Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 65

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Μάγειρες

  1. Question εργασια στο ζαχαροπλαστειο κρουαζιεροπλοιου

    καλημερα!ονομαζομαι κωνσταντινος και ειμαι 29 ετων.εδω και δυο χρονια ειμαι αποφοιτος απο ιδιωτικη σχολη και εξασκω το επαγγελμα του αρτοποιου και του ζαχαροπλαστη.μεγαλη μου αδυναμια ειναι η θαλασσα και οταν ξεκινησα να φοιτω στην σχολη με ενημερωσαν πως θα καταφερω να "μπω" σε κρουαζιεροπλοια και να εξασκω το επαγγελμα.μπορειτε να με κατευθεινετε σε περιπτωση που γνωριζετε και να μου δωσετε καποιες πληροφοριες...τι χρειαζεται?τι χαρτια?πρεπει να εχω σπουδασει σε καποια σχολη εμποροπλοιαρχων?χρειαζεται να αποκτησω το ναυτικο φυλλαδιο και εγω?ειναι ευκολο να δουλεψω σε κρουαζιεροπλοιο (απο την αποψη γνωριμιων)?τι μισθοι κυμαινονται?δεν εχω κανενα προβλημα με τα ωραρια και τα ρεπο...ουτε και προβλημα που μου λενε καποιοι οτι θα κανεις κ 6 μηνες να δεις στερια...αν θα τηλεφωνησω π.ε.ναυτομαγειρων θα καταφερουν να με κατευθεινουν η δεν εχει καμια σχεση?τι θα πρεπει να προσεξω?υπαρχουν ναυτιλιακα γραφεια που μπορω να απευθυνθω εδω στηνα αθηνα η να κοιταξω στου εξωτερικου?

    σας ευχαριστω παρα πολυ!!!

  2. #42
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Talking GIANNHS

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΑΓΕΙΡΩΝ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΜΕΡΑΡΧΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΕΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ (8ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΙΝΑ) ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΑΠΟ1,5 ΕΩΣ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΟΠΩΣ ΕΜΕΝΑ ΠΕΡΣΥ ΜΑΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΛΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ ΚΑΛΑ (ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΒΥΣΜΑ ΚΤΛ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ) ΕΨΑΞΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΕ ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΠΛΟΙΑ , ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ (99%) ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ ΠΙΑ(ΦΙΛΙΠΠΙΝΙΑ) ΚΑΙ Σ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΧΡΟΝΙΑ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ... ΑΠΟ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ ΠΑΛΙ ΤΟ 99% ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ CARNIVAL,CELEBRITY,CARIBBEAN ΚΤΛ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ "ΜΟΝΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΟΙΑΡΧΟΥΣ" ΑΝ ΘΕΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΣ Σ ΕΝΑ ΠΛΟΙΟ ΝΑ ΞΕΣΚΙΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ 700-800 ΕΥΡΩ ΟΠΩΣ Η "ΜΑΙΜΟΥ" ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΤΟ... ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΛΟΥΗ ΜΟΝΟ (ΠΗΓΕΝΕ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΘΑ ΣΤΗΝ ΔΕΙΞΟΥΝ) ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΕΡΣΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΔΕΙΑ ΝΑΥΤΗ ΝΑ ΜΕ ΝΑΥΤΟΛΟΓΗΣΕΙ(Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΑΠΑΙΤΕΙ 2 ΕΤΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΝ ΤΖΟΒΕΝΟ,ΑΚΟΥ ΤΩΡΑ) ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ΕΩΣ ΕΔΩ?ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΞΕΧΝΑ ΤΑ. ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ ΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΛΟΥΗΣ ΟΚ? ΠΑΜΕ ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ ΤΩΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΤΗΣ ΛΕ ΜΟΝΤ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΣΤΕΕ ,ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΛΑΝΤΖΑ ΚΑΙ ΠΑΣ Β ΜΑΓΕΙΡΟΣ. ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΙΣΧΥΕΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΛΑΤΖΑ ΧΩΣΕ ΚΑΙ ΠΑΣ Γ ΜΑΓΕΙΡΟΣ(ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΣΠΟΥΔΑΣΑΜΕ ΚΟΥΖΙΝΑ,ΛΑΤΖΕΡΗΔΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ) ΕΓΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΑΠΩ ΤΗ ΘΑ΄ΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ Θ ΑΦΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ.ΑΦΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ 1 ΧΡΟΝΟ ΤΗΝ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΥΣΜΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΕΘΑΝΕ ΠΛΕΟΝ....ΑΝ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ Η ΣΕ ΚΑΝΑ ΛΟΥΗ Η' ΣΕ ΚΑΝΑ ΚΟΤΕΡΟ.ΜΠΕΣ ΝΕΤ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ YACHT CHARTERING ΕΧΕΙ ΚΑΜΠΟΣΕΣ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο.ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ,ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ "ΑΠ'ΟΛΟΝΩΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ,ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΟΤΕ"...

  3. Προεπιλογή

    ευχαριστω παρα πολυ για τισ σημαντικες πληροφοριες γιαννη!!!ειναι πολυ σημαντικες για εμενα που δεν εω καμια ιδεα!εχεισ δικιο με το βυσμα!!!πριν μερικα χρονια ειχα μιλησει με ενα μηχανικο και μου ειχε πει πωσ ειναι καλυτερα να ψαξω ναυτιλιακες εταιριες με κρουαζιεροπλοια απο το εξωτερικο...γιατι εδω...σ' ευχαριστω και παλι και σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!!!!!!

  4. #44
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή giannhs

    ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΙΔΙΚΑ ΡΕ ΑΓΟΡΙ...ΣΟΥ ΛΕΩ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΑΚΕΤΟ Κ ΟΤΑΝ ΒΡΗΚΑ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΚΑ...ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΑΕΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΠΑΡΚΑΡΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΑ ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ,ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΑΝ ΘΕΣ Ν ΑΓΙΝΕΙΣ ΧΥΤΡΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΣ ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΙ ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΡΕΣ ΜΙΛΑΜΕ 16-18+ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΚΕΤΕΡΙΝΓΚ ΠΟΥ ΤΑΝ 2ΜΕΡΑ ΚΤΛ... ΚΟΤΕΡΑ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΡΟΥΛΙ

  5. Smile

    ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον και τις απαντησεις!!!διαβασα και σε αλλα θεματα για τις διαφορες ειδικοτητες αλλα ειναι ολα πολυ δυσκολα!πιστευω πως ειναι λιγοι οι ελληνες που θελουν πραγματικα να μπαρκαρουν οχι για τα λεφτα αλλα επειδη τους τραβα η θαλασσα γιατι να χρειαζεται "δοντι" για να μπεις???δεν το καταλαβαινω για ποιο λογο τα δυσκολευουν ετσι?!και παλι σ'ευχαριστω!!!καλα ταξιδια σου ευχομαι!!!

  6. #46
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή yiannis

    ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΦΤΙΑΞΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑΧΥΡΡΗΘΜΗ ΣΧΟΛΗ ΜΑΓΕΙΡΩΝ ΣΤΗ ΜΑΝΙΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΕ 7-10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΑΓΕΙΡΟΙ.ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ,ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΤΛ.ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΛΑΤΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΤΗ ΒΟΥΛΙΑΞΑΝ ΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΠΟΥ ΤΩΡΑ Μ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΑΔΕΡΦΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ. ΤΙΠΟΤΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΟΜΩΣ Ο 40 ΑΡΗΣ ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΑΞΑΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ...ΠΑΡΕ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΟΣΟ ΣΚΛΗΡΕΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΜΕΧΡΙ 26 ΜΠΕΣ ΚΙ ΕΣΥ.ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΒΡΕΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΟΚΙΜΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ.Μ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΕΡΣΥ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΕΓΩ ΡΩΤΑΓΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΜΟΝΟΣ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ.....ΑΛΛΑ....

  7. #47
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή ΓΙΑΝΝΗΣ

    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ, ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΑΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ Η' ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΗ' Β ΛΟΓΟ Η ΘΑΛΑΣΣΑ. ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΕΣΥ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 15.000 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΖΟΣ Η ΜΑΙΜΟΥ ΠΑΡΕΙ 4.000-5.000 ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΩ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΩ...

  8. Smile

    δυστυχως ειμαι 29 και δεν εχω πολλα περιθωρια...πρεπει να αποφασισω τωρα οτι ειναι να κανω και επειδη βλεπω πως εδω στην ελλαδα δεν παμε μπροστα σκεφτομαι να μπαρκαρω η να φυγω στο εξωτερικο για ενα καλυτερο μελλον.δεν εχω προβλημα με την δουλεια ουτε και με τις ωρες εργασιας.οτι δουλευω θελω να το πληρωνομαι και να εκτιμουν την δουλεια που κανω.εδω δεν υπαρχει ιχνος...ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον και τον προσανατολισμο και οπως θα ειδες μονο εσυ απαντησες!!!ευχαριστω!!!καλημερα!

  9. #49
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παιδιά τα πράγματα είναι δύσκολα για τα κατώτερα πληρώματα !Αυτό δεν είναι ένα φαινόμενο που τώρα ξαφνικά δημιουργήθηκε !Και οι ναύτες και οι λαδάδες και οι καμαρότοι ,έχουν εδώ και πολλά χρόνια πρόβλημα .Για τον μάγειρα ειδικά ,όλοι όσοι ταξιδεύουν θέλουν να έχουν μάγειρα Έλληνα .Αλλα οι εταιριες αλλα θελουν !
    Φίλε μου αν ο σκοπό σου είναι να κάνεις μερικά μπάρκα για να βγάλεις κάποια λεφτά και να αράξεις στην στεριά ,ξέχνα το .Αλλά αν θέλεις να κάνεις καριέρα στην θάλασσα ,ο μόνος δρόμος είναι τα κρουαζιερόπλοια .Μην ψάχνεις Ελλάδα όμως ,αλλά Miami .Ψάξε στο internet για εργασία σε κρουαζιερόπλοιο σαν μάγειρας .Δες τι δίνουν και ποιες είναι οι προοπτικές για το μέλλον . Όλοι από κάπου ξεκινούν .Θα γνωριστείς , Θα κάνεις τις γνωριμίες σου και αν έχεις όρεξη για δουλειά θα προχωρήσεις .Ο στόχος σου πρέπει να είναι μακροπρόθεσμος και για την κορυφή .Σεφ !
    Αυτή είναι η άποψη μου !

  10. #50
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Μηνύματα
    66

    Προεπιλογή giannis

    ΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΤΩΤΕΡΩΝ ΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ,ΜΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΥΣΜΑ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΓΕΙΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΟΥΤΑΡΑΝΕ ΣΤΑ40 ΚΑΙ ΣΤΑ 50 ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΑ.ΑΥΤΟΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝΕ??? ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΠΟΝΤΟΠΟΡΟ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ Η' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 24 ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.Ο 40ΑΡΗΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΩΛΟΚΡΑΤΟΣ?ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΤΙ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΣΥΡΟΥΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΤΛ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ...ΕΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΟΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ ΚΙ ΕΓΩ.... ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΠΛΕΟΝ. ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας