Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 108

Θέμα: Ιστορικές φωτογραφίες της Μυτιλήνης [Historic photos of Mytilene]

  1. #1
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή Ιστορικές φωτογραφίες της Μυτιλήνης [Historic photos of Mytilene]

    για τους φιλους μου,τους μυτιληνιους,μια πανοραμικη φωτογραφια του λιμανιου της μυτιληνης γυρω στο 1982.Διακρινεται η "βασιλομητωρ" σαπφω και το πλοιο του πολεμικου μας ναυτικου "αετος".

    Συνημμένο Αρχείο 2397
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:08

  2. #2

    Προεπιλογή Ηλίας Ηλιού, Μυτιλήνη (1963

    Ο Ηλίας Ηλιού, εκ των ηγετών της ΕΔΑ, εκλογές του 1963 στη Μυτιλήνη.
    Πίσω του ένα από τα τετράδυμα.

    http://i452.photobucket.com/albums/qq250/dionysakis/Historic%20Pictures/1963.jpg

    Η φωτογραφία δημοσιεύτηκε στο περιοδικό των Αρχείων Συγχρονης Κοινωνικής Ιστορίας,
    Αρχειοτάξιο, Τευχος 5 - Σελ. 94, Μάιος 2003.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Django : 27-08-2008 στις 22:36
    [I] Δεν θα κοπούμε ποτέ κουφάλα σκραπατζή! [/I]

  3. #3
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    ολες οι φωτο ειναι απο το λιμανι της Μυτιληνης πριν αρκετα χρονια.Στη πρωτη φωτογραφια ,διακρινεται το ΜΥΤΙΛΗΝΗ ,βαμμενο λευκο, να βγαινει απο το λιμανι,στη δευτερη φωτογραφια ,ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ με λευκα χρωματα κι αυτος και στη τελευταια φωτογραφια ,το PRINCESA MARISSA ,δεμενο μπροστα απο το κολυμβητηριο.
    Συνημμένο Αρχείο 17920

    Συνημμένο Αρχείο 17922

    Συνημμένο Αρχείο 17923
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:06

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολες οι φωτο ειναι απο το λιμανι της Μυτιληνης πριν αρκετα χρονια.Στη πρωτη φωτογραφια ,διακρινεται το ΜΥΤΙΛΗΝΗ ,βαμμενο λευκο, να βγαινει απο το λιμανι,στη δευτερη φωτογραφια ,ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ με λευκα χρωματα κι αυτος και στη τελευταια φωτογραφια ,το PRINCESA MARISSA ,δεμενο μπροστα απο το κολυμβητηριο.
    Να υποθεσω οτι ειναι screen captions και ειναι ετσι θολες?
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  5. #5
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Finnpartner_1966 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθεσω οτι ειναι screen captions και ειναι ετσι θολες?
    σωστα και κατι καλυτερο δεν μπορουσε να γινει.........ειναι απο βιντεο που ειχα τραβηξει εκεινη την εποχη.........

  6. #6
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Το καταλαβα, γι'αυτο ρωταω. Τα περισσοτερα screen caption ειναι πολυ θολα. Αυτα ειναι πεντακαθαρα. (Εγω δεν εχω καταφερει να κρατησω τοσο καθαρα screen caption!)
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  7. #7
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Finnpartner_1966 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καταλαβα, γι'αυτο ρωταω. Τα περισσοτερα screen caption ειναι πολυ θολα. Αυτα ειναι πεντακαθαρα. (Εγω δεν εχω καταφερει να κρατησω τοσο καθαρα screen caption!)
    ασε ρε Φωτη γιατι παλευα χτες να περασω τις βιντεοκασεττες σε dvd και απο κει να παρω αυτες τις σκηνες και μου βγηκε το λαδι.........εχουμε αρκετο υλικο αλλα η διαδικασια ειναι χρονοβορα.να σαι καλα

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    ασε ρε Φωτη γιατι παλευα χτες να περασω τις βιντεοκασεττες σε dvd και απο κει να παρω αυτες τις σκηνες και μου βγηκε το λαδι.........εχουμε αρκετο υλικο αλλα η διαδικασια ειναι χρονοβορα.να σαι καλα
    ...Εσύ να είσαι καλά που με τόσο κόπο μας χαρίζεις μοναδικές στιγμές..

  9. #9
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    O Aποστολος εχει κατι κασετες video, και θελει να τις κανει σιγα σιγα dvd. Δεν ξερω ποτε θα το καταφερει αυτο. Εχουν Πειραια μεσα, και λιγο Παρο, με το Ποσειδων Express βουλιαγμενο στο λιμανι... Παντως, απο ολα αυτα τα καραβια σε εκεινες τις κασετες, μονο τα Μιλενονταλιανα και Λισσος ειναι εδω ακομα!! Keep up the good work!!!!
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  10. #10
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή Λιμανι Μυτιληνης

    καποιες παλιες φωτογραφιες του λιμανιου, πιο συγκεκριμενα της προκυμαιας της μυτιληνης που βρηκα, κανοντας κλικ εδω http://www.lesvosonline.gr/Lesvos/Ma...wn/prokym1.htm

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας