Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 141

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Καπετάνισσες

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από lamainmusain
    Αγαπητα μελοι του naytilia.gr XAIRETAI,

    Δεν σας κρυβω οτι αυτες τις μερες που ειμαι Αθηνα και δεν εχω ιντερνετ μου εχετε λειψει .Σας γραφω απο ιντερνετ καφε τωρα.Απο την σχολη ειμαι και εγω πολυ ευχαριστημενος δοξα το θεο.Ξεκινησαμε κανονικα την δευτερα χωρις ελλειψης καθηγητων.Το προγραμμα ειδη εχει βγει(το οποιο μαλλον ειναι προσωρινο).Πηραμε και βιβλια χτες και προχτες.Απο δευτερα εχουμε χωριστει και σε τμηματα.Της καπεταννισες τις εχασα ρε γαμωτο ειναι σε μακρινα τμηματα :lol: :lol: :lol: .
    Οι καθηγητες τουλαχιστον των ναυτιλιακων μαθηματων ειναι παλιες καραβανες εκτος τις ναυτιλιας που ειναι ο πρωτος χρονος διδασκαλιας αλλα ειναι αρκετα καλος(τουλαχιστο στο μαθημα του σημερα).Αρκετα ειναι τα παιδια που εχουν ελθει με ζηλο για να γινουν αξιωματικοι του εμπορικου ναυτικου.Το ολιγον τι ασχημο ειναι οτι σε αρκετα μαθηματα θελουν εξτρα πραγματα να αγορασουσουμε.Ειδικα στο μαθημα του σχεδιου θα χρειαστει να δωσουμε αρκετα χρηματα για να αγορασουμε υλικα.
    Αυτα προς το παρον :wink: :wink:
    ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΕΣ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ... :wink:

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Ασε τον άνθρωπο να συγκεντρωθεί στα μαθήματα του... άντε με τις καπετάνισσες... κακή συναναστροφή είσαι :lol: :lol: :lol:

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ.ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

  4. #24
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από triad
    ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ.ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
    Η τελευταία Ελληνίδα τουλάχιστον καπετάννισα ήταν η Μπουμπουλίνα απο κεί και πέρα μάλλον λάθος όρο χρησιμοποιούμε για τις φοιτήτριες της σχολής. :!:

  5. #25
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Η τελευταία Ελληνίδα τουλάχιστον καπετάννισα ήταν η Μπουμπουλίνα απο κεί και πέρα μάλλον λάθος όρο χρησιμοποιούμε για τις φοιτήτριες της σχολής. :!:[/quote]

    ΕΠΕΙΔΗ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ,, ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ (2-3 ΒΕΒΑΙΑ), ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.ΑΡΑ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ ΕΙΝΑΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΟΣΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΝΑΥΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ "ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΥΣ" ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ, ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΛΕΜΕ "ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΕΣ"?ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ, ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Προσωπικά δεν θεωρώ τα παιδιά που είναι στις σχολές καπετάνιους άντρες και γυναίκες και μάλλον δεν θεωρούν ούτε αυτοί τους εαυτούς τους, μάλλον τα χρόνια που πέρασα μαζί με τους καπετάνιους και οι ιστορίες που βίωσα (απο το γραφείο πάντα) και άκουσα με έχουν επηρεάσει και έχω ανεβάσει λιγάκι τον πήχη. :roll:

  7. #27
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    Προσωπικά δεν θεωρώ τα παιδιά που είναι στις σχολές καπετάνιους άντρες και γυναίκες και μάλλον δεν θεωρούν ούτε αυτοί τους εαυτούς τους, μάλλον τα χρόνια που πέρασα μαζί με τους καπετάνιους και οι ιστορίες που βίωσα (απο το γραφείο πάντα) και άκουσα με έχουν επηρεάσει και έχω ανεβάσει λιγάκι τον πήχη. :roll:
    γεια σου ρε ΣΙΜΠΑΓΙΕΒΑ :lol:

    κοριτσια... Έλληνες Ναυτικοί-ΣΧΟΛΕΣ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΣΧΟΛΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

    δεν τα λέτε για τις καπετάνισες στο "Γυναικα και Ναυτιλια" που το χουμε παραμελησει???
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  8. #28
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak
    Προσωπικά δεν θεωρώ τα παιδιά που είναι στις σχολές καπετάνιους άντρες και γυναίκες και μάλλον δεν θεωρούν ούτε αυτοί τους εαυτούς τους, μάλλον τα χρόνια που πέρασα μαζί με τους καπετάνιους και οι ιστορίες που βίωσα (απο το γραφείο πάντα) και άκουσα με έχουν επηρεάσει και έχω ανεβάσει λιγάκι τον πήχη. :roll:
    ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΥΨΗΛΟΥ Η ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΗΧΗ.ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ Η ΔΑΣΚΑΛΟ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

  9. #29
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Έλληνες Ναυτικοί-ΣΧΟΛΕΣ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΣΧΟΛΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

    δεν τα λέτε για τις καπετάνισες στο "Γυναικα και Ναυτιλια" που το χουμε παραμελησει???
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  10. #30
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    ΕΣΥ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΑ LNG?ΜΕ ΜΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ???

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας