Σελίδα 2 από 84 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 838

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Οικογένεια / Σχέση

  1. #11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    Μπράβο σε όλες σας πάντως και ίσως δίκαια παλιά στα νησιά να σας έλεγαν καπετάνισες....
    Ευχαριστώ πολύ efouskayak!!!!Το "καπετάνισσα" ήταν όντως φοβερός τίτλος....Τίτλος τιμής....
    \"Between the five of us there was the strong bond of the sea , and also the fellowship of the craft ,which no amount for enthousiasm for yachting ,cruising and so on can give ,since one is only the amusement of life and the other is life itself\"

  2. #12
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΘΑΛΑΣΣΟΠΝΙΓΕΤΑΙ Κ ΠΙΣΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΕΥΘΥΝΗ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΗΥ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΕΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΥΖΥΓΟ.ΒΕΒΑΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ "ΕΙΔΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΠΛΕΟΝ.

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Το Σάββατο είχα γεννητούρια ένα πανέμορφο κοριτσάκι ήρθε στον κόσμο ο ευτυχής παππούς έμαθε το νέο εν πλω κάπου στην Αμερική ήταν πολύ συγκινητική η σκηνή που του έβαλαν να ακούσει το κλάμα της εγγονής του από το κινητό από μια βιντεοκάμερα που είχαν την μικρή οι φωνές του ακουγόντουσαν σε μας... μου έλεγε η γιαγιά πόσο δύσκολο ήταν να μεγαλώσει 3 παιδιά μόνη της και πόσο στενοχωριόταν που πάλι δεν ήταν εδώ να μοιραστεί αυτή την ευτυχισμένη στιγμή... σε επόμενο τηλεφώνημα τραγούδαγε και κέρναγε τους υπόλοιπους μέσα στο βαπόρι αν μπορούσε να έρθει κολυμπώντας από την Αμερική είμαι σίγουρη ότι θα το έκανε... να ναι καλά εκεί που είναι λοιπόν και να μαθαίνουν μόνο ευχάριστα μαντάτα στα ταξίδια τους.......

  4. #14
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    να τους ζήσει Εφούλα....

    αυτά ειναι τα δύσκολα , η απόσταση σε σημαντικά γεγονότα :cry:
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Το δυσκολότερο αλλα είναι τρόπος ζωής τελικά δύσκολος μέν αλλα τρόπος ζωής... :!:

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    Το δυσκολότερο αλλα είναι τρόπος ζωής τελικά δύσκολος μέν αλλα τρόπος ζωής... :!:
    Εμένα παιδιά η γνώμη μου είναι ότι δεν είναι τρόπος ζωής και δε συνηθίζεται με τίποτα...Είναι τρόπος να μη ζείς ποτέ και τίποτα!!!Και πρέπει να αλλάξει , όπως έχει αλλάξει σε όλες τις στοιχειωδώς πολιτισμένες χώρες του κόσμου .
    \"Between the five of us there was the strong bond of the sea , and also the fellowship of the craft ,which no amount for enthousiasm for yachting ,cruising and so on can give ,since one is only the amusement of life and the other is life itself\"

  7. Προεπιλογή

    efouskayak να σου ζησει το μωρακι!
    Αυτη η εικόνα που περιγράφεις με τα γλεντια για το μωρακι, μου εφερε στο νου εναν Φιλιππινεζο που η κορη του βραβευτηκε στο πανεπιστημιο της ως αριστουχος απο τον προεδρο της χωρας τους και αυτος ηταν τοσο συγκινημενος που εκλαιγε απο χαρα και περιφανεια και κερναγε ολο το πληρωμα.
    Τετοια πραγματα ειναι που κανουν τους ηρωες αυτους να δακρυζουν σαν παιδια. Η επιτυχια της οικογενειας ειναι γι αυτους η καλυτερη ανταμοιβη για οτι χανουν εκει εξω.

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για τις ευχές σου Nash να σε καλα.

    Μισή χαρα είναι η χαρά όταν δεν μπορείς να την μοιραστείς με τους δικούς σου ανθρώπους ...

  9. #19
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Olive
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    Το δυσκολότερο αλλα είναι τρόπος ζωής τελικά δύσκολος μέν αλλα τρόπος ζωής... :!:
    Εμένα παιδιά η γνώμη μου είναι ότι δεν είναι τρόπος ζωής και δε συνηθίζεται με τίποτα...Είναι τρόπος να μη ζείς ποτέ και τίποτα!!!Και πρέπει να αλλάξει , όπως έχει αλλάξει σε όλες τις στοιχειωδώς πολιτισμένες χώρες του κόσμου .
    ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΩ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ)....
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  10. #20
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Αυτο εννούσα και εγώ για τους μέσα !!!!!!!!!

Σελίδα 2 από 84 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας