Σελίδα 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 138

Θέμα: Γραμμές Κεφαλληνίας-Ιθάκης-Λευκάδος κ.α. νησιών (Kefalonia-Ithaki & Lefkadas routes)

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Από τον Αύγουστο έχουμε και τακτική συγκοινωνία μεταξύ της πόλης της Λευκάδας και του Μεγανησίου με το Ε/Γ Αγχίαλος.

    1.JPG

    2.JPG

    Πηγή: http://synlefkada.pblogs.gr/tags/meganisi-gr.html

    Κατά τα άλλα, τώρα το χειμώνα, το Κάπταιν Αριστείδης αντί για Βασιλική θα πιάνει ξανά στο Νυδρί και από ότι φαίνεται, βγήκε από τον παροπλισμό το ορίτζιναλ Μεγανήσι

  2. #22
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Ελπίζω να με συγχωρέσουν οι φίλοι Κερκυραίοι, αλλά δε βρήκα ξεχωριστό θέμα για τα Διαπόντια νησιά ...
    Ίσως να μπορούν οι κύριοι διαχειριστές, να αλλάξουν τον τίτλο σε Τοπικές γραμμές Επτανήσων ή κάτι παρόμοιο!

    Το Πήγασος που εκτελεί δρομολόγια από τον Άγιο Στέφανο:

    Pegasus_Aspiotis Lines.jpg

    Πηγή: http://www.aspiotislines.gr/

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Και το Αλέξανδρος Κ ΙΙ

    Alexandros K II.jpg

    Πηγή: http://www.corfuvisit.net/default.as...ngID=Greek_Iso

  4. #24

    Προεπιλογή Fille Appia

    File Appia to Arxialos egkainiasthke kai arxhse th grammh Meganisi - polh Aefkadas apo to perasmeno kalokairi. Ap'oti akousa omws, o dhmos meganhsiou pou einai k o basikos metoxos tou ploiou, epeidh koinws mpainei mesa oikonomika eidika twra to xeimwna, skeutetai na analavei kapoia apo tis agones grammes Mutikas - kastos,Mutikas - kalamos.....
    Kata ta alla to "original Meganisi" opws les kai su ksanarxhse na kanei dromologia to kalokai ri Nudri - Meganisi (mias kai to neoteukto Meganisi II) ekane leukada-frikes-fiskardo-vasilliki, alla twra to xeimwna ksanaparoplistike mias k th grammh thn anelabe pali to Meganisi II.
    To Captain Aristeidhs, einai proswrina sto Nudri, (episkeues) kai apo prwth genarh tha ksanarxhse araia k pou th grammh fiskardo-vasilliki.

  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Εδώ είμαστε λοιπον..... τώρα που σας βρήκα θα ήθελα να μου πείτε πια είανι η κυρία ης φωτογραφίας ποπυ είναι τραβηγμένη από τη Ιθάκη στις 28/11/09.

    P1270408.jpg
    φωτογραφία: frost

  6. #26
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    o καπεταν αριστιδης αν δεν κανω λαθος,σωστα???

  7. #27

    Προεπιλογή lathos....

    Einai to Meganisi II apo frikes pros fiskardo....

  8. #28
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Φίλε μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες σου

    Δηλαδή, για να συνοψίσω, απο το Γενάρη έχουμε:

    Αγχίαλος -> Πόλη Λευκάδος-Μεγανήσι, με ερωτηματικό
    Μεγανήσι -> Παροπλισμένο στο Μεγανήσι υποθέτω
    Μεγανήσι ΙΙ -> Νυδρί-Μεγανήσι
    Κάπταιν Αριστείδης -> Φισκάρδο-Φρίκες-Βασιλική
    Ιόνιον Πέλαγος -> Σάμη-Πισαετός-Αστακός

    Για Κάλαμο και Καστό, έχω το Ιωάννα. Το έχεις ακουστό; Παίζει καμιά φωτογραφία;

    Και γνωρίζεις μήπως τι θα γίνει με το Άντζελα; Το Νοέμβρη ήταν παροπλισμένο στο Ληξούρι!

    Φιλικά
    Μάρκος

    Υ.Γ.: Γνωρίζεις μήπως τα τεχνικά στοιχεία των πιο πάνω πλοίων;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paragadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    File Appia to Arxialos egkainiasthke kai arxhse th grammh Meganisi - polh Aefkadas apo to perasmeno kalokairi. Ap'oti akousa omws, o dhmos meganhsiou pou einai k o basikos metoxos tou ploiou, epeidh koinws mpainei mesa oikonomika eidika twra to xeimwna, skeutetai na analavei kapoia apo tis agones grammes Mutikas - kastos,Mutikas - kalamos.....
    Kata ta alla to "original Meganisi" opws les kai su ksanarxhse na kanei dromologia to kalokai ri Nudri - Meganisi (mias kai to neoteukto Meganisi II) ekane leukada-frikes-fiskardo-vasilliki, alla twra to xeimwna ksanaparoplistike mias k th grammh thn anelabe pali to Meganisi II.
    To Captain Aristeidhs, einai proswrina sto Nudri, (episkeues) kai apo prwth genarh tha ksanarxhse araia k pou th grammh fiskardo-vasilliki.

  9. #29

    Προεπιλογή απάντηση

    Το Κάπταιν Αριστείδης θα κάνει Βασιλική Φισκάρδο, δεν θα πιάνει Φρίκες. Τώρα για το Ιόνιο Πέλαγος άκουσα ότι μέχρι να αναλάβει το Άντζελα θα κάνει αυτό τη γραμμή Σάμη-Φισκάρδο-Βασιλική-Φρίκες. Δεν ξέρω αν έχεις διαφορετική ενημέρωση εσύ....
    Το Ιωάννα που αναφέρεις για κάλαμο αστακό δεν έχω καμμία ιδέα πιο μπορεί να είναι. Φαντάζομαι πάντως ότι θα επρόκειτο για κάποιο πλοιάριο του στιλ Αρχέλαος και όχι κάποια παντόφλα ίσως...

    Φιλικά Πέτρος

  10. #30
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Γεια σου Πέτρο,

    μάλιστα, πολύ ενδιαφέρον!
    Όχι, δεν έχω δυστυχώς καμία περαιτέρω ενημέρωση ... Απλώς το υπέθεσα
    Μα καλά, η γραμμή του Αστακού θα μείνει χωρίς καράβι; Δεν πάει καλά;
    Ή να ελπίζουμε για κάποιο νέο και ίσως πιο μεγάλο;

    Φιλικά
    Μάρκος

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paragadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Κάπταιν Αριστείδης θα κάνει Βασιλική Φισκάρδο, δεν θα πιάνει Φρίκες. Τώρα για το Ιόνιο Πέλαγος άκουσα ότι μέχρι να αναλάβει το Άντζελα θα κάνει αυτό τη γραμμή Σάμη-Φισκάρδο-Βασιλική-Φρίκες. Δεν ξέρω αν έχεις διαφορετική ενημέρωση εσύ....
    Το Ιωάννα που αναφέρεις για κάλαμο αστακό δεν έχω καμμία ιδέα πιο μπορεί να είναι. Φαντάζομαι πάντως ότι θα επρόκειτο για κάποιο πλοιάριο του στιλ Αρχέλαος και όχι κάποια παντόφλα ίσως...

    Φιλικά Πέτρος

Σελίδα 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας