Σελίδα 102 από 285 ΠρώτηΠρώτη ... 25292100101102103104112152202 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.011 έως 1.020 από 2843

Θέμα: Λισσός [Lissos, Ferry Hamanasu]

  1. #1011
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ και ευχαριστώ το φίλο μου ΔΗΜΗΤΡΗ και κρυφοΝΕΛΙΤΗ για την αφιέρωση του.............αγαπημένου μου πλοίου:mrgreen::mrgreen:!!!!!Πάντως με το πλοίο δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα,με τους περιφερειάκους αυτού έχω που γίνανε μάγκες από το πουθενά

  2. #1012
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Καρέας-Σφακιά-Νέα Μάκρη
    Μηνύματα
    708

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sylver ανεβασες ολη την κινηση απο τον ΝΜΔ το ομορφο αυτο βαπορι που του εβγαλες και τις περισσοτερες φωτογραφιες ουτε μια?
    βεβαια εκτος απο εσενα που ξερω οτι το γουσταρεις να αφιερωσω αυτην τη φωτογραφια και στον MYTILENE που ειναι fun του
    lissos.jpg
    φοβερη φωτο!! ποτε ειναι τραβιγμενη?? αν ειναι προσφατη, σαν να θελει μου φαινεται φρεσκαρισμα...
    Βγαλτε μου εισιτηριο να φυγω την τεταρτη,
    για δεν αντεχω να θορω την κρητη απ' το χαρτη...

  3. #1013
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ και ευχαριστώ το φίλο μου ΔΗΜΗΤΡΗ και κρυφοΝΕΛΙΤΗ για την αφιέρωση του.............αγαπημένου μου πλοίου:mrgreen::mrgreen:!!!!!
    Σταυρο ειμαι φανεροκαραβολατρης!!!
    Φιλε kapas ευχαριστω, η φωτογραφια ειναι απο χθες το μεσημερι την ωρα που εκανε ρεμετζο για να δεσει στην θεση του στον Πειραια

  4. #1014
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Θα έκανε κανα δίωρο να δέσει πάλι ε?:mrgreen:!!!!
    ΥΓ:Έχω και μία ερώτηση-απορία:Έχετε λυσσάξει όλοι με τα πλοία της ΝΕΛ για το χρώμα τους και τη κατάστασή τους,με το ΛΙΣΣΟΣ κανείς -εκτός του φίλου kapas-δεν είπε ΤΙΠΟΤΑ!!!!Λόγω ΑΝΕΚ ε?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MYTILENE : 16-01-2009 στις 19:19

  5. #1015
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    κοιτα θα σου δωσω μια απαντηση και ψαξε και σε καποια ποστ ποιο πισω να δεις τι εγραφα για το συγκεκριμενο πλοιο οταν ταξιδεψα... στην φωτογραφια αυτη που τραβηξα χθες δειχνει οτι το βαπορι το μαζευουν και οχι οτι ειναι παρατημενο, δεν ξερω αν το λενε μινιο ή ειναι καποιο αλλο υλικο αυτο που βλεπουμε στην πλωρη του πριν μερικες μερες ηταν στην ιδια κατασταση αλλα σημεια του που τωρα ειναι λευκα
    επισης εσωτερικα εχει τεραστιους χωρους και καθαρους
    κανεις δεν ειπε οτι ειναι και νεοτευκτο ουτε και highspeed
    κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση στο ταξιδι μου ηταν οτι εβλεπα παντου μελη του πληρωματος προθυμοι να εξυπηρετησουν και με το χαμογελο!
    σε ενα ταξιδι μου αντιστοιχο με το Θεοφιλος το μονο που με χαλασε σε σχεση με αυτα που αναφερω για το Λισσος ηταν η συμπεριφορα καποιων απο τα μελη του πληρωματος αλλα σε γενικες γραμμες επισης καλα!

  6. #1016
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    ας μην ξεχναμε οτι το πλοιο αυτο εσωσε κι αυτο με τη δικια του συνδρομη, την κατασταση που δημιουργηθηκε μετα το συμβαν με το θεοφιλο, εως σημερα. αλλιως θα φωναζαν οι μυτιληνιοι το καλοκαιρι ο,τι δεν θα μπορουσε να ερθει ο κοσμος για τις διακοπες του. καλο ειναι να εκτιμουμε καποια πραγματα και να μην κρινουμε τα αλλοτρια. εδω θα συμφωνησω με τον δημητρη και με αυτα που γραφει.

  7. #1017

    Unhappy

    να σας πω καλο το βαπορι, ενα παραπονο το εχω ομως... ολοκληρη δικλινη καμπινα, μια πριζα να βαλω τον φορτιστη του κινητου μου δεν υπηρχε! και εμεινα απο μπαταρια...

  8. #1018
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έκανε κανα δίωρο να δέσει πάλι ε?:mrgreen:!!!!
    ΥΓ:Έχω και μία ερώτηση-απορία:Έχετε λυσσάξει όλοι με τα πλοία της ΝΕΛ για το χρώμα τους και τη κατάστασή τους,με το ΛΙΣΣΟΣ κανείς -εκτός του φίλου kapas-δεν είπε ΤΙΠΟΤΑ!!!!Λόγω ΑΝΕΚ ε?
    Να σου δώσω εγώ μια απάντηση που είμαι ουδέτερος. Ξεκίνησε ένας και τα έβαψε μπλε και πέσανε πάνω και άλλοι να κάνουν το ίδιο. Το θέμα είναι να μην κάνουμε μισές δουλειές. Να μην φαίνεται σαν νερομπογιά.
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

  9. #1019
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    222

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έκανε κανα δίωρο να δέσει πάλι ε?:mrgreen:!!!!
    ΥΓ:Έχω και μία ερώτηση-απορία:Έχετε λυσσάξει όλοι με τα πλοία της ΝΕΛ για το χρώμα τους και τη κατάστασή τους,με το ΛΙΣΣΟΣ κανείς -εκτός του φίλου kapas-δεν είπε ΤΙΠΟΤΑ!!!!Λόγω ΑΝΕΚ ε?
    Κάτσε βρε MYTILENE, εγω τώρα άνοιξα το πισι και θα το έλεγα και εγω πως θέλει επιγόντως βάψιμο
    [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img102.imageshack.us/img102/6643/anek1bm5.gif[/IMG][/URL]

  10. #1020
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MYTILENE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έκανε κανα δίωρο να δέσει πάλι ε?:mrgreen:!!!!
    ΥΓ:Έχω και μία ερώτηση-απορία:Έχετε λυσσάξει όλοι με τα πλοία της ΝΕΛ για το χρώμα τους και τη κατάστασή τους,με το ΛΙΣΣΟΣ κανείς -εκτός του φίλου kapas-δεν είπε ΤΙΠΟΤΑ!!!!Λόγω ΑΝΕΚ ε?
    Τα ρεμετζα του βαποριου κυμαινονται απο 12 μεχρι 16 λεπτα αναλογως Λιμενα κι ανεξαρτητως καιρικων συνθηκων.Οι δυνατοτητες ελιγμων του πλοιου ειναι ιδιαιτερα περιορισμενες ,γεγονος που θα πρεπε να ειναι αντικειμενο θαυμασμου κι οχι αρνητικης - ειρωνικης κριτικης.
    ...απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...

Σελίδα 102 από 285 ΠρώτηΠρώτη ... 25292100101102103104112152202 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας