Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 22 από 22

Θέμα: Αντιπαράθεση για την παρουσίαση του Patmos Marine

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή ...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Hellenarc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ Μαστροκωστα το θέμα τελικά δεν είναι το λάθος σε μια κατασκευή, ένα παράδειγμα έφερα. Είναι αν πρέπει να αναφέρονται οι κατασκευαστές κάποιου κατασκευαστή μέσα από «αθώες» φωτογραφίες η όχι. Aν αυτός είναι κανόνας του Forum όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι η όχι και τότε πλέων τα πράγματα έχουν τακτοποιηθεί. αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανένας δεν αναφέρεται ξεκάθαρα στο θέμα όπως έκαναν ο Jerry p ο Mango. και εσύ. Για μένα το θέμα έλιξε εφόσον πιστεύεις ότι δεν μπορεί να υπάρξει δόλος πίσω από αυτά και δεν καταδυναστεύει τους κανόνες._
    Καλή χρονιά σε όλους

    Καμία πρόθεση δεν είχα να μην εκφέρω άποψη, απλά δεν είχα το χρόνο να το σκεφτώ και να το κάνω στην προηγούμενη απάντησή μου.
    Κατ' αρχήν θεωρώ ότι η άποψή μου δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, καθώς με όποια παραλλαγή και εάν τεθούν οι κανόνες εάν εμείς τους χειριστούμε με σεβασμό απέναντι στους συνομιλητές μας, μιά χαρα θα βγεί προς τα έξω.
    Για το συγκεκριμένο θέμα νομίζω ότι μια πιό ήπια παράθεση των πληροφοριών από πλευράς του Απόστολου (έτυχε να είναι ο άνθρωπος αυτός που παράθεσε, θα μπορούσε να είναι ο καθένας μας), δηλαδή όχι σε ανεξάρτητο θέμα (αναφέρομαι και στο αρχικό και σε αυτό περί "αντιπαράθεσης") με πιο διακριτικό τίτλο αλλά και ελεύθερο φυσικά σχολιασμό όλων των θεμάτων, των τεχνικών συμπεριλαμβανομένων, πάλι με ήπιο και κόσμιο τρόπο, θα ήταν η ιδανική αντιμετώπιση η οποία εξασφαλίζει τη μέγιστη παράθεση πληροφορίας (το ζητούμενο) με τις λιγώτερες παράπλευρες συνέπειες (αναπόφευκτες).
    Η άποψη είναι απόλυτα προσωπική και νομίζω ότι ούτως ή άλλως είμαστε πολύ κοντά της από όλα όσα έχω διαβάσει παραπάνω.
    Δεν είμαι της δουλειάς, αλλά τα τεχνικά σχόλια του Hellenarc μου αρέσουν πάντα, γιατί αφιερώνεται χρόνος από μέρους του για ουσιαστική παράθεση τεχνικού αντικειμένου (επίσης προσωπική άποψη)!

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Καλώς τα λέτε όλα αυτά και ευχαριστώ για όλα τα πόστ. Εγώ έχω να προτείνω κάτι. Αν κάποιος έχει γνωστό σε κάποιο παραδοσιακό ναυπηγείο παρακαλώ να με καλέσει να το επισκευθω. Η μηχανή μου και οι μνήμες της ειναι ανοιχτές να τις γεμίσω με τις φώτο απο τα σκαριά σας και να τα προβάλω εδώ!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας