Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 83 από 83

Θέμα: Ιστορικές φωτο της Αιδηψού [Historic photos of Aedipsos]

  1. #81
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φίλε μου τοξοτης, η πληροφορία που βρήκες δεν ήταν σωστή............................................. .............. .
    .................................................. .................................................. .................................................. ..............................................
    Έκτοτε όμως "πολύ νερό κύλησε στ' αυλάκι" και περισσότερα στοιχεία για το πλοίο ανακαλύφθησαν. Όπως λοιπόν μπορείς να διαβάσεις στο θέμα του πλοίου στο παρόν φόρουμ (μου κάνει εντύπωση που ως μέλος του nautilia.gr δεν το είχες δει), το ΑΛΚΥΩΝ ήταν πρώην πολεμικό αποβατικό τύπου LCT MK4.
    Αγαπητε Espresso Venezia ευχαριστώ για την υπόδειξη και να σου πω ένα μπράβο για το θυμητικό σου γιατί εγώ ήταν αδύνατο ,να θυμηθώ ένα δημοσίευμα του 2013 και πάλι μπράβο σου.

  2. #82

    Προεπιλογή

    Εικόνα αλιευθείσα (και ...πληρωθείσα βέβαια) σήμερα από τους γνωστούς πάγκους στο Μοναστηράκι. Στην πίσω της πλευρά αναγράφεται "Αιδηψός - Πάσχα 1964" και αποτελεί τμήμα μεγαλύτερης οικογενειακής φωτογραφίας. Βλέπουμε τα ΑΛΚΥΩΝ και ΚΥΚΝΟΣ μαζί στο λιμάνι της Αιδηψού. Να παρατηρήσουμε το εκδοτήριο εισιτηρίων αριστερά όπου διακρίνουμε ταμπέλα με τα δρομολόγια των ΑΛΚΥΩΝ και ΑΛΙΝΑ.

    04.jpg

  3. #83
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Ωραίο εύρημα μιας και δείχνει το πέρασμα από την εποχή των αμιγώς επιβατηγών στην εποχή των πορθμείων!

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας