Σελίδα 53 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 521 έως 530 από 838

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Οικογένεια / Σχέση

  1. #521
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή

    Αμαν ρε παιδιά πάλι συγκινήθηκα με όλα αυτά!

  2. #522
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από captparis Εμφάνιση μηνυμάτων
    και να πω και κατι ακομα οσο στερεοτυπο και αν γραφετε ? Ποτε στην σχεση του Ναυτικου με την συντροφο του δεν ερχετε ο κορεσμος !!! καθε μερα που θα ειναι μαζι θα ειναι μια νεα μερα !!
    Εμ ετσι ειναι! Πολυ σωστη επισημανση γιατι ξερεις κατι? Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται και..ξεχνιούνται!!

  3. #523

    Προεπιλογή

    Έχει σκεφτεί κανείς να μην πάει στο λιμάνι; Στο αεροδρόμιο; Για να αποχαιρετήσει. Να μείνει σπίτι και να μετράει τις μέρες βρε αδερφέ! Τι σήμερα, τι αύριο τι τώρα.
    Τι προσφέρει και σε ποιόν ο μακρύτερος αποχαιρετισμός;

  4. #524
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Rethimno
    Μηνύματα
    72

    Προεπιλογή

    Εγώ τι να πω; Σε ένα το πολύ δυο μήνες θα μπαρκάρει...και το μωράκι μας είναι μόλις 2μιση μηνών.....
    Everybody dies....but not everybody lives!

  5. #525
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Να σας ζήσει το μωράκι !Όλοι την περνούν αυτήν την φάση στη ζωή τους, όταν κάνουν την δουλεία του ναυτικού, η οταν ο εκλεκτός τους είναι ναυτικός !Να παρηγορείσαι διότι γι αυτόν θα του λείπετε και τα δυο σας ,ενώ εσάς θα σας λείπει μόνο εκεινος !Να σκέφτεσαι την στιγμή που θα επιστρέψει, με το καλό ,και την γιορτή που θα έχετε στο σπίτι σας εκείνες τις μέρες !Να τον σκέπτεσαι ,να επικοινωνείς μαζί του με οποιοδήποτε τρόπο ,και να 'σαι σίγουρη ότι αυτός θα σας έχεις συνεχεία στο μυαλό του 24 ώρες το 24ωρο !Η μοναξιά στα βαπόρια σε τέτοιες περιπτώσεις είναι ατελείωτη !!!!Αλλα και για σενα θα ειναι δυσκολο !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mastrokostas : 14-12-2009 στις 23:11

  6. #526
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ωκυρρόη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τι να πω; Σε ένα το πολύ δυο μήνες θα μπαρκάρει...και το μωράκι μας είναι μόλις 2μιση μηνών.....
    Αυτη η λεξουλα που υπογραμισα ανηκει στο..παρελθον..! Ξερεις, οι ανθρωποι εχουν την εξης συμπεριφορα, σκεφτονται το μέλλον και αναπολλούν το παρελθον. Ομως εγω θα σου ελεγα, Ζησε τη Στιγμη!!!! Ζήσε τωρα, κανε με τον συντροφο σου αυτο που σου επιτρεπει το καθε λεπτο της μερας. Ζησε την αγαπη στα ματια του.. Ζησε... Το μελλον θα ερθει και το παρελθον ειναι αναμνηση πλεον. Το μονο που υπάρχει ειναι το Τωρα, η καθε Στιγμη.
    Ζηστε τη...

  7. #527
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Περιοχή
    Athens - Tinos
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η λεξουλα που υπογραμισα ανηκει στο..παρελθον..! Ξερεις, οι ανθρωποι εχουν την εξης συμπεριφορα, σκεφτονται το μέλλον και αναπολλούν το παρελθον. Ομως εγω θα σου ελεγα, Ζησε τη Στιγμη!!!! Ζήσε τωρα, κανε με τον συντροφο σου αυτο που σου επιτρεπει το καθε λεπτο της μερας. Ζησε την αγαπη στα ματια του.. Ζησε... Το μελλον θα ερθει και το παρελθον ειναι αναμνηση πλεον. Το μονο που υπάρχει ειναι το Τωρα, η καθε Στιγμη.
    Ζηστε τη...
    Α ρε φιλαράκο, πόσο δίκιο έχεις και πόσο συμφωνώ μαζί σου. Ποιός όμως το καταφέρνει αυτό τελικά με την κολοκαθημερινότητα και τον ολοένα περιορισμό ελευθερου χρόνου?

  8. #528
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Απεραντο γαλαζιο - Διακοπες Αθηνα
    Μηνύματα
    71

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Natsios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε φιλαράκο, πόσο δίκιο έχεις και πόσο συμφωνώ μαζί σου. Ποιός όμως το καταφέρνει αυτό τελικά με την κολοκαθημερινότητα και τον ολοένα περιορισμό ελευθερου χρόνου?
    παντα περιοριζεις τις δικες σου ελευθεριες και τις προσαρμοζεις αναλογα με τις προτεραιοτητες που εχεις βαλει φιλε μου !!!!

  9. #529

    Προεπιλογή

    Είναι η πρώτη φορά που μπαίνω στη συζητησή σας και θέλω να σας συγχαρώ για τις ωραίες απόψεις και προσωπικές ιστορίες που ακούγονται. Είμαι κόρη ναυτικού και μεγάλωσα χωρίς την καθημερινή παρουσία του πατερα στο σπίτι όπως άλλωστε και κάθε παιδί ναυτικού, πράγμα που είναι πολυ δυσκολο ειδικά στην ποιο μικρή ηλικία που δεν καταλαβαίνεις και πολλά. Μεγαλώνοντας σου εξηγούν και καταλαβαίνεις νομίζεις πως το έχεις συνηθίσει αλλά κάθε φορά που φεύγει συνειδητοποιέις οτι αυτό το πράγμα δεν συνηθίζεται ποτέ όσα χρόνια κ αν περάσουν. Τώρα είμαι 21 και εδώ και ένα χρόνο έχω σχέση με έναν ναυτικό νομιζά πως θα ήταν εύκολο για μένα μιας και έχω "συνηθίσει" αλλά τελικά είναι δυσκολο, δυσκολο οπως τότε που ήμουν μικρή και δεν μπορούσα να καταλάβω γιατι ο μπαμπας δεν ηταν σπίτι.

  10. #530

    Προεπιλογή

    Καλώς όρισες Μαριλίζα!
    Αυτό μάλλον είναι δουλειά του administrator, αλλά πήρα το θάρρος!
    Καλώς όρισες στην παρέα μας!

Σελίδα 53 από 84 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας