Σελίδα 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 80 από 103

Θέμα: Γραμμή Αλεξανδρούπολη - Σαμοθράκη (Alexandroupoli-Samothraki route)

  1. #71

    Προεπιλογή

    Εγώ που είμαι μακρυά από το νησί , αλλά ανάλογες εμπειρίες έχουμε και σε άλλες περιοχές , δεν καταλαβαίνω πως υπάρχει τόση αβάντα στον απερχόμενο δήμαρχο και κανείς δεν μιλάει για τις τακτικές του απέναντι στον Μανούση , σύμφωνα με όσα έχουμε διαβάσει εδώ πέρα όλα τα χρόνια .

    Και αφού τον λένε απερχόμενο σημαίνει ότι και ο λαός δεν τον στήριξε .

  2. #72
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Πάντως σήμερα το είδα να δείχνει στο μεσημεριανό δελτίο ειδήσεων του STAR, το πρόβλημα με την ακτοπλοϊκή σύνδεση της Σαμοθράκης.

  3. #73

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΣΑΟΣ ΙΙ είναι ένα μικρής ηλικίας ελληνικό ΕΓ/ΟΓ κ το ΣΑΟΝΗΣΟΣ ήταν ένα συμπαθητικό ιαπωνικό ρορουδάκι. το οποίο άξιζε καλύτερη μετασκευή.
    Γιά το πόσο εξαιρετικά είναι,έχω τις επιφυλάξεις μου.
    Το Σαος ΙΙ αν δεν κανω λαθος εχει αλλάξει σχετηκα πρόσφατα μηχανες
    Το Σαονησος νομίζω οτι εχει δυο DAIHATSU που ειναι δυνατά εργαλεία .
    Πως μπορεί να πηγαν ολα τοσο ανάποδα?Ακινησία και το δυο μεσα στην καρδια της σεζον?Ουτε τζακ ποτ στο Τζοκερ ,,.......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gioros : 16-08-2019 στις 07:25

  4. #74

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που δεν ειναι ευκολο να καταλαβω ειναι το πως και τα δυο πλοια της SAOS επαθαν βλαβη .Πραγματικά τα θεωρώ εξερετηκα πλοια και τα δυο.Και μαλιστα βλαβη τετοια που τα εδεσε .ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ???????Προσοχη δεν σκεπτομε εκ του πονηρου.
    Εγώ που ζω εδώ και ξέρω τις πρακτικές της εταιρείας σκέπτομαι πονηρά. Όταν από το τέλος του 18 υπάρχουν 6-7 ακινησίες στα 2 πλοία και μάλιστα η μία τουλάχιστον εξάμηνη (ΣΑΟΣΙΙ) γιατί χάλασε ο στρόφαλος, μετά από πολλές καθυστερήσεις..... ήρθε μηχανή από την Γαλλία και αντί να αντικαταστήσουν την μηχανή προσπάθησαν να αντικαταστήσουν μόνο τον στρόφαλο... Δεν γεννά ερωτηματικά; Εκτός αυτού όλες οι βλάβες επισκευάστηκαν στο λιμάνι της Αλεξανδρούπολης, που δεν διαθέτει ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΣΑΟΣ ΙΙ είναι ένα μικρής ηλικίας ελληνικό ΕΓ/ΟΓ κ το ΣΑΟΝΗΣΟΣ ήταν ένα συμπαθητικό ιαπωνικό ρορουδάκι. το οποίο άξιζε καλύτερη μετασκευή.
    Συμφωνώ...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από basi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που είμαι μακρυά από το νησί , αλλά ανάλογες εμπειρίες έχουμε και σε άλλες περιοχές , δεν καταλαβαίνω πως υπάρχει τόση αβάντα στον απερχόμενο δήμαρχο και κανείς δεν μιλάει για τις τακτικές του απέναντι στον Μανούση , σύμφωνα με όσα έχουμε διαβάσει εδώ πέρα όλα τα χρόνια .

    Και αφού τον λένε απερχόμενο σημαίνει ότι και ο λαός δεν τον στήριξε .
    Δεν στήριξαν τον ΣΥΡΙΖΑίο δήμαρχο αλλά την Σαμοθράκη.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Σαος ΙΙ αν δεν κανω λαθος εχει αλλάξει σχετηκα πρόσφατα μηχανες
    Το Σαονησος νομίζω οτι εχει δυο DAIHATSU που ειναι δυνατά εργαλεία .
    Πως μπορεί να πηγαν ολα τοσο ανάποδα?Ακινησία και το δυο μεσα στην καρδια της σεζον?Ουτε τζακ ποτ στο Τζοκερ ,,.......
    Ισχύει ότι στην πρώτη απάντηση.

  5. #75
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

  6. #76

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από samothraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που ζω εδώ και ξέρω τις πρακτικές της εταιρείας σκέπτομαι πονηρά. Όταν από το τέλος του 18 υπάρχουν 6-7 ακινησίες στα 2 πλοία και μάλιστα η μία τουλάχιστον εξάμηνη (ΣΑΟΣΙΙ) γιατί χάλασε ο στρόφαλος, μετά από πολλές καθυστερήσεις..... ήρθε μηχανή από την Γαλλία και αντί να αντικαταστήσουν την μηχανή προσπάθησαν να αντικαταστήσουν μόνο τον στρόφαλο... Δεν γεννά ερωτηματικά; Εκτός αυτού όλες οι βλάβες επισκευάστηκαν στο λιμάνι της Αλεξανδρούπολης, που δεν διαθέτει ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη...


    Συμφωνώ...


    Δεν στήριξαν τον ΣΥΡΙΖΑίο δήμαρχο αλλά την Σαμοθράκη.


    Ισχύει ότι στην πρώτη απάντηση.
    Κατατοπιστηκες απαντησεις .Μπορουμε να τα καταλαβουμε ολα αλλα δεν μπορουμε να τα γραψουμε ........
    Ευχαριστιες πολλες .

  7. #77

    Προεπιλογή σαος σαονησος

    Προσωπικά αν και ζω σε άλλο νησί σκάω απο οργή και αγανάκτηση οταν βλέπω τα δυο πλοία σταματημένα (για όποιο τελικά λόγο)ενω ταυτόχρονα μου έρχονται θύμησες στο μυαλό απο πρακτικές που δυστυχώς εχω βιώσει στο παρελθών .Ειμαστε στο κατοφλι του 2020 και ακόμα δεν παμε μπροστά. ΠΙΚΡΊΑ ισος για ολα αυτα ..Και απο την αλλη πλευρά οι μόνιμοι κάτοικοι που βλέπουν το βίος τους να χάνεται μεσα στην καρδιά του καλοκαιριού. Χωρίς βέβαια να τούς θεωρώ όλους άμοιρους ευθυνών. Δεν θέλω να κουράσω απλα μερικές σκέψεις ίσος ενός ανόητου

  8. #78

    Προεπιλογή

    Νομίζω ότι όσοι ζουν εκεί θα πρέπει να μας πουν πρόσωπα και πράγματα , ελπίζω με μόνο γνώμονα το κοινό καλό σε εκείνο τον τόπο .

    Οι ερωτήσεις είναι συγκεκριμένες :

    Χωρίς τον Μανούση ενδιαφέρθηκε άλλος εφοπλιστής να βάλει εκεί κάποιο πλοίο του και να παίρνει την επιδότηση ?

    Ο δήμαρχος και οι άλλοι πολιτικοί της περιοχής , έχουν βρεί εναλλακτικές ?

    Γιατί ο κόσμος του νησιού πρέπει να μείνει και να επενδύσει στο νησί .

  9. #79
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

  10. #80
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας