Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 65

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Μάγειρες

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Κωστα, γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνακι στον πιο πανω αριθμο της Πανελληνιας Ενωσης Ναυτομαγειρων...???

    Νομιζω οτι θα σε διαφωτησουν.

    Μολις επικοινωνησεις βαλε και εδω τυχον πληροφοριες
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Angry

    κανα Νεο?

    ειναι το λιγοτερο κουραστικο, να γινονται ερωτησεις απο νεα μελη , να υπαρχουν απαντησεις και διαθεση για βοηθεια απο τα υπολοιπα μελη του φορουμ και μετα να υπαρχει (απο οποιον ρωτησε αρχικα) σιγην ιχθυος...
    δεν καταλαβαινουν αραγε καποιοι την σημασια που εχει η ανταλλαγη πληροφορησης ή μήπως έχει να κάνει με νοοτροπία "εγω να το μαθω και οι αλλοι να πανε να ...."?
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  3. #3
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Δεν είναι κουραστικό να κάνεις το σωστό.
    Είναι κουραστικό να μην έχεις ανταπόκτιση.
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Unhappy

    ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΡΕ ΚΥΡΙΑΚΟ...και μετα να υπαρχει (απο οποιον ρωτησε αρχικα) σιγην ιχθυος......
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  5. #5

    Wink erwtisi

    exw prosfata teleiwswei ena iek mageirikis kai 8elw na doulepsw se gazadika...3erete pou prepei na apeu8in8w..episis eimai kai katoxos nautikou filladiou...:-P

  6. #6
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από elninopower Εμφάνιση μηνυμάτων
    exw prosfata teleiwswei ena iek mageirikis kai 8elw na doulepsw se gazadika...3erete pou prepei na apeu8in8w..episis eimai kai katoxos nautikou filladiou...:-P
    Φίλε μου έλληνες μάγειρες παίρνει η Arkadia Shipping Co. έχει τα γκαζάδικα που ψάχνεις.

  7. Question εργασια στο ζαχαροπλαστειο κρουαζιεροπλοιου

    καλημερα!ονομαζομαι κωνσταντινος και ειμαι 29 ετων.εδω και δυο χρονια ειμαι αποφοιτος απο ιδιωτικη σχολη και εξασκω το επαγγελμα του αρτοποιου και του ζαχαροπλαστη.μεγαλη μου αδυναμια ειναι η θαλασσα και οταν ξεκινησα να φοιτω στην σχολη με ενημερωσαν πως θα καταφερω να "μπω" σε κρουαζιεροπλοια και να εξασκω το επαγγελμα.μπορειτε να με κατευθεινετε σε περιπτωση που γνωριζετε και να μου δωσετε καποιες πληροφοριες...τι χρειαζεται?τι χαρτια?πρεπει να εχω σπουδασει σε καποια σχολη εμποροπλοιαρχων?χρειαζεται να αποκτησω το ναυτικο φυλλαδιο και εγω?ειναι ευκολο να δουλεψω σε κρουαζιεροπλοιο (απο την αποψη γνωριμιων)?τι μισθοι κυμαινονται?δεν εχω κανενα προβλημα με τα ωραρια και τα ρεπο...ουτε και προβλημα που μου λενε καποιοι οτι θα κανεις κ 6 μηνες να δεις στερια...αν θα τηλεφωνησω π.ε.ναυτομαγειρων θα καταφερουν να με κατευθεινουν η δεν εχει καμια σχεση?τι θα πρεπει να προσεξω?υπαρχουν ναυτιλιακα γραφεια που μπορω να απευθυνθω εδω στηνα αθηνα η να κοιταξω στου εξωτερικου?

    σας ευχαριστω παρα πολυ!!!

  8. #8

    Unhappy ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

    καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν και εχω απογοητευτη απο το ψαξιμο.ξερεις κανεις ποιες εταιρειες στην ελλαδα προσλαμβανουν κατωτερα πληρωματα για ποντοπορα πλοια;οπου και αν εχω παει ολο ξενοι..........ευχαριστω εκ των προτερων......α ειδικοτητα μαγειρα εχω

  9. #9
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από παυλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν και εχω απογοητευτη απο το ψαξιμο.ξερεις κανεις ποιες εταιρειες στην ελλαδα προσλαμβανουν κατωτερα πληρωματα για ποντοπορα πλοια;οπου και αν εχω παει ολο ξενοι..........ευχαριστω εκ των προτερων......α ειδικοτητα μαγειρα εχω
    Για δεν πας σε καμιά εταιρία ακτοπλοΐας. Εκεί όλοι είναι Έλληνες ! Το καλο θα ήταν να πήγαινες μέσο σωματίου !

  10. #10

    Προεπιλογή

    τελικα δυσκολα βρισκεις δουλεια στα καραβια και ας λενε οτι δεν παει κοσμος.........το σωματειο κοιταει μονο τους γνωστους....εχω παει μεσω πολλων ανθρωπων και τελικα τιποτα.........και οσο για την εδω ακτοπλοια ποσοι θα πανε;γεματα ειναι τα καραβια και οι καταστασεις του υεν απο ανεργους μαγειρους.....τελικα ουτε με μεσων δεν πας πλεον ναυτικος

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας