Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 120

Θέμα: Ιστορικές φωτογραφίες της Ρόδου [Historic photos of Rhodes]

  1. #1
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή Ιστορικές φωτογραφίες της Ρόδου [Historic photos of Rhodes]



    Εγχρωματισμένη φωτογραφία του 1956

    Απο: http://www.shipsnostalgia.com/gallery/showphoto.php?photo=92757
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Και μια φωτογραφία του λιμανιού της Ρόδου αρχές δεκαετίας του 60, με το ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ πλευρισμένο και την πρύμνη του ΑΙΓΑΙΟΝ. Από τα πρώτα μου βήματα στην φωτογραφική τέχνη με την πρώτη μου φωτογραφική μηχανή.
    RODOS.jpg

  3. #3
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Lightbulb Ρόδος, 1980

    Πετάει η ομάδα του Ναυτιλία! Με έχετε διαφωτίσει με τις πληροφορίες και την αναγνώριση τόσων σκαριών χαμένων στο χρόνο. Σας προσκαλώ να μας δώσετε τα φώτα σας σε μια ακομη φωτογραφία με κλασικά ποστάλια.

    rodos-1980.jpg
    Copyright - Πηγή
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Haddock : 09-04-2008 στις 20:27
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  4. #4
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Paroskayak τα δύο τουλάχιστον πιο κοντινά είναι το Ιταλικό ENRICO C. πριν αλλάξει τις τουρμπίνες του και βάλει ντιζελομηχανές, το δύτερο είναι το ILLIRIA. Τώρα το τρίτο δεν το διακρίνω καλά, μήπως ο Ελληνίς βλέπει κάτι;

  5. #5

    Προεπιλογή

    Ο nautikos παντως βλεπει κατι σε Αφροδιτη η κατι αυτης της κλασσης.

  6. #6
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως είναι το ΑΔΩΝΙΣ με σινιάλο του Καβουνίδη.

  7. #7
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Εγώ που έψαχνα τόσες μέρες να δώ πιο είναι το λιμάνι (έχω υπηρετήσει και στην Ρόδο, τρομάρα μου)... θα συμφωνήσω με τον τον Ελληνίς για ΑΔΩΝΙΣ μου μοιάζει. Θυμάμαι το ΑΔΩΝΙΣ να περνάει απο τα νότια της Σύρου για τα Δωδεκάνησα (το έχω γράψει και στο ανάλογο therad).

  8. #8
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    Λεό, εάν είναι το ΑΔΩΝΙΣ όπως λέτε, τότε είναι ήδη μετασκευασμένο κρουαζιερόπλοιο με το όνομα ΑΤΛΑΝΤΙΣ.

  9. #9
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Αφου η φωτο ειναι του 1980, εχουμε και λεμε: Το Provence, εγινε Enrico C το 1965, οταν πουληθηκε στην Costa! To Illyria πουληθηκε σε Ελληνες το 1977. To αλλο ειναι το ειναι Ατλαντις, και οχι Αδωνις, οπως ειπε και ο Εσπερος, διοτι η μετονομασια εγινε το 1976!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Finnpartner_1966 : 08-04-2008 στις 14:04
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  10. #10
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Cool

    Φροντίστε να το υποθέσετε γιατί εγώ το Σεπτέμβριο του 1977 μπαρκάρισα... άρα σωστά δεν το ήξερα ότι είναι το ΑΤΛΑΝΤΙΣ και είπα ΑΔΩΝΙΣ...

Σελίδα 1 από 12 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας