Σελίδα 12 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 220

Θέμα: Εκδήλωση nautilia.gr 08/02/2009 στο ΕΓ/ΟΓ Έλυρος - Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας 2009

  1. #111
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Samantha Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο, έχω μία απορία για να ρ8ς με το σύζυγο μου πρέπει να ναι και εκείνος μέλος η απλά το γράφω απλά στα σχόλια;;;; οκ είδα την απαντηση 1 προς 1 η φόρμα
    Συμπληρώνεις απλά την φόρμα εκ νέου και εκεί που αναφέρει το nickname αναφέρεις το δικό σου.

  2. #112
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nick_Pet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Παναγιώτη, νομίζω ότι το θέμα που θέτουν οι περισσότεροι είναι ότι δε θέλουν να στείλουν τα στοιχεία ταυτότητας μέσω της φόρμας, διαδικτυακά. Κανείς δε λέει ότι αρνείται να δώσει την ταυτότητά του στην είσοδο του πλοιου.
    Ακριβώς. Κανένας δεν το απάντησε αυτό.
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

  3. #113
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!
    ΠΑΙΔΙΑ Κ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΞΥΝΙΣΑ ΑΡΧΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ..
    ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΕΡΡΕΥΣΑΝ...


    ΩΣΤΟΣΟ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...
    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?? ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΟ Ε-ΜΑΙΛ ΜΑΣ Ή ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!


    κ ΕΠΙΣΗΣ... ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΝICKNAME ΜΟΥ.. ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ?????
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Queen Victoria : 15-01-2009 στις 20:43

  4. #114
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Θα ενημερωθείτε με e-mail όσοι έχετε δηλώσει συμμετοχή για τα υπόλοιπα, έγκαιρα και με λεπτομέρειες. Μπορείτε να στείλετε με ε-μαιλ [email protected] το nickname σας ώστε να προστεθεί στην αίτηση συμμετοχής σας.

  5. #115
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Φαρ-ουεστ
    Μηνύματα
    23

    Προεπιλογή

    Δύο κομμάτια και για μένα, παρακαλώ!!!

  6. #116
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Τα παραγγέλνετε μόνοι σας με δύο αιτήσεις εδώ

  7. #117
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Θέλω να σας ευχαριστήσω για τις μέχρι τώρα συμμετοχές σας, ήδη οι συμμετοχές είναι πολλές τόσες όσες είχα προβλέψει απο την αρχή .
    Σχετικά με το πλοίο που θα γίνει η εκδήλωση μας δεν το έχουμε ανακοινώσει ακόμα γιατι υπάρχουν και οι απρόβλεπτοι παράγοντες (απογορευτικά) οι οποίοι μπορεί να μας αναγκάσουν να αλλάξουμε τα σχέδια μας.
    Στην εκδήλωση μας θα ανακοινωθεί και μία ευχάριστη έκπληξη
    Για οποιαδήποτε απορία σχετικα με την εκδήλωση μας μπορειτε να επικοινωνείτε με e-mail στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση [email protected]
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maroulis Nikos : 16-01-2009 στις 07:47

  8. #118
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    athens, vrilissia
    Μηνύματα
    317

    Thumbs up

    Υπέροχη ιδέα!!! Εγώ δεν ξέρω ακόμα εαν θα βρίσκομαι στην Αθήνα εκείνη την ημέρα.
    Ως προς το θέμα που έχει προκύψει σχετικά με τον αριθμό ταυτότητας για την έγκυρη υποβολή αίτησης συμμετοχής, δεν έχω, φυσικά, απολύτως κανένα λόγο να αμφισβητήσω ότι οι αρμόδιοι φίλοι διαχειριστές του nautilia έχουν λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα κατοχύρωσης των προσωπικών δεδομένων των μελών τους, κατά την ηλεκτρονική αποστολή των δεδομένων αυτών μέσω του internet. Πρέπει, επίσης, να πώ ότι, προσωπικά, είμαι σίγουρος ότι τόσο ο Νίκος, όσο και οι άλλοι αρμόδιοι διαχειριστές έχουν εξασφαλίσει τη μεγίστη δυνατή προστασία από κακόβουλες ενέργειες με στόχο τα προσωπικα δεδομένα που διαβιβάζονται ηλεκτρονικά στο nautilia.
    Από την άλλη, όμως, δεν μπορούν όλα τα μέλη να έχουν την ίδια εξοικείωση με το internet, και είναι απόλυτα φυσιολογικό να υπάρχουν φόβοι, με βάση όσα κατά καιρούς ακούγονται στα ΜΜΕ, ακόμα κι'εαν αυτά αφορούν σε άσχετες καταστάσεις.
    Έτσι, και εαν αυτοί οι φόβοι δεν ακούγονται δικαιολογημένοι στα αυτιά κάποιου ειδικού, προτείνω να δώσουμε σε όσους το επιθυμούν τη δυνατότητα να στείλουν την αίτηση συμμετοχής και με άλλα μέσα, κατ'επιλογή τους, έτσι ώστε μην υπάρχει οποιοσδήποτε λόγος ανησυχίας, τον οποίο εγώ σέβομαι απόλυτα, κι'ας μην τον συμμερίζομαι.
    Ας μην ξεχνούμε άλλωστε, ότι η χρήση του internet στην καθημερινή μας ζωή είναι μεν εκτεταμένη, αλλά όχι υποχρεωτική. Έτσι, εγώ έχω επιλέξει να κάνω σχεδόν όλες τις συναλλαγές μου διαδικτυακά (π.χ. πληρωμή λογαριασμών, αποστολή εμβασμάτων κλπ), επειδή έχω πειστεί για τα μέγιστα δυνατά standards ασφαλείας που υπάρχουν, και έχω αποδεχθεί τον απειροελάχιστο κίνδυνο που μπορεί να υπάρχει, προκειμένου έτσι να κάνω τη ζωή μου πιο εύκολη (π.χ. αποφεύγοντας τις ουρές).
    Καταλαβαίνω , όμως, και αυτούς που αντιμετωπίζουν με επιφύλαξη, ή ακόμη και έχθρα, το internet και προτιμούν πάντα να κάνουν τις συναλλαγές τους με τον παραδοσιακό τρόπο (με αριθμούς προτεραιότητας, αναμονή κλπ).
    Αφού, λοιπόν, η χρήση του internet δεν είναι υποχρεωτική στην καθημερινή ζωή, ας μην γίνει στο nautilia, αφού δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος (εκτός, φυσικά, του ότι είναι πολύ πράκτικό και γρήγορο για τους οργανωτές) να σταλούν οι αιτήσεις υποχρεωτικά και μόνον ηλεκτρονικά. Ας σταλούν και με fax, με sms, ή και με ένα απλό τηλεφώνημα, κατ' επιλογή του κάθε συμμετέχοντος, και ας επισημανθεί σε όλους ότι εαν κατά την είσοδο στο πλοιό διαπιστωθεί αναντιστοιχία του δηλωθέντος αριθμού με αυτόν που φαίνεται στην ταυτότητα που θα προσκομίζεται, ο φέρων την ταυτότητα δεν θα μπορεί, ενδεχομένως, να επιβιβασθεί στο πλοίο. Μια τέτοια λύση δεν φαίνεται να αντιβαίνει στο ισχύον νομικό πλαίσιο, εαν αυτό είναι όπως τα είδα σε πιο πάνω μηνύματα.
    Τέλος, και για να μην παρεξηγηθώ: εγω ο ίδιος, εαν μπορέσω να έρθω, θα δηλώσω συμμετοχή ηλεκτρονικά.
    Απλά εκθέτω τις πιο πάνω προτάσεις μου, προκειμένου να είναι όλα τα μέλη ήσυχα και να μην χαλάει η ατμόσφαιρα για λόγους καθαρά ... τεχνικούς.
    Ελπίζω να βοήθησα!


    Αντρέας

  9. #119
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    135

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Καπεταν αντρέα, σέβομαι την εμπιστοσύνη σου στο διαδίκτυο για να στείλεις την ταυτότητα σου.
    Για του λόγου το αληθές, μόλις χακάρανε (16-01-2009) το επίσημο site του Υπουργείου Οικονομίας.
    Μπές και δες, για να μην με θεωρούν μερικοί υπερβολικό. Τώρα όλα τα μέλη μπορούν να είναι ... ήσυχα ...και να μην χαλάει η ατμόσφαιρα...όπως λες

    http://www.hellaskps.gr/2000-2006.htm

    Δεν κάνω πλάκα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dkampouroglou : 16-01-2009 στις 19:28

  10. Exclamation

    Eγώ θέλω να έρθω αλλά χωρίς να δώσω αριθμό Α/Τ μέσω net..
    Μπορώ;

Σελίδα 12 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας