δεν μπορεί να υπάρξει δόλος πίσω από αυτά και δεν καταδυναστεύει τους κανόνες._
    Είναι αλήθεια ότι εμείς δεν έχουμε τόσες γνώσεις για τα παραδοσιακά σκάφη ,και βλέποντας ένα ξύλινο σκάφος αμέσως να το αναφέρουμε σαν παραδοσιακό και αναφέρουμε και τον κατασκευαστή, νομίζοντας ότι δεν διαφημίζουμε κανέναν ,μιας και για τα παραδοσιακά σκάφη θα πρέπει να είναι υποχρέωση μας να τα υποστηρίξουμε .Το ότι δεν υπάρχει δόλος είναι σίγουρο ,και νομίζω ότι δεν χρειάζονται αποδείξεις γι αυτό .
    Πέρνα το καλοκαίρι να δεις την παπαδιά απο κοντά, για να τα πούμε κιόλας .
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dkampouroglou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ μαστροκώστα μου, περάσανε καλοκαίρια, γιορτές, αργίες, και το αγγελούδι το ανίψι σου δεν σ'εφερε στη Χαλκίδα να σε γνωρίσω... Μην μου λες γεράσαμε !!! Πόσοι γέροι είναι ενεργοί Administrators σε forum ?? Χα χα χα.
    Ούτως ή άλλως από τους μεζέδες που θα φάμε άν έρθεις Χαλκίδα, θα ξανανιώσεις.
    Δημήτρη μήπως να τον παρακμάσουμε και να κάνουμε καμιά συνάντηση στην Χαλκίδα σε κάνα ουζερί , έτσι για να ξανανιώσουμε .

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας