Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 65

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Μάγειρες

  1. #21

    Unhappy ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΚΑΙ ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

    καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν και εχω απογοητευτη απο το ψαξιμο.ξερεις κανεις ποιες εταιρειες στην ελλαδα προσλαμβανουν κατωτερα πληρωματα για ποντοπορα πλοια;οπου και αν εχω παει ολο ξενοι..........ευχαριστω εκ των προτερων......α ειδικοτητα μαγειρα εχω

  2. #22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Morgan Εμφάνιση μηνυμάτων
    π.ε.ναυτομαγειρων

    κολοκοτρώνη 132 18535 πειραιάς.
    τηλ 210 4519061
    Στην Πανελλήνια Ένωση Ναυτομαγείρων δεν έχουν κάποια κατάσταση ποιες εταιρείες ψάχνουν Έλληνες μαγείρους;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παναγιώτης : 17-02-2008 στις 18:43

  3. #23
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από παυλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν και εχω απογοητευτη απο το ψαξιμο.ξερεις κανεις ποιες εταιρειες στην ελλαδα προσλαμβανουν κατωτερα πληρωματα για ποντοπορα πλοια;οπου και αν εχω παει ολο ξενοι..........ευχαριστω εκ των προτερων......α ειδικοτητα μαγειρα εχω
    Για δεν πας σε καμιά εταιρία ακτοπλοΐας. Εκεί όλοι είναι Έλληνες ! Το καλο θα ήταν να πήγαινες μέσο σωματίου !

  4. #24

    Προεπιλογή

    τελικα δυσκολα βρισκεις δουλεια στα καραβια και ας λενε οτι δεν παει κοσμος.........το σωματειο κοιταει μονο τους γνωστους....εχω παει μεσω πολλων ανθρωπων και τελικα τιποτα.........και οσο για την εδω ακτοπλοια ποσοι θα πανε;γεματα ειναι τα καραβια και οι καταστασεις του υεν απο ανεργους μαγειρους.....τελικα ουτε με μεσων δεν πας πλεον ναυτικος

  5. #25
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Να ρωτήσω έχεις ξανά ταξιδέψει η τώρα θέλεις να ξεκινήσεις ? Πρέπει να ξέρεις ότι για τα κατώτερα πληρώματα ,βεβαίως και υπάρχει ανεργία . Όλα σχεδόν τα φορτηγογκαζαδικα έχουν αλλοδαπούς μαγειροκαμαροτους , πολύ λίγες εταιρίες έχουν έλληνες και έχουν αυτούς που ταξιδεύουν χρόνια μαζί τους . Τώρα για ποσταλια και κρουαζιερόπλοια θέλει τρέξιμο επίμονη και υπομονή . Δεν βρίσκεις με την μία δουλειά , αλλά αν μπεις και είσαι εντάξει , θα έχεις δουλειά πάντα .Επέμεινε και στο σωματείο διότι η δουλειά ανοίγει τέλη Μαρτίου με Απρίλιο όταν και ξεκινούν όλα .Σε αυτά τα βαπόρια αρχηγός είναι ο αρχιμάγειρας ,ο οποίος παίρνει το δικό του team .
    Προσπάθησε να γνωρίσεις κανέναν , για να σε πάρει μαζί του
    Και μην περιμένεις να διώξουν κάποιον που δουλεύουν χρόνια μαζί για να βάλουν κάποιον καινούργιο .Τι μάγειρας είσαι Α , Β , Γ , διότι και αυτό παίζει κάποιο ρόλο .Επιμένω αν είσαι γραμμένος στο σωματείο , να πιέζεις κάθε μέρα .Καλή τύχη .

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Απο τώρα και για 3 μήνες ανοίγει η δουλεία και για τα ποστάλια. Ιδικά λίγο πρίν το Πάσχα όλα θα έχουν εμφανιστεί!
    Χτύπα πόρτες παντού!!!

  7. #27

    Προεπιλογή

    ευχαριστω για τις πληροφοριες ειμαι Γ μαγειρας ειμαι ειδικη περιπτωση εχω Β του στρατου και Γ του εμπορικου.......αλλα δυστηχως χωρις προυπηρεσια σε εμπορικο αλλα με πενταετη προυπηρεσια σε καραβια του Π.Ν σαν μαγειρας και αυτο ειναι ακομα ποιο δυσκολο

  8. #28
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από παυλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω για τις πληροφοριες ειμαι Γ μαγειρας ειμαι ειδικη περιπτωση εχω Β του στρατου και Γ του εμπορικου.......αλλα δυστηχως χωρις προυπηρεσια σε εμπορικο αλλα με πενταετη προυπηρεσια σε καραβια του Π.Ν σαν μαγειρας και αυτο ειναι ακομα ποιο δυσκολο
    Σαν Γ θα βρεις ποιο εύκολα .Μην τα εγκαταλείπεις πάντως .

  9. #29

    Προεπιλογή Ναυτεμάγειρας

    Καλησπέρα,

    Σκέφτομαι να κυνηγήσω μια επαγγελματική σταδιοδρομία ως μάγειρας γιατι ως πτυχιούχος ΑΕΙ δε βλέπω δουλειά.....
    Όποιος είναι στο κλάδο αυτό, ήθελα να ρωτήσω τι αμοιβές δίνονται για ένα μάγειρα(ναυτεμάγειρα ή μάγειρα σε εστιατόριο για μένα το ίδιο είναι στην ουσία, μαγειρεύουν) που έχει 1 χρόνο προϋπηρεσία στο επάγγελμα και ένα δίπλωμα μαγειρικής από σχολή μαγειρικής (π.χ από Γαλλία/Αγγλία).Ένα μάγειρα που ρώτησα,σε φιλική συζήτηση,σε τουριστικό νησί(Ρόδο) μου είπε οτι μπορείς να βγάλεις απο 600-5000 το μήνα.Ρεαλιστικά συγκεκριμένα ποσά δεν άκουσα.
    Έχω ακούσει διάφορα,συνήθως αποτρεπτικά σχόλια του τύπου μη πας θα είσαι άνεργος μια ζωή αλλά δε με φοβίζει αυτό.Το βασικό ερώτημα μου είναι το μισθολόγιο,τι συγκεκριμένες αμοιβές δίνονται.Είναι η καυτή ερώτηση που οι 2-3 από όσους ρώτησα αποφεύγουν να απαντήσουν ευθέως.

    Ευχαριστώ.

  10. #30

    Προεπιλογή

    guro stis 4000 ¤ to mhna peripou gia pontopora ploia. gia postalia den 3erw

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας